Командний чемпіонат світу зі спортивної ходьби: а що у суперників?

1348

З командними чемпіонатами світу зі спортивної ходьби, а до 2014 року включно Кубками світу, в України пов’язано багато приємних спогадів. З одного боку, перемогти тут буває ще складніше, ніж на чемпіонаті світу з легкої атлетики, адже всі збірні (й найсильніші не виняток) можуть надсилати для участі не три, а відразу п’ять учасників у кожній з дисциплін. Але з іншого, українцям вдавалося гідно представляти країну й вітчизняну спортивну ходьбу. Зокрема, в 2014-му Руслан Дмитренко виграв Кубок світу з національним рекордом. Але про досягнення наших скороходів поговоримо ближче до початку командного чемпіонату світу, який цього року 4-5 березня відбудеться в Маскаті. Сьогодні ж приділимо увагу тому, що відбувається в стані суперників.

Все більше національних федерацій оголошують склади для участі в командному чемпіонаті світу. 2022-й є багато в чому особливим для атлетів. І мова не лише про те, що цей рік перший після Олімпійських ігор. І навіть не про те, що на відміну від попередніх чемпіонатів у Маскаті не буде змагань на дистанції 50 км, натомість будуть на 35. Річ у тім, що цього літа відбудуться і чемпіонат Європи, і чемпіонат світу з легкої атлетики. Дехто зі спортсменів вирішив зробити ставку на обидва, дехто ж обрав лише один.

Так само й з командним чемпіонатом: не всі готуються виступити в Маскаті – хтось після надскладних чемпіонату світу в Досі й Олімпійських ігор у Саппоро не хоче ризикувати й знову піддавати організм такому стресу, хтось вирішив взяти довшу паузу після олімпійського сезону, а в когось цей старт йде врозріз з планом підготовки до літа. Так, Україна повезе в Оман команду в повному складі, але при цьому там не виступить, приміром, один з лідерів збірної, чинний чемпіон Європи зі спортивної ходьби на 50 км Мар’ян Закальницький. Він цілеспрямовано готується до літнього сезону.

Не приїдуть у Маскат і лідери збірної Італії – олімпійські чемпіони зі спортивної ходьби на 20 км Антонелла Пальмізано й Массімо Стано. На жіночій двадцятці країну з Апеннінського півострова представить лише одна спортсменка – Валентіна Траплетті. У неї немає гучних титулів, проте є досвід виступів у країнах зі складним кліматом. Траплетті йшла й на чемпіонаті світу в Досі, де була 17-ю, і на Олімпійських іграх у Саппоро, де посіла 18-те місце. Але це буде єдина дистанція, де Італія не буде представлена повним складом.

На дистанцію 35 кілометрів вийдуть п’ять атлеток, серед яких Лідія Барчелла, яка була третьою на командному чемпіонаті Європи-2021, та Федеріка Кураччі, яка тоді ж фінішувала восьмою. Серед учасників чоловічої двадцятки – бронзовий призер молодіжного чемпіонату Європи-2021 Андреа Козі й Франческо Фортунато, який фінішував 15-м на Олімпійських іграх. На дистанції 35 км за команду, зокрема, виступить Маттео Джуппоні, одні з найвищих результатів якого, щоправда, датуються ще 2016 роком, коли він посів восьме місце на Олімпійських іграх на дистанції 20 км і був сьомим на командному чемпіонаті світу на 50-ці.

Ще одні з основних суперників України на європейській арені, іспанці, заявили на турнір чемпіона світу-2015 і чемпіона Європи-2014 на дистанції 20 км Мігеля Анхеля Лопеса, от тільки цього разу він спробує сили на 35 км. Разом з ним у команді чинний чемпіон Європи і четвертий на Олімпійських іграх також зі спортивної ходьби на 20 км Альваро Мартін, Марк Тур, який на Іграх був четвертим на дистанції 50 км, а також Мануель Бермудес і Альваро Лопес.

Попри те, що відразу кілька лідерів іспанців у Маскаті йтимуть 35 км, сильним буде склад і на двадцятці. Серед п’ятьох учасників срібний призер чемпіонату Європи-2018 і шостий на Олімпійських іграх у Саппоро Дієго Гарсія, Луїс Альберто Амезкуа, який був дев’ятим на чемпіонаті світу-2017, та чинні чемпіони Європи серед молоді Хосе Мануель Перес і серед юніорів Пол МакҐрат.

У жінок на 20-ці Іспанію представлять бронзова призерка молодіжного чемпіонату Європи Антіа Хамоса й Лідія Санчес-Пуебла, яка на змаганнях такого рівня виступить вперше з 2019 року.

На 35-ці серед учасниць Лаура Гарсіа-Каро, яка була минулого року третьою на командному чемпіонаті Європи на дистанції 20 км, і Ракель Гонсалес, яка тоді фінішувала слідом.

Британці заявили на командний чемпіонат світу лише п’ятьох скороходів – по двоє чоловіків і жінок на дистанції 20 км і ще одного спортсмена на дистанцію 35 км. І хоч команда не має надто сильного вигляду, є в ній один атлет, який може кинути виклик суперникам і поборотися за найвищі місця – Том Босворт. Він долатиме свої коронні 20 км, на яких посів шосте місце на Олімпійських іграх та сьоме на чемпіонаті світу в Досі.

Португальці для участі в змаганнях заявили лише трьох атлетів, серед яких чемпіонка світу-2017, чинна чемпіонка Європи й екс-рекордсменка світу зі спортивної ходьби на 50 км Інес Енрікес. У Маскаті вона вийде на старт дистанції 35 км.

Десять атлетів для участі в чемпіонаті заявила збірна Польщі, проте їхній лідер, олімпійський чемпіон зі спортивної ходьби на 50 км Давід Томала, пропустить змагання через, як зазначають світові ЗМІ, незначну травму коліна.

У збірній Канади переплетуться молодість і досвід, а очолить її бронзовий призер Олімпійських ігор і чемпіонату світу на дистанції 50 км Еван Данфі.

В збірній Австралії Райдайян Коулі, який був восьмим зі спортивної ходьби на 50 км на Олімпійських іграх, у Маскаті виступить на 20-ці.

Небагаточисленна, проте традиційно сильна команда Японії. Очолить її срібний медаліст Олімпійських ігор зі спортивної ходьби на 20 км Кокі Ікеда та бронзовий призер Олімпійських ігор і чинний чемпіон світу Тошиказу Яманіші. На дистанції 35 км увагу до себе привертають Масатора Кавано, який був шостим на Олімпійських іграх на дистанції 50 км, та чемпіон Азійських ігор-2018 на цій же дистанції Хаято Кацукі.

Серед жінок виступить лише Нанако Фуджі (20 км), яка була сьомою на чемпіонаті світу-2019.

Більше про командний чемпіонат світу зі спортивної ходьби ви можете дізнатися з присвяченого йому розділу на сайті Світової легкої атлетики.

Попередня статтяДо уваги ЗМІ! Завершується акредитація на командний чемпіонат світу зі спортивної ходьби
Наступна статтяЄва Свобода перемагає олімпійську чемпіонку та інші результати Orlen Copernicus Cup