Міколас Алекна побив найстаріший зі світових рекордів, встановлених чоловіками

827
Фото (с)Christian Petersen / Getty Images for World Athletics

Те, до чого  був таким близьким литовець Віргіліус Алекна, втілив у життя його син Міколас, побивши світовий рекорд з метання диска.

Світовий рекорд з метання диска тримався з 6 червня 1986 року й був найстарішим з усіх, які встановлювали чоловіки. Тоді, у Нойбранденбурзі, Юрген Шульт з НДР показав довгий час недосяжні для інших 74.08 м. Але 14 квітня на змаганнях оклахомської метальної серії в Рамоні 21-річний литовець Міколас Алекна перевершив це досягнення. Відтепер після процедури ратифікації світовий рекорд з метання диска дорівнюватиме 74.35 м!

Коли Шульт побив світовий рекорд, до народження Міколаса Алекни залишалося ще 16 років. Більше того, батько Міколаса, дворазовий олімпійський чемпіон і чемпіон світу Віргілус Алекна був 14-річним юнаком і ще навіть не почав виступати.

Сезон-2024 Міколас Алекна відкрив 6 квітня молодіжним рекордом Європи (71.39 м). У Рамоні усі його спроби були за 70 метрів, а три з них – вище РВ. Алекна почав змагання з 72.21 м. У третій спробі 72.89 м вивели його на четвертий рядок у світі за всю історію метання диску. Проте найголовніше чекало попереду.

У п’ятій спробі Міколас Алекна метнув диск за лінію світового рекорду. Спочатку було оголошено результат 74.41 м, але після перевірки офіційно зафіксовано 74.35 м. Тим самим атлет також перевершив національний рекорд Литви, встановлений його батьком 24 роки тому.

Відтепер два з трьох найкращих результатів світу з метання диска належать сім’ї Алекна – Міколас має найкращий з них, а його батько Віргіліус є третім номером з 73.88 метрами, показаними у 2000 році.

Попри юний вік Міколас Алекна вже двічі вигравав медалі чемпіонатів світу – срібло в 2022 та бронзу в 2023 роках, а в Мюнхені-2022 здобув титул чемпіона Європи.

Нагадаємо також, що Віргіліус і Міколас Алекна є тими людьми, які з метою підтримати українських військових, зокрема, організовували аукціон, лотом на якому був диск з їхніми підписами.

Цікаво, що за день до цього в Рамоні кубинка Яіме Перес показала дев’ятий результат в історії з метання диска серед жінок – 73.09 м.

За матеріалами World Athletics

Попередня статтяВ Ужгороді стартував «Фестиваль легкоатлетичного триборства»
Наступна статтяСклад команди України для участі в чемпіонаті світу з естафетного бігу