Другий день зимового чемпіонату України з метань: прогнозовані перемоги фаворитів

599
Фото (с)Ігор Ятченко

У Луцьку триває зимовий чемпіонат України з метань. У другий день змагань медалі розіграли дискоболи.

У змаганнях серед дорослих статус фаворитів підтвердили Микита Нестеренко й Наталія Семенова. Нестеренко у найкращій зі спроб відправив молот на 59.49 м, а Семенова перемогла з результатом 53.41 м. Руслан Валітов, у якого саме був День народження, зробив собі до нього подарунок у вигляді срібної медалі (52.14 м).

У змаганнях серед молоді Олексій Кирилін був поза конкуренцією у змаганнях серед чоловіків. 54.61 м принесли йому не лише перемогу, а й особистий рекорд. У змаганнях жінок U23 розриви між чемпіонкою і срібною призеркою були не настільки великими, як у чоловіків. Дар’я Гаркуша стала першою з результатом 46.95 м, а Валерії Дейкун друге місце принесли 46.30 м.

Ще напруженішою виявилася боротьба серед юніорів. Переможцем з неї вийшов Віталій Опанасенко (45.05 м). Ігор Висоцький виграв срібло (44.85 м), лише на три сантиметри перевершивши результат Ельдара Алієва. Змагання юніорок виграла Катерина Айвазова, відома багатьом під дівочим прізвищем Лебідь. Найкращою для неї стала заключна спроба, в якій вона відправила диск на 40.64 метри.

З неабияким інтересом чекали на виступ Михайла Брудіна (U18). Цікаво було і те, в якій формі юний атлет підійшов до сезону, і те, чи вдасться йому продовжити переможну серію з 2020-го. Брудін з цим завданням упорався на відмінно. Вже у першій спробі він метнув диск на недосяжні для суперників 51.67 м, а у п’ятій додав і встановив новий особистий рекорд – 54.42 м.

Марія Ларіна нещодавно підкорювала сектор для штовхання ядра в Сумах, а 24 лютого перемогла вже в змаганнях з метання диска серед дівчат U18. Марія стала єдиною, хто відправив його за 40 метрів (40.11 м).

У віковій категорії U16 чемпіонами України з метання диска стали Станіслав Олійник (42.66 м) та Марія Пономаренко (33.79 м).

Нагадаємо, що вага диска у різних вікових категоріях відрізняється:

– диск вагою 2 кг метають чоловіки та чоловіки U23;

– диск вагою 1,75 кг метають юніори (U20);

– диск вагою 1,5 кг метають юнаки U18.

Решта атлетів і атлеток метають диск вагою 1 кг.

У третій і заключний день зимового чемпіонату України з метань медалі розіграють у секторі для метання списа.

Результати і стартові протоколи зимового чемпіонату України з метань