Командний чемпіонат світу зі спортивної ходьби: а що у суперників?

1095

З командними чемпіонатами світу зі спортивної ходьби, а до 2014 року включно Кубками світу, в України пов’язано багато приємних спогадів. З одного боку, перемогти тут буває ще складніше, ніж на чемпіонаті світу з легкої атлетики, адже всі збірні (й найсильніші не виняток) можуть надсилати для участі не три, а відразу п’ять учасників у кожній з дисциплін. Але з іншого, українцям вдавалося гідно представляти країну й вітчизняну спортивну ходьбу. Зокрема, в 2014-му Руслан Дмитренко виграв Кубок світу з національним рекордом. Але про досягнення наших скороходів поговоримо ближче до початку командного чемпіонату світу, який цього року 4-5 березня відбудеться в Маскаті. Сьогодні ж приділимо увагу тому, що відбувається в стані суперників.

Все більше національних федерацій оголошують склади для участі в командному чемпіонаті світу. 2022-й є багато в чому особливим для атлетів. І мова не лише про те, що цей рік перший після Олімпійських ігор. І навіть не про те, що на відміну від попередніх чемпіонатів у Маскаті не буде змагань на дистанції 50 км, натомість будуть на 35. Річ у тім, що цього літа відбудуться і чемпіонат Європи, і чемпіонат світу з легкої атлетики. Дехто зі спортсменів вирішив зробити ставку на обидва, дехто ж обрав лише один.

Так само й з командним чемпіонатом: не всі готуються виступити в Маскаті – хтось після надскладних чемпіонату світу в Досі й Олімпійських ігор у Саппоро не хоче ризикувати й знову піддавати організм такому стресу, хтось вирішив взяти довшу паузу після олімпійського сезону, а в когось цей старт йде врозріз з планом підготовки до літа. Так, Україна повезе в Оман команду в повному складі, але при цьому там не виступить, приміром, один з лідерів збірної, чинний чемпіон Європи зі спортивної ходьби на 50 км Мар’ян Закальницький. Він цілеспрямовано готується до літнього сезону.

Не приїдуть у Маскат і лідери збірної Італії – олімпійські чемпіони зі спортивної ходьби на 20 км Антонелла Пальмізано й Массімо Стано. На жіночій двадцятці країну з Апеннінського півострова представить лише одна спортсменка – Валентіна Траплетті. У неї немає гучних титулів, проте є досвід виступів у країнах зі складним кліматом. Траплетті йшла й на чемпіонаті світу в Досі, де була 17-ю, і на Олімпійських іграх у Саппоро, де посіла 18-те місце. Але це буде єдина дистанція, де Італія не буде представлена повним складом.

На дистанцію 35 кілометрів вийдуть п’ять атлеток, серед яких Лідія Барчелла, яка була третьою на командному чемпіонаті Європи-2021, та Федеріка Кураччі, яка тоді ж фінішувала восьмою. Серед учасників чоловічої двадцятки – бронзовий призер молодіжного чемпіонату Європи-2021 Андреа Козі й Франческо Фортунато, який фінішував 15-м на Олімпійських іграх. На дистанції 35 км за команду, зокрема, виступить Маттео Джуппоні, одні з найвищих результатів якого, щоправда, датуються ще 2016 роком, коли він посів восьме місце на Олімпійських іграх на дистанції 20 км і був сьомим на командному чемпіонаті світу на 50-ці.

Ще одні з основних суперників України на європейській арені, іспанці, заявили на турнір чемпіона світу-2015 і чемпіона Європи-2014 на дистанції 20 км Мігеля Анхеля Лопеса, от тільки цього разу він спробує сили на 35 км. Разом з ним у команді чинний чемпіон Європи і четвертий на Олімпійських іграх також зі спортивної ходьби на 20 км Альваро Мартін, Марк Тур, який на Іграх був четвертим на дистанції 50 км, а також Мануель Бермудес і Альваро Лопес.

Попри те, що відразу кілька лідерів іспанців у Маскаті йтимуть 35 км, сильним буде склад і на двадцятці. Серед п’ятьох учасників срібний призер чемпіонату Європи-2018 і шостий на Олімпійських іграх у Саппоро Дієго Гарсія, Луїс Альберто Амезкуа, який був дев’ятим на чемпіонаті світу-2017, та чинні чемпіони Європи серед молоді Хосе Мануель Перес і серед юніорів Пол МакҐрат.

У жінок на 20-ці Іспанію представлять бронзова призерка молодіжного чемпіонату Європи Антіа Хамоса й Лідія Санчес-Пуебла, яка на змаганнях такого рівня виступить вперше з 2019 року.

На 35-ці серед учасниць Лаура Гарсіа-Каро, яка була минулого року третьою на командному чемпіонаті Європи на дистанції 20 км, і Ракель Гонсалес, яка тоді фінішувала слідом.

Британці заявили на командний чемпіонат світу лише п’ятьох скороходів – по двоє чоловіків і жінок на дистанції 20 км і ще одного спортсмена на дистанцію 35 км. І хоч команда не має надто сильного вигляду, є в ній один атлет, який може кинути виклик суперникам і поборотися за найвищі місця – Том Босворт. Він долатиме свої коронні 20 км, на яких посів шосте місце на Олімпійських іграх та сьоме на чемпіонаті світу в Досі.

Португальці для участі в змаганнях заявили лише трьох атлетів, серед яких чемпіонка світу-2017, чинна чемпіонка Європи й екс-рекордсменка світу зі спортивної ходьби на 50 км Інес Енрікес. У Маскаті вона вийде на старт дистанції 35 км.

Десять атлетів для участі в чемпіонаті заявила збірна Польщі, проте їхній лідер, олімпійський чемпіон зі спортивної ходьби на 50 км Давід Томала, пропустить змагання через, як зазначають світові ЗМІ, незначну травму коліна.

У збірній Канади переплетуться молодість і досвід, а очолить її бронзовий призер Олімпійських ігор і чемпіонату світу на дистанції 50 км Еван Данфі.

В збірній Австралії Райдайян Коулі, який був восьмим зі спортивної ходьби на 50 км на Олімпійських іграх, у Маскаті виступить на 20-ці.

Небагаточисленна, проте традиційно сильна команда Японії. Очолить її срібний медаліст Олімпійських ігор зі спортивної ходьби на 20 км Кокі Ікеда та бронзовий призер Олімпійських ігор і чинний чемпіон світу Тошиказу Яманіші. На дистанції 35 км увагу до себе привертають Масатора Кавано, який був шостим на Олімпійських іграх на дистанції 50 км, та чемпіон Азійських ігор-2018 на цій же дистанції Хаято Кацукі.

Серед жінок виступить лише Нанако Фуджі (20 км), яка була сьомою на чемпіонаті світу-2019.

Більше про командний чемпіонат світу зі спортивної ходьби ви можете дізнатися з присвяченого йому розділу на сайті Світової легкої атлетики.