Командний чемпіонат України в приміщенні: Бех-Романчук виграє потрійний стрибок, Рижикова – 200 метрів, а Київ перемагає в командному заліку

2735

29-30 січня в легкоатлетичний манеж у Сумах повернулися зірки вітчизняної і світової легкої атлетики, аби визначати найкращих на командному чемпіонаті України в приміщенні. Сезон післяолімпійський, тож не дивно, що хтось його пропускає, хтось підійшов до перших стартів не в оптимальній формі, а хтось вирішив спробувати сили не зі своїх коронних дисциплін.

Чинна чемпіонка Європи в приміщенні зі стрибків у довжину Марина Бех-Романчук зазвичай розпочинала сезон зі спринту. Власне, так було й цього року. Але в Сумах глядачі побачили її в секторі, в якому не бачили чи не з 2013 року. Саме ним у міжнародній статистиці був датований єдиний результат Марини з потрійного стрибка. На командному чемпіонаті атлетка з Хмельницька знову вийшла у цей сектор і відразу продемонструвала гідний рівень. П’ять спроб спроб з шести у вихованки Вадима Крушинського були за 14-метрову позначку, а перемогу їй приніс результат 14.34 м.

Фіналістку Олімпійських ігор з бігу на 400 метрів з бар’єрами Анну Рижикову взимку ми частіше звикли бачити на цій же, але “гладкій” дистанції. Та цього разу вихованка Володимира Кравченка долала 200 метрів й була на голову сильніша від решти суперниць у забігу, вигравши його, а з ним і чемпіонат, з часом 24.18 с. Анастасія Бризгіна, яка після минулого сезону також почала працювати з Кравченком і представляти Дніпропетровську область, показала другий результат за підсумком усіх забігів (24.45 с) і саме вона стала першою на 400-метрівці (54.21 с).

Не відстав від коліжанок по команді й Станіслав Коваленко, впевнено перемігши з бігу на 60 метрів (6.73 с). І нехай сам поки що не встановив особистий рекорд, але допоміг це зробити юніору Олександрові Сосновенку (6.84 с) та вже більш досвідченому Кирилові Приходьку (6.86 с).

Традиційно неабиякий інтерес викликали змагання зі стрибків у висоту, де переможцями стали киянка Ірина Геращенко (1.89 м) та атлет з Кропивницького Олег Дорощук (2.25 м).

Киянка Яна Гладійчук під керівництвом В’ячеслава Калініченка цього року вже виграла два турніри в Торуні, й саме вона була першою зі стрибків з жердиною у Сумах (4.35 м). А у змаганнях серед чоловіків потужно вривається в сезон призер юніорського чемпіонату Європи-2021 Олександр Онуфрієв з Дніпропетровської області. З другої спроби подолавши 5.40 м, він не лише став першим, а й повторив особистий рекорд.

Данило Даниленко, який представляє Волинську область, був першим з бігу на 400 метрів серед чоловіків і встановив особистий рекорд (47.07 с). Його основні суперники – Олександр Погорілко (47.14 с, особистий рекорд) і Микита Барабанов (47.73 с) – фінішували другим і третім відповідно.

Переможні очки до скарбнички Чернівецької області поклав Олег Миронець, фінішувавши першим з бігу на 800 метрів (1:50.91 хв).

Віктор Солянов, який представляє Київ, переміг з бігу на 60 метрів з бар’єрами серед чоловіків (8.03 с), а у жінок Наталії Юрчук (Рівненська область) вдалося на сім сотих секунди випередити Анну Плотіцину й Ганну Чубковцову та перемогти з результатом 8.27 с.

За відсутності в секторі Марини Бех-Романчук перемогу зі стрибків у довжину відсвяткувала Ірина Нерубальщук. При цьому харків’янка встановила особистий рекорд (6.57 м).

Не було лідерів і в секторі для штовхання ядра серед чоловіків, проте це жодним чином не завадило ще одному харків’янину Артемові Левченку. Вже в першій спробі він штовхнув на 19.54 м, які й принесли йому впевнену перемогу з особистим рекордом.

Натомість у змаганнях зі штовхання ядра серед жінок вже не перший рік поспіль не зустрічає сильної конкуренції Ольга Голодна. В боротьбі з собою і результатом спортсменка з Київської області цього разу стала першою з 17.14 метрами.

Беззаперечну перемогу в командному заліку відсвяткували атлети з міста Києва (571 очко). До першої трійки також ввійшли Дніпропетровська область (454 очки) й Харківська (419 очок), яка залишила у восьми очках позаду легкоатлетів з Донеччини.

Всього участь у командному чемпіонаті України в приміщенні в 2022 році взяли 412 легкоатлетів і легкоатлеток з 23 областей України та з міста Києва. Ознайомитися з усіма результатами, а також профайлами спортсменів можна ТУТ.

Попередня статтяЮлія Левченко відкрила міжнародний сезон змаганнями у Карлсруе
Наступна статтяЕкскурс в історію: Галина Чистякова й Олена Говорова