Сьогодні, 7 червня, у Луцьку завершилися командний чемпіонат України з легкої атлетики серед дорослих та молоді і командний чемпіонат України з багатоборства, які об’єднали 442 атлетів й атлеток із 25 куточків України. Цей старт мав важливе значення, тому що саме тут розігрувалися путівки на командний чемпіонат Європи у Мадриді, який відбудеться 27-29 червня. І хоча здебільшого обійшлося без інтриг, у деяких дисциплінах трапилися несподівані розв’язки.
Зокрема, у фіналі жіночої чотиристаметрівки у боротьбі з титулованими Тетяною Мельник та Мар’яною Шостак перемогу на останніх метрах виборола Аліна Ярошина. Результат атлетки – 53.25 с, став її особистим рекордом. Тетяна Мельник фінішувала другою (53.52 с), Мар’яна Шостак – третьою (53.76 с).
На дистанції 400 метрів серед чоловіків прогнозовано і з чималим відривом переміг Олександр Погорілко. Результат атлета – 45.03 с, став другим у його кар’єрі. Другу сходинку п’єдесталу з персональним рекордом посів Микита Барабанов (46.43 с), а замкнув трійку призерів Данило Даниленко (46.69 с).
«Радий, що на чемпіонаті України вдалося показати другий результат у своїй кар’єрі, – поділився Олександр. – Підготовка цього року йшла важкувато: були на зборах в Мукачево, потім – в Ужгороді, цілу весну була холодна погода з дощами, тому було не дуже комфортно. Між зборами були в Сумах – там зараз також не все добре, постійні обстріли з боку країни терориста, тому дуже важко емоційно, але ми маємо боротися і вірити в краще Про плани на сезон загадувати не люблю, і результати планувати не люблю, тому просто буду робити свою справу і сподіватися на краще».
У секторі для стрибків у висоту сюрпризів теж не трапилося: серед жінок золоту нагороду здобула Катерина Табашник, якій підкорилася висота 1.89 м. Для Катерини це був перший старт сезону. Оксана Окунєва із результатом 1.86 м стала срібною призеркою, а Вероніка Крамаренко – бронзовою (1.80 м).
«Загалом, все добре. Ніяких зайвих думок не було, ставила собі умову робити все технічно, бо давно не стрибала і вперше сьогодні взула шиповки. Розуміла, що багато чого може піти не так, але спокійненько зробила свою роботу. Зараз почуваюся більш-менш добре, є свої нюанси, але жалітися не хочеться. Маю бажання стрибати, буду пробувати, але не поїду на командний чемпіонат Європи. Більше акцентуватиму увагу, мабуть, вже на чемпіонат України у серпні», – розповіла Катерина Табашник.
Серед чоловіків єдиним, кому підкорилася планка на висоті 2.23 м, став Дмитро Нікітін. Саме цей результат і забезпечив йому перемогу і путівку на командний чемпіонат Європи.
«Важко було себе морально зібрати до купи, – говорить Дмитро Нікітін. – Але старт минув спокійно. На цей сезон маємо грандіозні плани. За тиждень стрибатиму у Польщі, намагатимусь покращувати результат, потім матиму ще один старт».
Друге місце із результатом 2.20 м посів Владислав Лавський, який долав усі висоти безпомилково, а третє – Вадим Кравчук (2.15 м).
Чемпіонкою серед жінок-семиборок стала Дарина Слобода (5971 очко). Результати атлетки по дисциплінах наступні:
100 метрів з бар’єрами – 14.22 с;
Стрибки у висоту – 1.71 м;
Штовхання ядра – 14.74 м;
200 метрів – 24.87 с;
Стрибки у довжину – 5.95 м;
Метання списа – 41.32 м;
800 метрів – 2:15.33 хв.
Олексій Лепель виборов «золото» у змаганнях з метання списа, показавши найкращий результат у п’ятій спробі – 69.31 м. А серед жінок найкращою у цій дисципліні стала Вікторія Банира (44.88 м).
У секторі для потрійного стрибка не мав рівних Владислав Шепелєв, який продемонстрував результат 16.71 м.
«Мені важко оцінити свій виступ, бо вчора був наче якийсь крах, і я нічого не відчував. Стрибав в межах своїх можливостей. Насправді, результатом я не сильно задоволений, відчуваю, що можу краще, адже підготовка в нас була дуже і дуже крута. Тепер спрямовуємо всі сили на командний чемпіонат Європи», – прокоментував свій виступ Владислав.
А серед жінок найдалі стрибнути вдалося Вікторії Баранівській. Її результат – 13.92 м.
