Затверджено склад команди для участі в Суперлізі командного чемпіонату Європи

1269

Виконком ФЛАУ затвердив склад команди, яка 29-30 травня візьме участь у Суперлізі командного чемпіонату Європи. Приймати змагання буде Сілезія (Польща).

Новий формат змагань передбачає, що участь у Суперлізі братимуть не 12, а лише вісім команд. Дві з них, які посядуть останні місця, залишать Суперлігу, натомість на їхнє місце прийдуть дві найкращі команди з Першої ліги.

«В останні роки Україна здебільшого посідала місця всередині турнірної табиці. Але в попередні роки до Суперліги входили 12 команд, і змагатися, коли серед них є і сильні, і слабкі, було легше, – говорить головний збірної України з легкої атлетики Вячеслав Тиртишник. – Зараз очки набирати буде складніше. Щоб залишитися в Суперлізі, потрібно потрапляти до першої шістки. Нам буде складно, але ми їдемо в Польщу боротися».

У складі команди в Польщу поїдуть відразу кілька лідерів збірної, які входять до світового топу. Серед них – стрибунка у висоту Ірина Геращенко й стрибунка в довжину Марина Бех-Романчук. Загалом до неї ввійшли переможці командного чемпіонату України, хоча є і три винятки.

«На командному чемпіонаті України Оксана Мартинова встановила особистий рекорд зі стрибків у довжину (6.51 м). Проте нам потрібно було підсилити команду, адже кожне очко на рахунку. І одна з тих, за рахунок кого це можна було зробити, Марина Бех-Романчук, – пояснює Вячеслав Тиртишник. – Вона не виступала в Луцьку, оскільки ці змагання не входили в її план підготовки до Олімпійських ігор, але вона потрібна команді й готова виступати в Польщі. Вона чинна чемпіонка Європи в приміщенні, елітна спортсменка, тож тренерська рада запропонувала саме її кандидатуру, а Виконком ФЛАУ підтримав.

Відразу скажу, що про потенційну участь саме Бех-Романчук у чемпіонаті Європи я особисто попередив всіх на технічному зібранні перед чемпіонатом України, тож це ні для кого не було секретом.

Зараз у Марини триває збір у Туреччині, звідки вона й прилетить у Польщу.

Метання списа серед чоловіків виграв Артур Фельфнер. Він ще юніор і його головний старт року – чемпіонат Європи U20 – попереду. Проте Артур все одно виступив би в Польщі, але в нього саме в ці дати ЗНО, до того ж є невеликі проблеми зі спиною. Олександр Ничипорчук, який був другим, травмувався. Таким чином, на командний чемпіонат Європи поїде Юрій Кушнірук, який у Луцьку був третім.

Ігор Порозов і Роман Романенко, які фінішували першими з бігу на 5000 метрів, у Польщі не виступлять, оскільки ведуть безпосередню підготовку до Кубка Європи з бігу на 10000 метрів. Тому Україну представлятиме Василь Коваль, який був третім.

Також є втрата в чоловічій естафетній команді 4х100. Еміль Ібрагімов травмувався на 200-метрівці, тому в Польщу не поїде».

На чемпіонаті України не виступали два лідери чоловічих стрибків у висоту. «Богдан Бондаренко готується до сезону за індивідуальним планом. Андрій Проценко пропускав змагання, оскільки його трішки турбує ахілл і ми вирішили не ризикувати в олімпійський рік.

Змагання серед жінок виграла Ірина Геращенко. У березні вона була другою на чемпіонаті Європи в приміщенні. Іра показує високі результати і є одним з наших найсильніших «патронів», – продовжує Вячеслав Тиртишник. – Щодо інших атлеток, то Ярослава Магучіх продовжує підготовку до сезону на зборі в Іспанії. Юлія Левченко показала не надто високий результат, але, за її словами, травми її не турбували, тому ми чекаємо на розвиток форми і на її найкращі стрибки на основних турнірах року.

В сектор повернулася Катерина Табашник. Вона змінила тренера і зараз працює з Геннадієм Зуєвим. Вони саме шукають стрибок, і ми сподіваємося, що на чемпіонаті України в червні вона, як і раніше, боротиметься за олімпійську ліцензію.

У Луцьку не виступала призерка Олімпійських ігор і чемпіонка світу з потрійного стрибка Ольга Саладуха. Вона готується за індивідуальним планом і ми чекаємо на те, що вона відкриє сезон етапом «Діамантової ліги» в Гейтсхеді».

Командний чемпіонат України майже для всіх спортсменів став першим стартом сезону. І до нього вони готувалися у максимально хороших умовах, запевняє Вячеслав Тиртишник.

«Розраховуємо на те, що атлети наберуть форму на командний чемпіонат Європи, потім чемпіонат України й пік прийдеться на Олімпійські ігри, – говорить Вячесла Тиртишник. – У березні й квітні всі спортсмени отримали якісну підготовку. Більшість з них були на зборах у Туреччині, Португалії та Іспанії. Президент ФЛАУ Равіль Сафіуллін особисто контролює якість організації і проведення зборів. І, маю визнати, за останні місяці ФЛАУ покращила умови. Всі спортсмени отримують якісну підготовку, а перші номери збірної і взагалі пройшли її на найкращих базах світу».

