Україна не візьме участь у командному чемпіонаті Європи-2021

1687

Україна не братиме участь у суперлізі командного чемпіонату Європи, який 29-30 травня відбудеться у Сілезії (Польща).

Під час навчально-тренувального збору по підготовці до командного чемпіонату Європи в команді було виявлено два випадки захворювання на COVID 19 – у Станіслава Коваленка й Ігоря Гончара. Атлетів ізолювали.

Оскільки ці спортсмени перебували в тісному контакті з іншими учасниками НТЗ, є ризик розповсюдження інфекції також серед них. Після консиліуму лікарі збірної, враховуючи вимоги медичного протоколу ЕА, виступили зі зверненням до головної тренерської ради щодо скасування поїздки на командний чемпіонат Європи та дострокового припинення НТЗ. Виконком ФЛАУ підтримав це нелегке рішення, тож українці в Польщі не виступлять.

«Інкубаційний період триває від п’яти до дванадцяти днів і ознаки хвороби можуть проявитися якраз у дорозі. Ми не можемо наражати на небезпеку ні нашу команду, ні інші збірні, – говорить головний тренер збірної України Вячеслав Тиртишник. – Більше того, якби чийсь тест у Польщі виявився позитивним, на ізоляцію могли залишити всю команду. У такому разі у атлетів випало б близько двох тижнів з тренувального процесу, що перед Олімпійськими іграми – головним стартом чотириріччя – категорично неприпустимо.

Багато спортсменів поставилися до такого рішення з розумінням. У свою чергу, ми знайшли для тих, хто не виступить на командному чемпіонаті Європи, додаткові змагання. Вони зможуть поза конкурсом взяти участь у Всеукраїнській Універсіаді та молодіжному чемпіонаті України.

Крім того ми офіційно звернулися до Європейської легкої атлетики з проханням з огляду на ситуацію зберегти за Україною прописку в Суперлізі на наступний командний чемпіонат Європи. Наразі ми чекаємо на рішення».

Попередня статтяУ Славському розіграли медалі чемпіонату України з гірського бігу (вгору-вниз)
Наступна статтяЧемпіонат Європи U23 відбудеться у ті ж дати в Естонії