Основні рішення Ради ФЛАУ

1993

26 березня відбулося засідання Ради ФЛАУ.

Впродовж кількох останніх років для участі в чемпіонатах Європи атлети повинні були проходити освітній курс I Run Clean і отримувати сертифікат про його завершення. Відтепер це нововведення внесене й до регламентів Всеукраїнських змагань. Воно вступає в силу, починаючи з командного чемпіонату України серед дорослих та молоді, який відбудеться 27-28 травня у Львові, та надалі діятиме у вікових категоріях U18 і старші.

Програма I Run Clean перекладена кількома мовами, включно з українською, і має на меті зробити спорт чистішим. Пройшовши її, атлети отримують знання з теми антидопінгу. Платформа також допомагає їм зорієнтуватися в тій чи іншій ситуації і підказує, як діяти за тих чи інших обставин, що є особливо цінним для юних атлетів, але не буде зайвим і для більш досвідчених.

Звертаємо вашу увагу також на те, що сертифікат для участі в чемпіонатах Європи потрібно регулярно поновлювати, тож тим, хто проходив програму, але робив це давно, необхідно перевірити, чи не сплив строк дії сертифікату.

Зареєструватися, ознайомитися, пройти навчання й отримати сертифікат I Run Clean можна за посиланням: https://www.irunclean.org/

***

Європейська і Світова легка атлетика все більше уваги приділяють не лише чистому спорту, а й запобіганню насильству, домаганням та жорстокому поводженню й експлуатації в легкій атлетиці. Для цього вони розробили політику захисту(Safeguarding Policy). Цей проєкт буде впроваджений також у ФЛАУ, а його метою буде безпека й захист кожного члена ФЛАУ. Відповідальною за нього особою члени Ради обрали Аліну Шух.

***

Члени Ради ФЛАУ схвалили кандидатуру віцепрезидентки ФЛАУ, олімпійської чемпіонки з семиборства Наталії Добринської як кандидатки від України на вибори до Ради Світової легкої атлетики.

***

Під час засідання Ради ФЛАУ також було ухвалене рішення про скликання 9 червня позачергової Конференції ФЛАУ. Серед питань, які розглядатимуться, – обрання одного віцепрезидента ФЛАУ у зв’язку зі складанням цих повноважень Оленою Говоровою, першого віцепрезидента та зміни до Статуту ФЛАУ.

***

Також були заслухані звіти головного тренера команди Максима Островського та державного тренера Олексія Сердюченка щодо виступу команди на чемпіонаті Європи з легкої атлетики в приміщенні в Стамбулі та на Кубку Європи з метань у Лейрії.

Виступи на обох турнірах були визнані успішними, але тренери вказали й на ті питання, які ще потребують уваги, розглянули виступи атлетів, результати яких були нижчими від очікуваних, і розповіли про потенційні шляхи їх вирішення.

***

Члени Ради ФЛАУ затвердили бюджет на 2023 рік і положення про порядок надання допомоги ГС «Федерація легкої атлетики України» територіальним ФЛА.

***

Також членами Ради ФЛАУ було ухвалене рішення застосувати санкції до Михайла Кохана й Михайла Гаврилюка. Причиною стало порушення атлетами етичних норм поведінки під час участі в складі офіційної делегації національної збірної команди України в Кубку Європи з метань (7-8 березня, Лейрія).

У якості санкції було обрано заборону їм брати участь у всіх міжнародних заходах, крім офіційних міжнародних стартів, до участі в яких вони будуть включені за добором як члени збірної команди України. Ця заборона діятиме до 1 жовтня 2023 року.

***

Наступне засідання Ради ФЛАУ заплановане на 10 червня 2023 року.

Попередня статтяМіжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій залишила чинним відсторонення росіян і білорусів
Наступна статтяРезультати зимового чемпіонату зі спортивної ходьби