Два фінали, сльози розпачу й старт семиборок – у Римі почався чемпіонат Європи

2639
Фото (c)Ulf Schiller/athletix.ch

Юлії Лобан вже не звикати першою з українок починати чемпіонати Європи чи світу. Неодноразово такі турніри стартують саме зі змагань багатоборців. Так сталося й у Римі, де 7 червня вони разом з дискоболами відкривали програму континентальної першості.

Після двох видів семиборства Юлія посідає 21-шу сходинку з 1851 очками. Українка почала перший день з 13.96 с з бігу на 100 метрів з бар’єрами та 1.71 м зі стрибків у висоту.

Фото (c)Ulf Schiller/athletix.ch

Крім того в ранковій програмі відбулося одразу кілька кваліфікацій, одна з яких принесла Україні два виходи до наступного кола змагань. Анна Красуцька й Ольга Корсун, стрибнувши потрійним на 14.00 і 13.99 м відповідно, зуміли пройти далі й тепер поборються за якомога вищі місця й результати 9 червня.

«На чемпіонат Європи я потрапила лише по добру, але навіть попри це хотілося вийти у фінал. Це було завданням-мінімум, і я з ним упоралася. Хотілось би далі теж гідно виступити й, звісно, додати до результату», – зазначила Анна Красуцька після виступу.

Фото (c)Ulf Schiller/athletix.ch

Сектор для горизонтальних стрибків у Римі встановлений на трибунах на помості. Для обох наших фіналісток це перший подібний досвід виступів.

«Насправді, можна було виходити далі вже першою спробою, але я недоступила», – говорить Ольга Корсун. І якщо спочатку спортсменка нехай і трішечки, але засмутилася через це, то потім побачила переваги від подальших стрибків. «Навіть добре, що ще трішки пострибала на помості, адже до нього теж потрібно звикнути, спіймати рух і відштовхування», – додала вона.

Фото (c)Ulf Schiller/athletix.ch

Всі шанси на вихід у фінал мала б і Марія Сіней, якби не травма. Атлетка вперто йшла спочатку до своїх перших у кар’єрі чемпіонатів світу і Європи, а тепер і до Олімпійських ігор. У 2022-му їй зовсім трішки не вистачило до виступу на чемпіонаті Європи, проте вона не опустила руки з розпачу, а продовжила наполегливо працювати й уже через рік дебютувала на чемпіонаті світу в Будапешті.

Нелегко було й далі. Крім фізичної роботи, немало зусиль вони з тренером доклали й для того, щоб Маша повірила в себе й віднайшла також психологічну впевненість у собі.

«Навіть відчуваючи дискомфорт у розминці, я виходила в сектор і розуміла, що дійсно добре готова. Але фізично я не змогла виступати далі», – зібравшись, пояснила Марія журналістам «Суспільного».

Розуміючи, наскільки цей сезон і, зокрема, чемпіонат Європи важливі, Марія разом з тренером, відчувши проблеми, вирішили відмовитися від усіх запланованих стартів і сконцентруватися на відновленні й підготовці до Рима. Та травма все ж дала про себе знати. І якщо спортсменка все ж вирішила спробувати й виконала першу спробу, то продовжити боротьбу не змогла фізично.

«Ми з тренером виконували все на сто відсотків, тому й хотіла реалізувати себе й показати той рівень, на який дійсно готова», – додала вона, ледь стримуючи сльози під час коментарів.

Марія Сіней пройшла перший огляд після змагань. Ультразвукове дослідження показало ураження міотендинозного з’єднання двоголового м’яза стегна.

Фото (c)Ulf Schiller/athletix.ch

На жаль, не вдалося подолати перше коло й нашим бігункам. Наталія Стребкова зуміла залікувати травми й цього сезону вже показувала хороші результати. Досить непоганим був старт і в Римі, проте потім атлетку ніби підмінили.

«Навіть не зрозуміла, що трапилося. Адже я була дуже добре готова, – були перші слова Наталі після фінішу. – Я точно не буду списувати цей виступ на спеку, адже всі в однакових умовах, та і я нормально бігаю і за гірших погодних умов. До того ж легко виграла останні перед чемпіонатом змагання, пробігши там значно швидше. До вісімки тут точно мала б проходити… Дуже розчарована, адже це не індивідуальний старт – я виступаю за збірну».

Зрештою, з результатом 9:45.71 хв Наталя Стребкова 23-тя.

Фото (с)European Athletics via Chiara Montesano

Не вдалося пробитися до числа одинадцяти найшвидших у першому колі з бігу на 100 метрів з бар’єрами й Анні Плотіциній.13.35 с і 15-те місце, на жаль, не дозволили їй вийти до півфіналу.

«Намагалася і намагаюся показувати найкращі секунди, бути кращою за себе й стати на один крок швидшою, але є те, що маємо. Кращим стає не той, хто вішає носа після поразки й умивається сльозами, а той, хто виправляє помилки. Треба чесно зізнатися, що вони є, і командою намагатися в цьому сезоні вийти за рамки сьогоднішнього результату. Головне – це мир у нашій країні», – сказала Анна Плотіцина.

Нагадаємо, що чемпіонат Європи транслює «Суспільне», а з результатами ви можете ознайомитися ТУТ. Також до вашої уваги детальний розклад виступів українських атлетів у перший день.

Попередня статтяРим-2024: розклад виступів українців у перший день чемпіонату Європи з легкої атлетики
Наступна статтяЛюдмила Оляновська: «Ця медаль була потрібна всій Україні»