Українська висота в Коттбусі: Магучіх перемагає, Геращенко – друга

963

Наприкінці змагань Internationale Springer-Meeting вся увага глядачів, які після дворічної перерви знову зібралися на арені в Коттбусі, була прикута лише до однієї спортсменки. Єдиною, хто продовжував боротьбу в секторах, була українка Ярослава Магучіх.

Учениця Тетяни Степанової почала цьогорічний сезон з 2.00 метрів у Львові. У Коттбусі вона надзвичайно впевнено долала висоту за висотою, включно з 1.98 м.

На 2.02 Ярослава виходила в статусі переможниці. В разі успіху, це було б повторенням рекорду змагань. У третій спробі вона була настільки близькою до успіху, що глядачі на трибунах уже почали радо аплодувати – здавалося, планка встояла. Але за мить усе ж не втрималася і впала… Ярослава Магучіх, як і в 2020-му, їде з Коттбуса в статусі переможниці. І як і два роки тому, з результатом 1.98 метрів.

Другу сходинку посіла ще одна українка, Ірина Геращенко. Для неї цей старт був третім нинішнього сезону, проте першим на міжнародній арені. Подолавши 1.87 і 1.93 м з третьої спроби, 1.96 учениця Ірини Пустовойт підкорила з першої і тим самим повторила найкращий результат сезону. А ще забезпечила цим стрибком переможний дубль Україні.

Першу трійку в змаганнях стрибунок у висоту замкнула фінка Гета Туурі (1.93 м), яка лише за спробами обійшла Марію Вуковіч з Чорногорії.

***

Ім’я стрибуна з жердиною Олександра Онуфрієва засяяло на легкоатлетичному обрії в 2021 році, коли він виграв бронзу юніорського чемпіонату Європи в Таллінні. Фахівці уникали дифірамбів, можливо, боячись наврочити. Але якщо спортсмен готовий на високий результат, жодні слова тому не перешкодять.

2022-й Онуфрієв почав з найкращого результату в приміщенні – 5.40 м, а влітку, в Сомеро, встановив особистий рекорд, подолавши 5.62 м. Успіхи українця не лишилися непоміченими, й уже на початку сезону-2023 він отримав запрошення на міжнародні змагання в Коттбусі. Змагання, участь у яких беруть призери й переможці чемпіонатів світу, континентів і Олімпійських ігор.

Подолавши з другої спроби 5.30 м, Онуфрієв вирішив пропустити 5.40 і обрав наступною висотою 5.50 м. Проте цього разу вони йому не підкорилися.

Неабияк ця висота попсувала нерви й одному з найсильніших у секторі – філіппінцю Ернесту Обієні. Саме з неї він починав змагання, але подолав її лише з третьої спроби. Надалі для Обієни все складалося ліпше, й зрештою він став другим (5.77 м). А переміг у змаганнях стрибунів з жердиною фаворит турніру, дворазовий чемпіон світу американець Сем Кендрікс (5.82 м).

З усіма результатами змагань можна ознайомитися ТУТ.

Попередня статтяДо уваги ЗМІ! Завершується акредитація на чемпіонат Європи з легкої атлетики в приміщенні
Наступна статтяВ боях під Донецьком загинув багатоборець Володимир Андрощук