Перша віцепрезидентка ФЛАУ Олена Говорова – про перший рік роботи, стадіони й манежі, нульову толерантність до допінгу, дитячий спорт

1172

Перша віцепрезидентка ФЛАУ Олена Говорова в ексклюзивному інтерв’ю сайту XSPORT.ua підвела проміжні підсумки річниці на посаді й роботі у федераціїї. Зокрема, розповіла про рішення питання інфраструктури, розвиток програми «Дитяча легка атлетика», нульову терпимість до допінгу та очікування від виборів головних тренерів збірної.

Вас обрали першою першою віцепрезиденткою ФЛАУ. Що з того часу вдалося реалізувати, що ні, над чим працюєте зараз?

Перш за все реалізовано те, що ми й обіцяли чинним атлетам: внесені зміни до Статуту ФЛАУ, згідно з якими голос атлетів враховується в керівних органах федерації. Не лише на рівні Виконкому, а й на рівні Конференції – найвищого керівного органу ФЛАУ.

Також, як і обіцяла, програма «Дитяча легка атлетика» сьогодні розглядається на державному рівні.

На Олімпіаді в Токіо я зустрічалася з провідними тренерами світу, обговорювала з ними можливість семінарів і лекцій для наших молодих тренерів, можливість участі в освітніх міжнародних програмах. Наразі ця робота триває. І, сподіваюся, з нового року буде реалізована.

Можете конкретніше розповісти про програму «Дитяча легка атлетика»? В чому її суть і як відбувається реалізація?

Проєкт «Дитяча легка атлетика» був початий Всесвітньою легкою атлетикою у 2005 році. Мета програми – залучити якомога більшу кількість школярів до занять спортом, сприяти здоровому способу життя. За час існування проєкт уже охопив півтора мільйони дітей майже зі ста країн світу. Ця програма – новий підхід до занять легкою атлетикою. Вона була презентована на форумі «Здорова Україна» і ввійшла в програму Президента «Здорова Україна», її схвалив Інститут модернізації освіти.  Найближчим часом кожна школа зможе придбати інвентар для цієї програми.

Моя мета – створити Всеукраїнську лігу дитячої легкої атлетики за підтримки федерації. Привчити дитину до спорту й здорового способу життя потрібно з дитинства. Наприклад, мій син з п’яти років займається хокеєм, і я бачу, як це важливо для його здоров’я і життя. Ну і це просто дуже цікаво дітям!

Розкажіть про інфраструктурне питання. Як воно вирішується, які об’єкти вдалося побудувати/реконструювати? Які зараз перебувають у процесі ремонту/будівництва/проєктування?

Перш за все це легкоатлетичний манеж «Олімпієць» в Одесі. Він був побудований ще до Олімпіади-1980. Після цього жодного капітального ремонту не було. Я сама з Одеської області і пам’ятаю свої перші змагання в цьому манежі.. Для мене було особливо важливо, щоб саме він отримав друге життя.

Разом з міністром молоді та спорту Вадимом Гутцайтом, радником керівника офісу Президента Сергієм Матієнком і губернатором Одеської області Сергієм Гринивецьким ми зрушили це питання з «мертвої точки». Сьогодні відбувається реконструкція манежу, і, сподіваюся, до Нового року легкоатлети почнуть тренування в оновленому «Олімпійці».

Минулого року в Маріуполі відбулася робоча зустріч Президента України зі спортсменами. Сергій Бубка підняв питання будівництва повноцінного манежу на базі в Кремінній. Президент країни змінив графік робочого візиту й наступного дня разом з президентом НОК відвідав базу. На сьогоднішній день роботи вже розпочаті. Олімпійські чемпіони й легенди легкої атлетики Віктор і Ольга Бризгіни, які в прямому сенсі живуть на цій базі, постійно на зв’язку й тримають руку на пульсі будівництва.

На НСК «Олімпійський» також зараз на стадії відновлення. При цьому мова йде й про стадіон «Атлет». Адже щоб приймати змагання світового рівня, нам потрібний стадіон, який відповідатиме всім міжнародним вимогам.

На зустрічі з керівництвом Міністерства молоді та спорту України, стадіону НСК «Олімпійський», представниками компанії CONICA, які відповідають за легкоатлетичну частину реконструкції і сертифікацію стадіону, ми обговорили всі моменти, які стосуються реконструкції. Сучасний спортивний комплекс готовий також побудувати Маріуполь. В проєкті відновлення стадіону міста Ізмаїл. І це лише початок.

На сьогодні є робочий проєкт реконструкції стадіонів у маленьких містах. Разом з першим заступником міністра молоді та спорту Сергієм Симоновим, народним депутатом Олександром Пасічним, представниками Федерації футболу ми зробили перелік першочергових об’єктів, які можуть реконструйовані.

Продовження інтерв’ю читайте на сайті XSPОRT.ua.

Попередня статтяЧемпіонат світу з півмарафону-2022 перенесено
Наступна статтяСкороходів визнано найкращими легкоатлетами жовтня в Україні