Андрій Атаманюк – в п’ятірці чемпіонату Європи з кросу!

1332

Українець Андрій Атамнюк посів п’яте місце на чемпіонаті Європи з кросу в змаганнях серед юніорів.

Ще влітку після чемпіонату України з бігу на 10000 метрів головний тренер з видів витривалості Сергій Романчук відзначав: «У Андрія є якась музика в бігу. Він добре складений, у нього хороші потенціал і техніка, при чому як природня, так і вже та, якій вчить тренер. Тому це той атлет, якого ми розглядаємо на перспективу».

Атаманюк не забарився й уже на юніорському чемпіонаті Європи почав відпрацьовувати видані йому аванси, замкнувши вісімку найсильніших з бігу на 3000 метрів. У Дубліні, на чемпіонаті Європи з кросу, він долав удвічі більше, та й крос це не доріжка. Проте й це не зупинило українця.

Атаманюк поступово й упевнено відігравав місця. Якщо після 1400 метрів він біг 39-м, то вже на наступній контрольній позначці піднявся на 23 позиції, а на фініші й узагалі був п’ятим (18:30 хв), у дев’яти секундах від бронзового призера Жоеля Іблера Ліллесо з Данії. Поза конкуренцією серед юніорів був ще один датчанин Аксель Ванг Крістенсен (17:53 хв). Абдуллахі Дахір Рабі з Норвегії другий. У командному заліку перемогли атлети з Великої Британії і Північної Ірландії.

Змагання серед юніорок виграла британка Меган Кейт (13:41 хв), а от у командній першості перемогли німкені. Українка Уляна Рачинська фінішувала 73-ю (14:49 хв).

Однією з тих, з ким пов’язували надії на високі місця, була Богдана Семьонова. У 2019-му вона була однією з найкращих у складі збірної на чемпіонатах Європи з кросу, а на молодіжному чемпіонаті Європи цього року фінішувала п’ятою з бігу на 10000 метрів. Неабияк налаштовувалася Богдана й на старт у Дубліні. Проте…

«Сльози. Не розчарування, а через пекельний біль, який я відчувала…» – написала після виступу в своєму Instagram Семьонова.

Після фінішу, коли один з організаторів змагань підійшов до Богдани з пропозицією допомогти, стало очевидно, що на дистанції щось точно пішло на за планом.

«Мене не «вставило» на першому колі і я навіть не пам’ятаю гірок, оскільки ногами бігти було абсолютно добре й навіть повільно. Я контролювала перше коло, розраховувала сили, позицію. Але пекельний біль у всьому тазі – попереду, позаду, біль, який переходить у пахи – настільки вдарив по мені на другому колі, що думала, відключуся через нього, – пише Богдана Семьонова. – Не буду виправдовуватися й не буду цього разу сама себе карати. З холодними думками, без емоцій і по факту».

Та навіть попри це Семьонова в Дубліні фінішувала 27-ю (21:51 хв) з 59-ти учасниць, які вийшли на старт у віковій категорії U23. «Ще один цікавий факт: мої суперниці і європейські лідерки на доріжці були за мною або на пару місць попереду. Й, на секундочку, ті, хто їздив на Олімпіаду, – написала вона також. – Цього разу я не стомилася й не вигоріла. Я відчула новий болючий досвід. Єдине, що тримала в голові, щоб не відключитися, – це команда й люди по той бік екрану. Я знала, що в мене вірять і підтримують».

Перемогла італійка Надя Батоклетті (20:32 хв), а через кілька хвилин стало відомо, що золото вона ще й в складі своєї команди.

До 30-ки найсильніших увійшов також Вадим Лонський, який змагався серед чоловіків U23. Українець – 26-й (25:26 хв). Переміг британець Чарльз Гікс (24:29 хв), а у командному заліку першими стали ірландці.

Змагання серед чоловіків стали, певно, найочікуванішими, адже на старт вийшов олімпійський чемпіон і один з найсильніших атлетів на доріжці норвежець Якоб Інгебрігтсен. У Дубліні він долав 10 км, що більше, ніж звичні йому 1500 і навіть 5000 метрів. До того ж суперники були неабиякі, та й крос – це не дистанція на стадіоні. Тож хоч більшість ставок і були на Інгебрігстена, зі стовідсотковою гарантією говорити про його золото на чемпіонаті Європи з кросу до фінішу було зарано.

Попереду трималася четвірка атлетів – Інгебрігстен, француз Джиммі Гресьє, турок Арас Кайя та італієць Єманеберхан Кріппа. Останній досить несподівано зупинився на передостанньому колі й не зміг фінішувати. Гресьє перед заключним колом почав поступатися, а згодом і Кайя не витримав темп норвежця. Інгебрігтсен упевнено переміг (30:15 хв). Кайя другий (30:29 хв). Бронзу виграв Гресьє (30:34 хв). Українець Віталій Шафар – 50-й (32:27 хв). У командному заліку золото виграли французи. Іспанці та норвежці посіли друге й третє місця відповідно.

У змаганнях серед жінок золото чемпіонату Європи з кросу також відправиться до Норвегії. Його виграла Кароліне Бйеркелі Грьовдал (26:34 хв). Шведка Мераф Бахта (26:44 хв) і німкеня Аліна Ре (26:53 хв) – друга й третя відповідно. Українка Наталія Легонькова посіла 74-те місце (32:59 хв). У командному заліку перемогли британки.

До програми змагань вже традиційно ввійшли і змагання змішаних естафет. Українська команда в складі Наталії Кроль, Володимира Кица, Анни Міщенко й Романа Ростикуса фінішувала дев’ятою (18:49 хв). Перемогла команда Великої Британії і Північної Ірландії (18:01 хв).

Збірна України повертається до України 13 грудня о 20:35 (аеропорт «Бориспіль»).

З усіма результатами чемпіонату Європи з кросу можна ознайомитися ТУТ.

Попередня статтяОсновні рішення Ради ФЛАУ: критерії відбору на міжнародні змагання й Головна суддівська колегія на 2022 рік
Наступна статтяКалендар Світового легкоатлетичного туру в приміщенні 2022 року