Торунь-2021, візитна картка української команди: день 3, ранкова програма

539

У ранковій програмі третього дня чемпіонату Європи з легкої атлетики в приміщенні, який триває у Торуні, Україну будуть представлять спринтери. Спочатку на старт вийдуть бігуни на 60 метрів, а потім і бар’єристки та бар’єристи.

60 метрів, чоловіки

Олександр Соколов єдиний з трьох учасників української команди, хто вже має досвід виступів на чемпіонатах Європи в приміщенні. У 2019-му в Глазго він подолав перше коло, проте через пошкодження спільно з лікарями було ухвалене рішення далі змагання не продовжувати.

Є у Соколова і досвід виступів на чемпіонатах Європи у різних вікових категоріях, включаючи дорослий. У 2018 році в Берліні він біг як у складі чоловічої естафетної команди 4х100 метрів (5-те місце), так і в особистому виді (100 метрів). І саме йому належить рекорд України U23 з бігу на 100 метрів (10.17 с, 2018 рік).

Станіслав Коваленко на чемпіонаті Європи в приміщенні бігтиме вперше. Але досвід виступів на міжнародній арені у нього вже є. Зокрема, у 2019-му він виступав на молодіжному чемпіонаті Європи, а також був четвертим з бігу на 100 метрів на командному чемпіонаті Європи.

Того ж 2019-го на командному чемпіонаті Європи біг і Ерік Костриця, де разом з чоловічою естафетною командою 4х100 метрів виграв забіг В.

На чемпіонатах Європи в приміщенні на чоловічій 60-метрівці Україна має дві бронзи. Анатолій Довгаль виграв медаль у 2002 році, а у 2005-му на третю сходинку п’єдесталу піднявся Костянтин Васюков. Цікаво, що обидва атлети вигравали нагороди з однаковим часом – 6.62 с.

60 метрів з бар’єрами, жінки

Лідером української команди на цій дистанції є Анна Плотіцина. На чемпіонатах Європи в приміщенні вона виступає з 2013 року і у 2017-му, в Белграді, максимально наблизилася до п’єдесталу, ставши четвертою. Двома роками раніше Анна також бігла у фіналі і фінішувала у ньому восьмою.

На стадіоні Плотіцина неодноразово брала участь у чемпіонатах світу, Європи й Олімпійських іграх. І не лише на своїй коронній 100-метрівці з бар’єрами. Вона неодноразово бігла в складі жіночої естафетної команди 4х100 метрів.

Анастасія Мохнюк відома своїми виступами з багатоборства. Після кількарічної перерви вона повернулася на міжнародну арену, стала призеркою міжнародного турніру з багатоборства в Таллінні, але відібратися на чемпіонат Європи в приміщенні і виступити тут у змаганнях п’ятиборок ані їй, ані іншим українкам не вдалося. Натомість час, показаний Анастасією в Естонії, дозволив їй виступити в Торуні на дистанції 60 метрів з бар’єрами.

Ганна Чубковцова вперше вийшла на міжнародну арену в 2019 році. Тоді вона виступила на командному чемпіонаті Європи, Всесвітній Універсіаді, а також була учасницею чемпіонату Європи в приміщенні. Через карантин і скасування та перенесення змагань у 2020-му Ганна, як і всі інші атлети й атлетки, не змогла виступити на жодному такому старті, включно з Олімпійськими іграми, але тепер вона знову повертається.

Україна на цій дистанцію за всю історію своєї незалежності має одну медаль чемпіонатів Європи в приміщенні. Її у 2000 році в Генті виграла Олена Красовська.

60 метрів з бар’єрами, чоловіки

На цій дистанції Україна ще жодного разу не вигравала медалі чемпіонату Європи в приміщенні. В Торуні нашу команду представлять два атлети.

Віктор Солянов на чемпіонаті України в приміщенні виконав норматив, встановив особистий рекорд і переміг. Він вже має досвід виступів на міжнародній арені, щоправда, на стадіоні. У 2019-му Солянов був півфіналістом молодіжного чемпіонату Європи.

Богдан Чорномаз почав свою спортивну кар’єру на міжнародному рівні ще в 2013 році, коли виступив на юнацькому чемпіонаті світу. Після цього були чемпіонат світу U20 і чемпіонат Європи U23. У 2019-му Богдан дебютував на чемпіонатах Європи в приміщенні, а в лютому цього року виграв бронзу чемпіонату Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій.

 

Попередня статтяТорунь-2021, день 3: розклад виступу українців
Наступна статтяВсі троє українців – у півфіналі з бігу на 60 метрів на чемпіонаті Європи в приміщенні