Жоден представник держави-агресора не повинен і надалі брати участі в легкоатлетичних змаганнях, – в.о. Президента ФЛАУ Ольга Саладуха про другу річницю повномасштабної війни

429

Друзі!

У ці дні виповнюється 10 років з часу початку гібридної війни росії проти України та 2 роки від повномасштабного російського вторгнення.

Це переломні дати нашої історії, які визначать майбутнє України на багато десятиліть вперед.

Попри сподівання ворога здійснити бліцкриг і швидко підкорити нашу державу, йому це не вдалося. Дякую усім, хто став на захист Батьківщини, хто зупинив загарбників, хто відвойовував захоплені ними землі. В тому числі дякую українським атлетам, які боронять Україну. На жаль, сотні спортсменів полягли в боротьбу за нашу свободу. Вічна їм пам’ять та шана!

З перших днів після вторгнення рф українська спортивна спільнота, в тому числі ФЛАУ, розгорнули боротьбу за ізоляцію російського спорту. За підтримки наших зарубіжних союзників ми досягли вражаючих результатів.

росію та Білорусь позбавили права проводити міжнародні спортивні турніри, їх не допустили до Паралімпіади-2022 навіть в якості нейтральних, МОК рекомендував блокувати участь російських та білоруських спортсменів у спортивних заходах.

І хоча пізніше деякі міжнародні спортивні федерації приймали неоднозначні рішення про допуск росіян та білорусів в якості нейтральних, Світова легка атлетика залишається непохитно на боці справжніх олімпійських принципів. Жоден представник держави-агресора не має права приймати участь в легкоатлетичних спортивних заходах. Так буде до того часу поки росія не припинить війну і не забереться з території України. Щиро дякую президенту Світової легкої атлетики Себастьяну Коу за солідарність та лідерську позицію.

ФЛАУ закликає й інші міжнародні спортивні організації бути на боці чесного спорту.

Одне з ключових завдань сьогодні – зробити все можливе для того, щоб спортсмени рф та Білорусі не були присутні на Олімпійських Іграх в Парижі.

Для цього є всі передумови. МОК вже давно дискваліфікував Олімпійський комітет росії (ОКР) і цим виключив можливість участі росіян в змаганнях під своїм прапором. Нещодавно Спортивний арбітражний суд (CAS) відхилив російську апеляцію на це рішення. Можуть мати місце спроби деяких російських чи білоруських атлетів отримати ліцензії й виступити в якості «нейтральних». Тоді обов’язковою умовою має бути підписання ними антивоєнної декларації із засудженням путінської агресії. Також щодо спортсменів-путіністів уряд Франції може застосувати прямі санкції, заборонивши їм в’їзд до країни.

Як би там не було, ФЛАУ спільно з НОК, іншими федераціями, профільним міністерством та парламентом і далі працюватиме над тим, аби російський кривавий спорт залишався в ізоляції.

За два роки ми багато для цього зробили і зробимо ще більше. Агресор не зможе використовувати світовий спорт як трибуну для пропаганди насильства.

Отже, тримаємо стрій, дякуємо українським захисникам, віримо в перемогу, віримо в краще майбутнє українського спорту.

Слава Україні! Героям слава!

Попередня статтяДвічі четверті, або як українці стрибали в Мадриді
Наступна статтяВсе, що потрібно знати про новий проєкт ФЛАУ — Лігу кросу-2024