Ірина Геращенко і Юлія Левченко – з SB на «Діамантовій лізі» в Парижі

651
Фото (с)Ulf Schiller/ athletix.ch

Стрибунки у висоту Ірина Геращенко і Юлія Левченко були єдиними українками, які 9 червня виступали на етапі «Діамантової ліги» в Парижі. Вихованки Ірини Пустовойт від старту до старту поліпшують свої найкращі результати сезону й це виступ не став винятком. Геращенко з результатом 1.94 м була четвертою, а Левченко з 1.91 м – шостою.

«Я щаслива знову бути в Парижі, стрибати на цьому стадіоні. Мені знову вдалося показати тут найкращий результат сезону. Сподіваюся, на наступних змаганнях зможу злетіти ще вище, але сьогодні я задоволена виступом, – говорить Ірина Геращенко. – Чи могла стрибнути вище вже сьогодні? Так, я це відчувала, але поки що не можу сказати, чому саме не вдалося цього зробити».

«Я поставила собі за мету рухатися крок за кроком, додала сантиметр до свого найкращого результату сезону. Вдячна Парижу за гостинність, тут все чудово, – коментує виступ Юлія Левченко. – Зараз хочу поліпшити стрибки й після травм та інших проблем повернутися на колишній рівень і змагатися з дівчатами вже вище. Але це потребує часу.

Сьогодні відчувала, що мені потрібно зробити більше стрибків, тому почала з 1.74. Думаю, це було не погано, але наступного разу, ймовірно, почну вище. Чи зекономила б я сили для 1.94 метрів, якби зробила це вже сьогодні? Не можу сказати. Буду все обговорювати з моєю тренеркою, адже інколи спортсменам буває складно спіймати свої відчуття. Це лише початок. Сподіваюся, вже незабаром буде краще».

Виграла змагання зі стрибків у висоту австралійка Нікола Оліслейджерс (2.00 м).

А тим часом на доріжці знову був побитий світовий рекорд. І його авторкою, як і у Флоренції, стала кенійка Фейт Кіп’єгон. От тільки встановила вона його не на коронній півторашці, а з бігу на 5000 метрів – 14:05.20 хв. Попереднє досягнення (14:06.62 хв) належало ефіопці Летесенбет Ґідей і було встановлене нею 7 жовтня 2020 року у Валенсії. Власне, саме вона в Парижі й фінішувала другою (14:07.94 хв).

«Я щаслива. Навіть не знаю, що сказати. Це було дивовижно: і забіг, і знову світовий рекорд. Не думала про нього перед стартом і не знаю, як це мені вдалося. Хотіла поліпшити особистий рекорд, намагалася не напружуватися й отримувати задоволення від бігу. Коли фінішувала, просто хотіла глянути на свій час і була дуже здивована, побачивши WR», – поділилася враженнями з організаторами Фейт Кіпйегон.

Найвище світове досягнення з бігу на 2 милі встановив Якоб Інгебрігтсен, подолавши дистанцію за 7:54.10 хв.

Всі результати етапу «Діамантової ліги» в Парижі