Переможець змагань CITIUS Роман Кокошко: «Після виходу з сектора перше, про що подумав, це коли наступний старт»

1170

Літній сезон український штовхальник ядра Роман Кокошко почав надзвичайно стабільно. З шести турнірів, на яких він виступав, на чотирьох йому вдалося відправити ядро за 20-метрову позначку, а 10 червня в Лісабоні Кокошко виконав норматив на чемпіонат світу й уперше в кар’єрі пережив відчуття, коли його ядро полетіло за 21 метр – 21.23 м.

«Я не так давно почав штовхати з кругового маху. Минулий рік багато в чому був вирішальним і цього сезону вже є певна стабільність, відчуваю себе комфортніше в секторі. Звичайно, хотілося б більше спроб під 21 метр або за цю позначку, але потрібно поступово рухатися», – говорить Роман.

Така стабільність в результатах не лишилася непоміченою організаторами міжнародних змагань. Кокошко все частіше почав отримувати запрошення на різноманітні змагання й на багатьох з них виходив у сектор уже в якості фаворита. Проте на цей факт Роман намагається не реагувати.

«Намагаюся не звертати на це увагу. Це зайві емоції, які краще акумулювати в інше. Інколи спортсмени намагаються так вивести з рівноваги – тиснуть руку, кажуть наскільки ти сильний, в якій ти чудовій формі. Й це такий бальзам на душу, ти думаєш: «Ну все, я такий сильний, зараз як штовхну!» А насправді це провокація й після цього часто нічого не виходить. Мене колись навчили просто посміхатися й не реагувати на подібне. Так і тут», – пояснює Роман.

На змагання CITIUS у Берні Кокошко приїхав з найвищим з усіх учасників найкращим результатом сезону. Вже у першій спробі він показав небезпідставність розданих йому перед турніром авансів, проте через заступ з виходом у лідери довелося зачекати до п’ятої спроби. Саме в ній він наблизився до 20-метрової позначки й піднявся на першу позицію з 19.94 метрами, які, зрештою, так і залишилися найкращим показником цього вечора.

– Після сьогоднішніх змагань я б себе охарактеризував не найкращими словами. У розминці всі три спроби, які виконував з повного руху, були далекими. Одна була якраз на лінію 21 метра й дві на 20.80-20.90. Але почав затискатися, рух став коротшим і тому такий результат, – говорить Роман Кокошко.

Чому так?

– Все йде від голови. Потрібно розслабитися, а тобі хочеться все більше й більше. Можливо, зіграло роль ще й те, що я побачив у розминці, що ядро летить далеко, зрозумів, що можна нормально штовхнути, але по факту вийшло інакше. Поки суцільні емоції. Дуже злий на себе.

– Менше з тим, у Лісабоні було два результати за 21 метр. Наскільки розумію, відчуття для 20 метрів ви вже піймали. Для 21 ще потрібен час?

– Більше потрібен кураж, коли не потрібно думати, що і як ти робиш. У Лісабоні це приблизно так і було: штовхнув і відчув, що ніби непогано. А коли заміряли, побачив, що це 21.23 метри. У мене на якийсь час був шок. Тренер запропонував зупинитися (є така практика, щоб не витрачати додаткові емоції). Але я відчував, що можу додати, й зрештою у шостій спробі було 21.18 метрів.

– Зараз вас почали частіше запрошувати на змагання?

– Так, більше того, я вперше в житті спробував чотири старти майже поспіль – з коротким інтервалом. 28 травня був перший з них – у Німеччині. 4 червня в Андухарі, 10-го – в Лісабоні, 12-го у Франції і от зараз, через два дні, в Берні. Далі планую зробити невеличку паузу й десь після 20-25 червня ще потрібно буде пару разів виступити, набратися більше досвіду перед чемпіонатом світу. Особливо після такого виступу, як сьогодні. Коли вийшов з сектора, першою думкою було, коли наступний турнір, щоб реабілітуватися.

Попередня статтяУкраїнські легкоатлетичні перемоги в Болгарії та Польщі
Наступна статтяЮлія Левчнко з SB третя в Турку та інші результати 14 червня