Світовий рекорд під запитанням, оновлення топ-листів сезону на турнірах у США, Фелікс та Кемпбелл-Браун знову в дії та найцікавіші результати вихідних

1024

Сенсацією світового рівня закінчився жіночий забіг на традиційних змаганнях Podium 5км у британському місті Барроуфорд. 29-річна уродженка Глазго Бет Поттер подолала 5км з часом, який перевищує офіційний світовий рекорд Бетріс Чепкоеч на 2 секунди – 14:41. Поттер, котра представляла Велику Британію на Олімпіаді в Ріо, фінішувавши 34-ою з бігу на 10,000м, покращила свій особистий рекорд на 5-кілометровій дистанції одразу на 43 секунди. Останні три роки Бет присвятила триатлону і стартувала і легкоатлетичних забігах лише в межах підготовки до триатлонних змагань. За повідомленнями видання Athletics Weekly, час Поттер 14:41 навряд чи буде ратифіковано, як новий світовий рекорд. Насамперед, невідомо, чи були запрошені на Podium 5км допінгові офіцери, чи була сертифікована траса і дотримані всі відповідні технічні вимоги для офіційної фіксації рекордів.

***

Колишній призер юнацького чемпіонату світу 2013 з бігу на 400 метрів з бар’єрами Кенні Селмон очолив світовий топ-лист у своїй коронній дисципліні, пробігши 48.87 на турнірі USATF Sprint Summit в американському місті Prairie View.

Ще один найкращий результат сезону в світі на цих змаганнях був показаний в жіночій естафеті 4х100м. Кортні Джонсон, Джав’єр Олівер, Дезера Брайянт та Ша’Каррі Річардсон зупинили секундомір на позначці 42.70.

Новоспечена срібна призерка чемпіонату Європи у приміщенні та фіналістка Олімпійських Ігор в Ріо Сінді Сембер (Офілі) перемогла на дистанції 100 метрів з бар’єрами з часом 13.02сек, при чому зустрічний вітер під їх забігу становив -1.4м/с.

Срібна призерка Пан-Американських Ігор Брук Андерсен метнула молот на 74.96м – її найкращий показник з 2019 року.

Рекордсменка та чемпіонка світу на довгих бар’єрах Далайла Мухаммед фінішувала п’ятою на гладкій 400-метрівці зі скромними 53.77сек, де переможницею стала Джессіка Берд – 52.38сек.

***

А тим часом в американському Гейнесвіллі чемпіонка світу серед юніорів 2016 року Анна Кокрелл очолила світовий топ-лист з бігу на 400 метрів з бар’єрами серед жінок – 55.65сек.

На цьому ж турнірі Florida Relays чудову форму на початку змагального сезону продемонстрував 19-річний Джозеф Фанбалле, вигравши обидві спринтерські дистанції 100 та 200м з часом 10.23 та 20.10сек відповідно. Інша топ-дисципліна змагань – біг на 400 метрів серед чоловіків, де Дуайт Сент Хілларі перетнув фініш за 44.74сек, випередивши Джейкорі Паттерсона 44.81.

Відзначимо і особистий рекорд норвежця Томаса Мардала з метання молота – 75м77см.

***

На відкритих змаганнях в олімпійському тренувальному центрі в Чула Віста екс-чемпіонка світу в приміщеннях та бронзова призерка чемпіонату світу в Досі Вешті Кеннінгем, подолавши висоту 197м, стала лідером світового сезону зі стрибків у висоту серед жінок, тоді як у чоловічому снекторі срібний призер лондонської Олімпіади Ерік Кайнард був недосяжним для суперників з результатом 230см. Це перший стрибок 30-річного американця на 2.30м з часів зимового сезону 2018 року.

Фіналістка останньої Олімпіади та чемпіонату світу з потрійного стрибка Кейтура Орджі серйозно покращила особистий рекорд в секторі для стрибків у довжину, приземлившись на позначці 6.85м.

