Мар’яна Шостак у півфіналі чемпіонату Європи та інші результати українок

1216
Фото (с)Віталій Ковальов/"Жорстка атлетика"

Мар’яна Шостак підтвердила те, про що всі давно говорили – вона готова бігти швидко й показувати особисті рекорди. У першому колі на чемпіонаті Європи в Римі українка подолала 400 метрів за 52.07 с, суттєво поліпшивши свій попередній показник.

«Знала, що готова й можу бігти по особистому рекорду. Хотілося б, звісно, трішечки швидше, щоб уже було з 52 секунд. Але я вийшла в півфінал на своєму першому чемпіонаті Європи, настрій чудовий і дуже хочеться бігти не лише в 1/2 а й у фіналі», – прокоментувала Мар’яна Шостак після фінішу.

Успіх Мар’яни Шостак, на жаль, не вдалося повторити Катерині Карпюк і Тетяні Мельник.

«Найбільше розчаровує те, що ніяк не можу вибігти з 53 секунд. От і зараз 53.06. Ніби й так близько, а я товчусь-товчусь і ніяк не можу подолати цю планку. Але зараз лише початок сезону: бажання є, план є, тренер є, попереду багато стартів. Потрібно лише щоб все зійшлося», – сказала Катерина Карпюк в інтерв’ю «Жорсткій атлетиці».

Зовсім не на 54.06 с розраховувала й Тетяна Мельник.

«Якщо чесно, хочеться просто кричати. Попередні роки були такими складними, але я змогла повернутися. На Світових естафетах на Багамах і перед ними все йшло чудово, а тут… Хочеться закрити результат і не бачити його, адже неможливо повірити в те, що він може бути моїм, – намагається знайти навіть для самої себе пояснення Тетяна. – Напередодні на розминці я добре почувалася. Поки не розумію, що сьогодні відбулося.

Ще й дев’ята доріжка! Вона завжди грає зі мною злий жарт. Я та спортсменка, якій краще бігти по першій, адже так я бачу суперників. Але так уже сталося, нічого ж критичного. Ставай, борися, біжи й показуй результат! А замість цього я ніби чекаю суперниць. Виходимо на пряму, вони переді мною, кажу собі вмикатися й штовхатися – а не можу цього зробити.

Не розумію… Можливо, це психологічна проблема… Але все лише починається. Потрібно перезавантажитися й готуватися далі».

***

Для Яни Гладійчук олімпійський рік, на превеликий жаль, складається, не найлегше. Від старту до старту все було ніби на гойдалках. Не став винятком і чемпіонат Європи в Римі. 4.10 м при кваліфікаційному нормативі 4.50 м не лишили Яні жодних шансів на вихід у фінал зі стрибків з жердиною.

Нагадуємо, що транслятором змагань є «Суспільне», а результати наживо ви можете переглянути на сайті Європейської легкої атлетики.

Попередня статтяЧотири сімки Михайла Кохана: українець упевнено долає кваліфікацію чемпіонату Європи
Наступна статтяГра цифр і українська десятка зі спортивної ходьби у Римі-2024