Ірина Геращенко і Юлія Левченко – про фінал зі стрибків у висоту

1533
Фото (с)Getty Images for World Athletics

На чемпіонаті світу в Юджині Ірина Геращенко зробила те, до чого йшла й чого від неї чекали впродовж багатьох років, – стрибнула на два метри. Тоді, в боротьбі за медаль, вона поступилася лише за спробами.

В Мюнхені вболівальники небезпідставно очікували від Геращенко високих стрибків. Було помітно, наскільки Ірина добре готова і в якій формі перебуває, проте очікування, на жаль, інколи відрізняються від реальності. Цього разу учениця Ірини Пустовойт завершила змагання з результатом 1.93 м, але і його вистачило б для медалі. Проте за спробам на попередній висоті вона поступилася сербці Ангеліні Топіч і посіла п’яте місце.

«Під час фіналу я була не схожа сама на себе. На жаль, я поки що навіть не розумію, у чому саме була справа. Я показала максимум того, на що була здатна саме цього дня, – говорить Ірина Геращенко. – Я була спокійна, не хвилювалася, не була надто агресивною, але взагалі не відчувала стрибка. Таке інколи трапляється. Шкода лиш, що це трапилося у фіналі чемпіонату Європи. Навіть у кваліфікації цього було б достатньо. Але сьогодні я така, й у мене немає жодних виправдань.

Я вже під час розминки на стадіоні відчула, що щось не так. Тренер каже, що потрібно зробити, я все розумію, зосереджена, намагаюся зробити, але не можу.

Хотілося бути собою під час змагань. А так… Розумію, що суперниці обіграли мене знову лише за спробами. Але якби робила свої стрибки, була б більше задоволена, навіть якби була п’ятою.

У всіх не склалося з висотою у фінал, це так. І я не можу говорити за інших дівчат, але у нас з Ярославою і Юлею ситуація відрізняється від їхньої. Мене, думаю, як і їх, перед кваліфікацією дуже підкосило те, що сталося з мамою Каті Табашник. Як би я не намагалася про це не думати, це неможливо.

Я спробувала абстрагуватися від новин, але всі говорять про 24 серпня, День незалежності України. У мене тренерка й чоловік, який приїхав у Мюнхен за власні кошти, їдуть додому, батьки теж там, і у мене болить серце. Я не знаю, чого очікувати. Це не виправдання, і в секторі я про це не думала. Можливо, напередодні це впливало на стан, але не цього дня».

Після чемпіонату Європи Ірина Геращенко планує виступити на етапі «Діамантової ліги» в Брюсселі та у фіналі в Цюриху, після чого хоче повернутися додому, адже не була там уже більше, ніж пів року.

Не все цього року складається й у Юлії Левченко. В Мюнхені вона стрибнула на 1.86 м і посіла дев’яте місце. Попереду у неї також виступи на «Діамантовій лізі».

«Жалітися мені немає на що. Все було класно – й погода, й відчуття. Але цього року не все йде за планом, – говорить Юлія Левченко. – Якби я знала, в чому причина, було б чудово, адже ми могли б спробувати це виправити. А так я хочу стрибати високо, докладаю для цього зусиль, але результат виходить іншим. Звісно, це дуже прикро.

Цього сезону у мене були різні змагання – як невдалі, так і більш-менш успішні. Але я залишила їх усі позаду, виходила з чистою головою і почувалася, можливо, найкраще за тривалий час. До того ж кожні змагання особливі. Зараз я намагаюся  не думати про те, які сьогодні були результати, й що можна було б зачепитися за медаль, якби я показала свої найкращі навіть цього року стрибки».

Попередня статтяЯрослава Магучіх: «Ця медаль для всієї України, наших захисників і Каті Табашник»
Наступна статтяФедерація легкої атлетики України вітає всіх з Днем незалежності України!