Артур Фельфнер – чемпіон світу U20 з метання списа!

1605
Фото (с)Twitter World Athletics

П’ятий день чемпіонату світу U20 з легкої атлетики приніс Україні першу медаль. Артур Фельфнер підтвердив статус фаворита й переміг у змаганнях з метання списа.

Після кваліфікації Фельфнер, який цього року неодноразово метав спис за 80 метрів і був єдиним з учасників, хто це робив, сказав, що подолати її для нього не склало жодних труднощів. А його метою у фіналі буде золота медаль. Нагадаємо, що в 2021-му учень В’ячеслава Римка став чемпіоном Європи серед юніорів, а на чемпіонаті світу U20 виграв срібло.

«Моя країна чекає на золоту медаль, адже минулого року, в Найробі, я був другим. І цей рік – мій. Думаю, мені вдасться показати те, на що я здатний», – сказав Артур Фельфнер після кваліфікації в інтерв’ю організаторам.

Проте задля втілення в життя наміченого плану Фельфнеру довелося зачекати довше, ніж планувалося. Через зливу організатори призупинили змагання, а згодом і перенесли початок фіналу з метання списа на 1:05 години. Мокрі доріжки й погодні умови ускладнили змагання, проте стосувалося це, звісно ж, усіх учасників.

Артур Фельфнер почав змагання з 76.20 м, з якими вийшов у лідери після першої спроби, проте вже в наступній німець Макс Денінг посунув українця на другу сходинку (77.24 м). Усе повернулося на свої місця в п’ятій спробі, коли Фельфнер знову вийшов на першу позицію (79.36 м).

На заключну спробу Артур Фельфнер виходив уже в статусі чемпіона світу серед юніорів. Йому таки вдалося втілити мрію у життя й принести Україні золото.

***

У ранковій частині програми відбулися ще два фінали за участю українців – зі спортивної ходьби на 10000 метрів серед юніорок і юніорів. Валерія Шоломіцька вкотре довела, що є однією з найсильніших скороходок світу.

В Калі Шоломіцька приїхала шостим номером світового топ-листа сезону. Й саме в шістці найсильніших їй вдалося фінішувати й цього разу. З часом 47:40.67 хв учениця Олени Борисюк п’ята. Переможницею змагань стала мексиканка Карла Ксімена Серрано (46:24.35 хв), яка на самому фінішу обійшла японку Аі Ояму (46:24.44 хв).


Микола Рущак представляв Україну в змаганнях юніорів. Атлет, на жаль, отримав три попередження за фазу польоту й зайшов на хвилинний піт-лейн. Зрештою, з результатом 46:42.36 хв він фінішував 24-м. Чемпіоном світу серед юніорів зі спортивної ходьби на 10000 метрів став Мазлум Демір з Туреччини (42:36.02 хв).

А ще цього ж дня відбулася кваліфікація з метання диска. Чинний чемпіон Європи серед юнаків, виступ якого в липні підкорив не лише Європу, а й світ, – Михайло Брудін – вирішив спробувати сили й серед атлетів, які старші за віком. В активі українця ще не було юніорських результатів за 60 метрів, у той час як для подолання кваліфікації напряму необхідно було відправити диск на 60.50 м.

Брудін почав змагання з 59.64 м, яких цілком би вистачило для виходу до наступної стадії за добором. Проте у заключній, третій спробі він метнув диск на 61.47 м і подолав кваліфікацію з найкращим результатом серед усіх учасників.

Фінал з метання диска серед юніорів відбудеться 6 серпня, о 23:30 за київським часом.

З усіма результатами чемпіонату світу U20 з легкої атлетики ви можете ознайомитися ТУТ.

Попередня статтяРозклад виступів українців у п’ятий день чемпіонату світу U20 з легкої атлетики
Наступна статтяУ заключний день чемпіонату світу U20 з легкої атлетики Україна буде представлена в двох фіналах