Перед командним чемпіонатом Європи більшість атлетів залишилася на зборі в Луцьку. «Винятки – лише Марина Бех-Романчук і ті атлети, в яких є хороші умови вдома і їм там комфортніше готуватися. Решта – в Луцьку, – розповідає Вячеслав Тиртишник. – У Луцьку є база, на якій створено умови для всіх видів легкої атлетики. Тут хороші готелі й харчування, немає проблем з транспортом. До того ж місто знаходиться близько до кордону, що безумовний плюс, адже команда їхатиме в Польщу автобусом.

Якщо летіти, то довелося б спочатку їхати з Луцька в аеропорт Львова, потім летіти з довгою пересадкою… Дорога точно не була б швидшою, а ризиків несла б у собі більше. А так команда поїде двома автобусами, від одного готелю відразу до іншого. Ми розсадимо всіх у шаховому порядку, щоб уникнути контактів. Безумовний плюс і в тому, що з нами не буде чужих людей. Так дійсно безпечніше і країни, які неподалік від Польщі, теж вдаються до такої практики. Та ж збірна Німеччини теж їхатиме автобусом».

Склад команди України для участі в Суперлізі командного чемпіонату Європи-2021

Атлети/-ки Дисципліна Область
жінки
1 Ратнікова Вікторія 100 м Запорізька
2 Качур Яна 200 м м. Київ
3 Логвиненко Аліна 400 м Донецька
4 Петлюк Тетяна 800 м м. Київ
5 Дем’янюк Орися 1500 м Львівська
6 Ковба Вікторія 3000 м м. Київ
7 Шматенко Юлія 5000 м Харківська
8 Стребкова Наталія 3000 м з/п Тернопільська
9 Чубковцова Ганна 100 м з/б м. Київ
10 Рижикова Анна 400 м з/б Дніпропетровська
11 Голодна Ольга ядро Київська
12 Семенова Наталія диск Донецька
13 Гацько Ганна спис Запорізька
14 Климець Ірина молот Волинська
15 Бех-Романчук Марина довжина Хмельницька
16 Пташкіна Тетяна потрійний Луганська
17 Килипко Марина жердина Харківська
18 Геращенко Ірина висота м. Київ
19 Климюк Катерина  

4х400

Запорізька
20 Пироженко-Чорномаз Наталія м. Київ
21 Буряк Марія Київська
22 Подгородецька Єва  

4х100

Харківська
23 Панаріна Ірина м. Київ
24 Кайсен Тетяна Дніпропетровська
чоловіки
1 Соколов Олександр 100 м Миколаївська
2 Смелик Сергій 200 м Донецька
3 Погорілко Олександр 400 м Сумська
4 Гуцол Євген 800 м Волинська
5 Кіщенко Юрій 1500 м м. Київ
6 Стребков Іван 3000 м Тернопільська
7 Коваль Василь 5000 м Житомирська
8 Ростикус Роман 3000 м з/п Львівська
9 Солянов Віктор 100 м з/б м. Київ
10 Романюк Дмитро 400 м з/б Рівненська
11 Мусієнко Ігор ядро Сумська
12 Нестеренко Микита диск Дніпропетровська
13 Кушнірук Юрій спис Запорізька
14 Кохан Михайло молот Дніпропетровська
15 Мазур Владислав довжина Житомирська
16 Гончар Ігор потрійний Донецька
17 Єрьомін Іван жердина Дніпропетровська
18 Яковенко Димитро висота Кіровоградська
19 Поздняков Олексій  

4х400

Донецька
20 Даниленко Данило Волинська
21 Барабанов Микита Запорізька
22 Васильєв Андрій  

 

4х100

Запорізька
23 Коваленко Станіслав Дніпропетровська
24 Приходько Кирило Донецька
25 Костриця Ерік Волинська
Офіційна делегація
1 Пронін Євген керівник делегації
2 Тиртишник Вячеслав team leader
3 Нечипорець Ярослав team leader 2
4 Курбаков Олег технічний лідер
5 Мельник Валерій лікар
6 Лихошерстов Дмитро масажист
7 Парфенюк Віктор масажист
8 Іванов Дмитро масажист
9 Романчук Сергій головний тренер (витривалість)
10 Романюк Олександр головний тренер (стрибки)
11 Пустовойт Ірина тренерка
12 Крушинський Вадим тренер
13 Шевцов Віктор тренер

 

14 Кохан Сергій тренер
15 Чмир Ярослав тренер
16 Рурак Констянтин старший тренер (спринт)
17 Кравченко Володимир тренер
18 Бризгін Віктор старший тренер (спринт)

 

Попередня статтяТри українки – в заявці на перший етап «Діамантової ліги»-2021
Наступна статтяНорвегія не зможе прийняти чемпіонат Європи U23