Перемога для найрідніших, або золоті виступи українців у Албанії

1264

1 квітня група з десяти українців – восьми легкоатлетів і двох тренерів – приїхала в Ельбасан, що в Албанії, щоб продовжити тренування й вже цього сезону своїми виступами й перемогами якомога гучніше заявити про нашу Батьківщину на весь світ. Тим більше відразу кілька атлетів з цієї групи вже мають нормативи для участі в юнацькому чемпіонаті Європи та юніорському чемпіонаті світу, а ті, хто до цього не входив до списку топ-атлетів, відтепер почав працювати ще наполегливіше й відданіше, щоб у майбутньому мати змогу також піднімати прапор і співати гімн України на найвищих сходинках п’єдесталів у різних куточках планети.

“Ця війна змінила наші життя, але не зруйнувала мрії”, – сказала в одному з інтерв’ю  Марія Ларіна, яка вже має норматив для участі в юніорському чемпіонаті світу.

Вона, як і решта спортсменів, думками залишаються вдома зі своїми рідними, проте все ж намагаються зібратися. Що їм у цьому допомагає? “Всі вони вирішили жити мріями бути переможцями і тим самим звеличувати нашу країну й прапор”, – зазначив у тому ж інтерв’ю тренер Павло Задорожний, який перебуває зі спортсменами в Албанії.

Днями Ларіна й ще кілька українських легкоатлетів взяли участь у змаганнях в Албанії, де гідно представили нашу країну й зробили ще один крок до втілення мрій у життя.

17-річна Марія Ларіна попри свій юний вік змагалася серед дорослих і виграла золоту медаль з результатом – 14.90 м.

“Цю медаль я хочу присвятити своїй сім’ї. Вони залишилися в Україні в складній ситуації – в місті Торецьк Донецької області. Мамо і бабуню, ця медаль – для вас. Я вас дуже сильно люблю.

Дякую всій команді за підтримку й тренеру (Олексій Семенов – Прим.авт.) за підготовку навіть на відстані”, – написала Ларіна в своєму Instagram після перемоги й особистого рекорду.

Її колега по тренувальній групі Марія Стрілець також перемогла. Вона змагалася у віковій категорії U18 і виграла золото зі штовхання 3-кілограмового ядра з особистим рекордом 15.90 м.

Ще дві перемоги на свій рахунок записали Роман Кулик і Олександр Титаренко. Кулик ще виступає у юніорській віковій категорії, проте в Албанії змагався з дорослими й переміг з результатом 2.00 м зі стрибків у висоту. Титаренко переміг з метання диска вагою 1,5 кг серед юнаків (50.72 м).

Третє місце Україні приніс стрибун у довжину Ілля Бєлоус. Він, як і Кулик, ще юніор, проте цього разу виступав серед дорослих. Бронзу йому забезпечив стрибок на 7.14 м.

17-річний стрибун з жердиною Валентин Лобода раніше ніколи не був за межі України. Юний атлет зовсім не так уявляв свій перший раз за кордоном, проте війна внесла корективи і в його плани. На змаганнях у Албанії не було стрибків з жердиною, проте Лобода все ж вирішив виступити. Валентин посів четверте місце зі стрибків у висоту (1.70 м) і п’яте зі стрибків у довжину (5.82 м).

За сприяння в підготовці цього матеріалу висловлюємо подяку Марії Ларіній

Попередня статтяОксана Мартинова входить у трійку змагань у Греції, Анастасія Бризгіна відкриває сезон з бігу на 400 метрів
Наступна статтяВиступи українців у Швейцарії та Австрії