Треті два метри Ярослави Магучіх за сезон і 20.98 Романа Кокошка

1525
Фото (с)Getty Images for World Athletics

Третій старт – і знову 2.00 метрів від Ярослави Магучіх. Цього разу українка виграла змагання зі стрибків у висоту в Генгело. Для виграшу їй вистачило трьох стрибків – на 1.90, 1.95 і 2.00 м. Проте на відміну від стартів у Найробі й Рабаті цього разу учениця Тетяни Степанової вирішила не зупинятися й спробувала сили також на висоті нового рекорду змагань – 2.05 м. Але цього разу планка не встояла.

Другою зі стрибків у висоту стала Ірина Геращенко. А Юлія Левченко, на щастя, зуміла швидко відійти від не найкращого виступу в Рабаті й цього разу стала четвертою, поліпшивши результат до 1.90 м. Німкені Йоганні Ґьорінг вона поступилася лише за спробами на висоті 1.86 м, які подолала з другого разу.

Доки одні атлетки змагалися в рамках Кубка Європи з бігу на 10000 метрів у Пасе, інші бігли цю ж дистанцію в Генгело за день до основної програми FBK Games. Звісно ж, основна увагу була прикута до місцевої зірки, олімпійської чемпіонки Сіфан Гассан. І саме вона впевнено перемогла, очоливши світовий топ-лист сезону (29:37.80 хв). А вже наступного дня, 4 червня, Гассан стала найшвидшою ще й з бігу на 1500 метрів (3:58.12 хв).

Найкращим результатом сезону в світі й рекордом змагань завершилися змагання зі стрибків з жердиною серед чоловіків. Швед Арманд Дуплантіс цього разу з першої спроби підкорив 6.11 метрів, після чого перейшов до штурму світового рекорду – 6.23 м. Проте поки що йому це не вдалося.

Американець ДжуВон Гаррісон продовжує виступати в двох дисциплінах. Слідом за перемогою зі стрибків у висоту на етапі «Діамантової ліги» у Флоренції він став третім зі стрибків у довжину в Генгело (8.07 м). Південноафриканець Чесвілл Джонсон лише в сантиметрі попереду. Переміг італієць Маттіа Фурлані (8.24 м).

Рекордом змагань завершилися 110 метрів з бар’єрами серед чоловіків. Американець Ґрант Голловей на чотири сотих перевершив досягнення кубинця Дайрона Роблеса, яке трималося з 2011 року. До свого ж найкращого результату сезону в світі йому не вистачило двох сотих секунди – 13.03 с.

Фемке Бол на домашньому старті змагалася на «гладкій» 400-метрівці й перемогла з рекордом змагань – 50.11 с.

***

Напередодні українські атлети відзначилися двома перемогами в Норвегії. Роман Кокошко виграв змагання зі штовхання ядра, наблизившись до позначки 21 метр – 20.98 м. А Юлія Чумаченко – зі стрибків у висоту, з третьої спроби подолавши 1.86 м.

***

4 червня на невеличких змаганнях в Італії мала бігти Анна Рижикова, проте через негоду їх спочатку перенесли, а згодом і взагалі скасували.