Стамбул-2023: день національних рекордів, срібло екс-українки і реалізм Коваленка

1464
Фото (c)European Athletics via Getty Images

4 березня, в передостанній день чемпіонату Європи з легкої атлетики в приміщенні, відбулося шість фіналів. Одними з найбільш очікуваних були 400 метрів серед жінок і чоловіків. І хоч суперники й підтисли норвежця Карстена Варгольма на фініші, він переміг з результатом 45.35 с. Серед жінок золото впевнено виграла голландка Фемке Бол (49.85 с).

Британка Лора Мюір була першою з бігу на 1500 метрів (4:03.40 хв). Вільма Мурто стала чемпіонко Європи в приміщенні зі стрибків з жердиною, встановивши національний рекорд Фінляндії (4.80 м).

А потрійний стрибок серед жінок завершився перемогою атлетки з Туреччини – Тугби Данішмаз (14.31 м – національний рекорд). Другою стала екс-українка, яка нині представляє Італію, Дарія Деркач (14.20 м).

Українці змагалися з бігу на 60 метрів з бар’єрами серед жінок та 60 метрів серед чоловіків. Анна Плотіцина в першому колі показала результат 8.26 с. Станіслав Коваленко як у першому колі, так і в півфіналі пробіг «гладкі» 60 метрів за 6.72 с.

Фото (c)Ulf Schiller

«Дуже незадоволений. Поки що не можу сказати, що саме трапилося. Був мотивований, готовий, – говорить Станіслав Коваленко. – Але, відверто кажучи, вже хочу на відпочинок. Сподівався, що поїду додому після чемпіонату України, проте дотягнули до цього періоду. Спортивна форма не може триматися вічно. Якщо пік пройшов, то вище нього ти не стрибнеш, як би не хотів цього.

Сезон був складним. Зробив чотири старти поспіль за десять днів. Після підготовки в лютому вже нічого не хотілося, й той чемпіонат України був, як остання крапка. Це очевидний результат, плюс-мінус на це й розраховував. У півфінал пройшов, плани виконав. Ті, хто зараз в Україні, навряд чи змогли б пробігти краще й пройти далі.

Об’єктивно, за фінал було неможливо зачепитися. Еліту українського спринту не можна порівнювати, приміром, з фіналом чемпіонату Великої Британії чи, не дай Боже, США. Власне, яка підготовка, такий і результат. Чекати чогось видатного було б дивно. Спринт в Україні не те, що б мертвий, але він у періоді стагнації.

Ще до війни, коли молоде покоління, до якого тоді належав і я, підростало, ми мріяли про якісь захмарні результати. Зараз уже всі реалісти. Так, мій тренер, Володимир Кравченко, новатор. Він багато чого вигадує в тренуваннях, але це на одній і тій же тренувальній базі. Європа й світ уже далеко попереду. Коли Ян Волко виграв чемпіонат, йому вистачило 6.60 секунд. Зараз люди у півфіналах біжать по 6.47. І це європейці, навіть не американці. А у нас топчуться на місці, й до війни було також так. Була сильна команда з Сергієм Смеликом, Ігорем Бодровим, Володимиром Супруном і Віталіком Коржем. Але то була саме команда! І, мабуть, талановитіша, ніж зараз ми.

Зараз хтось скаже, що мій результат на чемпіонаті України був чи накручений, чи ще щось. Але люди завжди пліткують, їм це подобається, це хайп».

Чемпіоном Європи з бігу на 60 метрів став італієць Самуеле Цессареллі (6.48 с). Його співвітчизник, олімпійський чемпіон Марсель Ламонт Джакобс у двох сотих секунди посади. Бронзу з національним рекордом Швеції виграв Генрік Ларссон (6.53 с), який лиш на тисячні випередив поляка Домініка Копеца.

Всі результати – ТУТ.

Попередня статтяСтамбул-2023: зворотна карма й півфінал Станіслава Коваленка
Наступна статтяЧемпіонат Європи в приміщенні, день 2: розклад виступу українців і трансляція