Чемпіонт України U20: домінація Шепель, особистий рекорд Лампіцького та жменя нормативів на ЧС

1104
Ангеліна Шепель. Фото: Дмитро Путінцев/ФЛАУ

Цими вихідними столичний манеж КМШВСМ приймав чемпіонат України серед юніорів до 20 років. Протягом двох днів Київ прийняв більш ніж 400 атлетів, з них трьох майстрів спорту та шістдесят кандидатів у майстри спорту, з 23-х регіонів України. Нагадаємо, що два тижні тому, найсильніші спортсмени цієї вікової групи брали участь у чемпіонаті ABAF у Стамбулі, детальніше про їхній виступ читайте тут.

Що ж до національного чемпіонату, то варто відзначити перемогу Кирила Лампіцького з бігу на 60 метрів з бар‘єрами. Вкотре цього сезону житомирянину вдалося оновити особистий рекорд, що тепер становить 7.89 с, та майже впритул наблизитися до рекорду України U20, який минулого року на змаганнях у Мюнхені встановив Назар Степанов (7.83 с). «Срібло» ж дісталося чинному чемпіону України U18 Адаму Білоконю (8.16 с). У юніорок на цій же дистанції тріумфувала дніпрянка Аліна Кишкіна (8.60 с).

Кирило Лампицький (справа). Фото: Дмитро Путінцев/ФЛАУ

У секторі для стрибків з жердиною Ілля Бобровник з першої спроби подолав 5.21 м. Й не лише встановив особистий рекорд, а й на 11 сантиметрів перевищив норматив на юніорський чемпіонат світу, що наприкінці літа відбудеться в Перу. Своєю чергою, Діана Мирошніченко виконала лише чотири спроби у секторі для стрибків у довжину й саме четвертий стрибок приніс їй не лише перемогу, а й ліцензію на юніорську світову першість.

Ілля Бобровник. Фото: Дмитро Путінцев/ФЛАУ

Новоспечена рекордсменка України U18 зі штовхання ядра Ангеліна Шепель продовжує свою медальну серію: до «золота» юнацького та «срібла» дорослого чемпіонатів, представниця Чернігівської області додала й перемогу на юніорській національній першості, де штовхнула 4-кілограмове на позначку 14.71 м. Варто зазначити, що в активі Ангеліни путівки як на юнацький чемпіонат, так і на юніорський світовий форум. Окрім цього, юна атлетка також змагатиметься на Кубку Європи з метань, що 9-10 березня пройде в португальській Лейрії.

Вже традиційно захопливою була конкуренція у стрибках у висоту, де одразу дві спортсменки намагалися подолати планку на рівні нормативу на чемпіонт світу – 1.80 м. Дана висота, як і всі попередні, з першої спроби підкорилася львів‘янці Алевтині Дубіль, саме вона здобула «золото». Своєю чергою, Анастасія Волкова з другого разу подолала 1.74 м, потім пропустила 1.77 м і тричі намагалася перелетіти 1.80 м — на жаль, безуспішно. Тому Волковій дісталося «срібло».

Альона Часс стала не лише чемпіонкою України, а й єдиною учасницею, що стрибнула за 13 метрів у секторі для потрійного стрибка. До того ж усі її вдалі спроби перевищували позначку в 13 метрів і 10 сантиметрів: Х – 13.24 – Х – Х – 13.13 – 13.10. Норматив на чемпіонат світу у цьому виді складає 12.90 м.

З усіма результатами чемпіонату України серед юніорів можна ознайомитися за посиланням.