22-річний бразилієць Пауло Андре де Олівейра був найшвидшим на дистанціях 100 та 200м з показниками 10.10 (+1.6) та 20.61 (+1.7) відповідно.

***

Першою жінкою, яка розміняла 11 секунд на стометрівці у 2021 році стала Алейя Гоббз. На турнірі Battle on Bayou в Батон Руж 25-річна екс-чемпіонка студентської першості США перемогла з результатом 10.99сек.

18-річна нігерійка Фейвор Офілі, котра була наймолодшою учасницею чемпіонату світу в Досі і дійшла там до півфіналу жіночої 400-метрівки, цього разу суттєво покращила особисте досягнення на вдвічі коротшій дистанції – 22.69сек. Її час – другий в історії африканського жіночого спринту в категорії U20.

***

Photo LOC Twitter

Після 7-метрового польоту минулого тижня лідер світового сезону зі стрибків у довжину серед жінок Тара Девіс перемогла на змаганнях Texas vs Texas A&M Dual в американському Остіні з результатом 6.71м. 21-річна екс-чемпіонка світу в юнацькій категорії була найшвидшою і на коротких бар’єрах – 13.14 (+1.0).

18-річна рекордсменка світу серед юніорок з бігу на 800м (її рекорд 1:58.40 все ще проходить процедуру ратифікації) Ітінг Му цього разу перемогла на дистанції 1500 метрів з особистим рекордом 4:16.06.

Майже півтори секунди зі власного досягнення на 400 метрів скинула і 22-річна ямайчанка Стейсі-Енн Вільямз. – 51.24сек.

Чинна переможниця студентського чемпіонату США у приміщенні зі стрибків у висоту та з п’ятиборства Тіра Джіттенз знову поновила національний рекорд Тринідаду та Тобаго. Цього разу 22-річна атлетка подолала планку на позначці 190см. Нагадаємо, що зимовий рекорд своїй країни Тіра довела до 193см.

***

Фото (с)Getty Images for IAAF

На турнірі Antelope Invitational у Фонексі 6-разова чемпіонка Олімпіських Ігор та 11-разова чемпіонка світу Елісон Фелікс перемогла на жіночій стометрівці з результатом 11.31сек. Для 35-річної молодої мами це був перший старт на дистанції 100м з травня 2018 року.

Тим часом ще одна легенда світового спринту Вероніка Кемпбелл-Браун стартувала у Вільмзбурзі на Colonial Relays. 38-річна ямайчанка стала найшвидшою з бігу на 200м з результатом 23.73сек. Триразова Олімпійська чемпіонка не стартувала на цій дистанції з травня 2017 року, свій особистий рекорд у цій дисципліні 21.74сек Вероніка встановила у 2008 році, перемігши на пекінській Олімпіаді.

***

Оновлений до чемпіонату світу 2022 стадіон Hayward Field в Юджині прийняв свої перші змагання після реконструкції. На Hayward Premiere відзначився чинний переможець студентського чемпіонату США Коул Гокер, котрий виграв 800 та 1500м серед чоловіків за 1:46.60 та 3:38.99 відповідно. У забігові на 5000м три призери фінішували з особистими рекордами: Едуардо Херрера 13:24.46, Коннер Манц 13:24.78 та Кейсі Клінджер 13:24.89. Уеслі Кіпту пробіг 10,000м за 27:58.10.

***

В британському Стетфорті, 29-річний рекордсмен Великої Британії з метання диска Лауренс Окойє показав свій найкращий результат з 2012 року – 65.31м.

***

Фаб’єн Шлaмпф не лише виконала токійський норматив, а й встановила новий рекорд Швейцарії з марафонського бігу серед жінок, фінішувавши другою на олімпійському відборі в Белпі з часом 2:26:14. Для 30-річної рекордсменки країни зі стипль-чезу це був дебютний марафон, в якому вона поступилася лише представниці Ефіопії Хелен Тола Бекеле 2:24:57.