«Результатом задоволена, бо я вже мала старти і вони були не дуже вдалі. Після них ми зробили аналіз, взяли себе в руки і продовжили працювати далі. А тут, у Луцьку, я змогла потрапити в розбіг. Виступ був екстремальний: спочатку, на пробних спробах, я впала і це стало таким адреналіновим поштовхом. Але я все одно кайфувала від змагань і від стрибків. І зрештою, маю гарний результат, на 2 см менше ніж, мій особистий рекорд, – розповіла Вікторія. – Плани колосальні, хочеться стрибати далі і показувати особисті рекорди. Є куди рости і розвиватися. У мене ще буде два комерційних старти в червні, будемо розкручуватися і стрибати далі, а потім, сподіваюся, потраплю командний чемпіонат Європи».
На дистанції 1500 метрів серед жінок вирішальною стала фінішна пряма: першою фінішувала Наталія Кроль (Прищепа) – 4:22.61 хв. Анжеліка Бондар виборола «срібло» (4:23.33 хв), а Світлана Жульжик, яка лідирувала впродовж забігу – «бронзу» (2:23.58 хв). Втім, дівчата теж продемонстрували найкращі результати у кар’єрі.
Із результатом 1:48.47 хв чемпіоном України з бігу на 800 метрів став Владислав Фінчук.
«Я дуже задоволений, адже це мій перший старт і я почав сезон таким хорошим виступом та високим результатом. У нас була достойна конкуренція. Були певні хвилювання, але мені вдалося вгамувати їх і перевести у результат. Взагалі до цього чемпіонату ми підходили досить відповідально, вперше після початку повномасштабного вторгнення їздили на збори за кордон. Я вважаю, що саме це зробило чималий внесок у мій виступ, адже тренування в горах дуже важливі для підготовки на такі дистанції. Вдячний тренеру, який наполягав на цих зборах. Хочу показувати дедалі швидші секунди і сподіваюся, що в мене вийде», – розповів Владислав Фінчук.
Максим Зейналян став чемпіоном України з десятиборства, набравши 6547 очок. По видах атлет продемонстрував наступні результати:
100 метрів – 11.52 с;
Стрибки у довжину – 6.77 м;
Штовхання ядра – 12.61 м;
Стрибки у висоту – 1.81 м;
400 метрів – 51.21 с;
110 метрів з бар’єрами – 17.52 с;
Метання диска – 44.11 м;
Стрибки із жердиною – 3.60 м;
Метання списа – 52.86 м;
1500 метрів – 5:02.53 хв.
Чемпіонами з бігу на 200 метрів стали Тетяна Кайсен (23.91 с) та Дмитро Янчик (21.38 с).
«Виступом я задоволений, адже це мій особистий рекорд і відбір на командний чемпіонат Європи. Вчора був дуже активний день: фінал на стометрівці, естафета… Тож сьогодні сил було мало, але почав розминатися в «економному» режимі, вийшов на старт кваліфікації, тренер дав пару настанов, я його почув – і біглося дуже класно. Розумів, що шанси на перемогу є, але і знав, що у конкурентів особисті рекорди кращі, ніж у мене. Перед фіналом ще поговорили з Сашею Соколовим – він сказав, що допоможе пробігти ще швидше (сміється – прим. ред.), почне активніше, щоб я його наздоганяв і так далі. В фіналі результат покращити не вийшло, але загалом все круто. Все, що планував виконати – виконав», – Дмитро Янчик про свій результат.
А Тетяна Кайсен розповіла, що не все вдалося на сто відсотків: «Розраховувала на кращий час по дистанції, але все одно рада, що вдалося відбіратися у Мадрид. Робила для цього все, що від мене залежало».
Андрій Атаманюк (14:12.11 хв) та Марія Мазуренко (16:25.53) вибороли золоті нагороди на дистанції 5000 метрів.
«Результатом не задоволений, але головною метою було виграти сьогодні, не став гратися в ігри «по фінішах» і вирішив бігти з перших метрів – і це спрацювало. План на сезон – показати хороший результат на командному чемпіонаті Європи, тому будемо сумлінно готуватись», – поділився Андрій.
«Приємною несподіванкою для мене стало лише те, що змогла переключитись останній кілометр, що врятувало показник загального часу. З початку забігу було розуміння, що все буде вирішено на фінішному кілометрі. Виступ оцінюю «добре». З основною для себе задачею справилась, – ділиться Марія Мазуренко. – Мій сезон продовжується з початку квітня, тому скоро буде добігати кінця. Всі основні цілі були досягнуті на чемпіонаті Європи та кубку Європи. Лишилось постаратись гарно виступити на специфічній для мене дистанції 5000м. З початку року було багато негативних змін у моєму спортивному житті, тому підготовка до сезону видалась доволі важкою психологічно. Підготовку проводила як завжди у горах на висоті 1600м. І після спуску на рівень моря, майже не розбігуючись, почала змагатись».
З усіма результатами можна ознайомитися за посиланням.