Рено Лавіллені повертається, Ангеліка Цихоцька завершує кар’єру, а Карстен Варгольм планує олімпійський сезон

719
Фото (с)Stephen Pond / Getty Images for World Athletics

Ексрекордсмен світу зі стрибків з жердиною Рено Лаввілені сподівається в травні повернутися до змагань і у 2024-му втілити в життя свою чергову олімпійську мрію.

Через ушкодження Лавіллені пропустив одразу кілька важливих турнірів у 2023 і 2024 роках. Зокрема, вперше в кар’єрі він не зміг узяти участь у чемпіонаті світу. Нагадаємо, що на цих змаганнях він регулярно виступав, починаючи з 2009 року, коли виграв бронзу. А титул чемпіона світу просто неба – єдиний на сьогодні, якого немає в скарбничці француза.

Перший стартом Лавіллені в олімпійському сезоні буде турнір у Клермон-Феррані 22 травня.

У 2012-му Лавіллені виграв олімпійське золото в Лондоні. 12 років потому він прагне виступити й на Іграх у своїй країні. Для виконання нормативу у нього буде трішки більше місяця. Але атлет упевнений, що до 30 червня стрибне необхідні для цього 5.82 м.

РВ, 6.16 м, Рено Лавіллені встановив у 2014 році в Донецьку, коли побив світовий рекорд Сергія Бубки. На стадіонах йому підкорювалися 6.05 м. Нижче 5.82 м, не рахуючи 2023 року, коли атлет достроково завершив сезон, він стрибав ще в далекому 2008-му. Після цього така висота не становила проблем для титулованого француза.

***

Карстен Варгольм, найімовірніше, почне сезон етапом «Діамантової ліги» в Осло.

«Цього сезону все буде дещо зміщено, адже 7-12 червня ми маємо також чемпіонат Європи в Римі. Потрібно чітко визначити, де ми виступаємо, щоб підійти в якомога кращій формі до Олімпійських ігор у Парижі. Це той рік, коли необхідно вмикати голову й думати. І для цього у мене є тренер, у той час, коли я маю ноги. Думаю, ми вигадаємо те, що буде правильним», – сказав Варгольм.

При цьому Варгольм разом з українкою Ярославою Магучіх, шведом Мондо Дуплантісом та катарцем Мутазом Есса Баршимом узяв участь у презентації нового олімпійського екіпірування PUMA. Компанія неабиякий акцент зробила на взутті для спринту, й за словами норвежця, результат просто неймовірний.

«Таке враження, що взуття більше не є взуттям. Це справжній витвір мистецтва. Воно як інструмент, на якому ти маєш навчитися грати», – зазначив олімпійський чемпіон і рекордсмен світу з бігу на 400 метрів з бар’єрами Карстен Варгольм.

***

У той час як Варгольм і Лавіллені будують плани на Олімпійські ігри, чемпіонка Європи-2015 з бігу на 1500 метрів і срібна призерка чемпіонату світу-2014 у приміщенні з бігу на 800 метрів полька Ангеліка Цихоцька думатиме вже над іншими пріоритетами. Титулована бігунка оголосила про завершення кар’єри.

«Думаю, я недооцінила, наскільки складним і емоційним буде цей момент. Впродовж останніх кількох місяців я увесь час проговорювала собі вголос, що це правильний час. Так, це завершення кар’єри, але при цьому початок іншого шляху, сповненого нових можливостей. Проте серце є серцем. І як би я себе не готувала до цього кроку, виявилося, що все ще не повністю до нього готова», – зазначила Цихоцька.

За матеріалами EME News, L’Equipe, Nettavisen Sport

Попередня стаття431 атлет з 52 країн, або хто візьме участь у командному чемпіонаті світу зі спортивної ходьби
Наступна статтяЮлімар Рохас пропустить Олімпійські ігри та інші новини Парижа-2024