Положення про комісію етики та доброчесності ФЛАУ

ЗАТВЕРДЖЕНО Рішенням Ради ГС «ФЛАУ»
№05/2023 від «25» листопада 2023 р. В.о. президента ГС «ФЛАУ»
Перша віцепрезидентка
Ольга САЛАДУХА

ПОЛОЖЕННЯ ПРО КОМІСІЮ З ЕТИКИ ТА ДОБРОЧЕСНОСТІ ФЛАУ

1. Загальні положення
1.1. Комісія з етики та доброчесності діє в порядку встановленому Статутом ФЛАУ і цим Положенням.
1.2. Метою діяльності Комісії є інформування легкоатлетичної спільноти про принципи етики в легкій атлетиці, забезпечення дотримання таких принципів, справедливий та ефективний розгляд скарг.
1.3. Комісія у своїй діяльності керується Конституцією Світової легкої атлетики, Правилами та регламентами Світової легкої атлетики, Європейської легкої атлетики, Статутом МОК, Статутом НОК, Статутом ФЛАУ, законами України у сфері фізичної культури та спорту, Кодексом етики ФЛАУ, даними положеннями та іншими нормативно-правовими актами.
2. Завдання комісії
2.1. Завдання Комісії з етики та доброчесності полягає у:
2.1.1. наданні Раді ФЛАУ консультацій з питань дотримання принципів етики в легкій атлетиці, а також звітуванні перед Радою ФЛАУ;
2.1.2. тлумаченні та вдосконаленні положень Кодексу етики ФЛАУ;
2.1.3. забезпеченні своєчасного і ефективного спостереження за дотриманням етичних норм, розробці та проведенні інформаційних кампаній та навчальних заходів, спрямованих на свідоме відповідальне ставлення до етичних питань серед учасників ФЛАУ;
2.1.4. розслідування етичних порушень та надання пропозицій до керівних органів ФЛАУ щодо застосування санкцій;
2.2. Співпрацювати з іншими Комітетами та Комісіями ФЛАУ та організаціями в частині виконання покладених на Комісію зобов’язань.
3. Склад Комісії та порядок роботи
3.1. Склад комісії.
3.1.1.Члени Комісії з етики та доброчесності призначаються рішенням Ради з числа Членів ФЛАУ строком на 5 років з обов’язковим призначенням до Комісії представника з Комітету атлетів ФЛАУ.
3.1.2. Комісія з етики та доброчесності формується Радою ФЛАУ та має налічувати не менше 3 та не більше 11 членів.
3.1.3. Голова Комісії обирається Президентом ФЛАУ з переліку Віце-президентів ФЛАУ.
3.1.4. Секретар комісії обирається за поданням Голови Комісії з-поміж членів Комісії шляхом відкритого голосування простою більшістю голосів.
3.1.5. Секретар комісії веде протоколи засідань Комісії, готує матеріали для засідань, виконує інші доручення Голови Комісії в рамках наданих повноважень.
3.1.6. Члени Комісії можуть бути виведені зі складу Комісії за власним бажанням або за поданням Голови Комісії до Ради ФЛАУ для ухвалення відповідного рішення.
3.2. Засідання: Комісія з етики та доброчесності проводить свою роботу на засіданнях та в перервах між засіданнями, якщо це необхідно для виконання обов’язків Комісії.
3.2.1. Засідання можуть проводитися як за безпосередньої участі членів комісії так і за допомогою інтернет зв’язку з використанням комп’ютерних програм онлайн конференцій.
3.2.2. Голова Комісії визначає графік та порядок денний засідань.
3.2.3. Порядок денний разом з відповідними документами має бути розісланий електронною поштою усім членам Комісії принаймні за тиждень до проведення засідання.
3.2.4. Голова Комісії головує на усіх засіданнях окрім випадків його відсутності. У таких випадках Голова може призначити іншого члена Комісії для проведення засідання.
3.2.5. Кворум: Кворум для проведення засідань та прийняття рішень Комісії з етики та юридичних проваджень становить більшість від загальної кількості членів Комісії, враховуючи Голову.
3.2.6. Рішення Комісії з етики та доброчесності, як правило, має прийматись консенсусом. Якщо консенсусу не досягнуто і потрібне голосування, то кожен з членів Комісії має один голос. Для прийняття рішення необхідна більшість голосів присутніх членів Комісії. У випадку рівності голосів, Голова має як дорадчий, такі вирішальний голос.
3.2.7. Під час проведення засідання Комісії ведеться відповідний протокол. Секретар засідання уповноважений на ведення такого протоколу. Протоколи мають бути розіслані членам Комісії протягом одного місяця з дати проведення засідання. Будь-які зміни до протоколу мають узгоджуватися наступним засіданням.
3.3. Голова Комісії звітує про роботу та діяльність Комісії у період, коли вимагатиме Рада чи Президент.
3.3.1. Зміст згаданого вище звіту повинен бути попередньо затверджений членами Комісії.
3.4. У своїй діяльності Комісія з етики та доброчесності, серед іншого, керується Процедурними правилами роботи Комісії з етики та доброчесності (Далі – Процедурні правила). Процедурні правила розробляються Комісією та затверджуються Радою ФЛАУ.
3.4.1. Процедурні правила регулюють розгляд скарг та застосування санкцій, пов’язані зі порушеннями Кодексу етики ФЛАУ.
3.4.2. Метою процедурних правил є визначення того, як і ким подається скарга про порушення Кодексу етики ФЛАУ, як слід розглядати таку скаргу на всіх етапах, починаючи з моменту отримання скарги до процесу прийняття рішень і накладення санкцій.
4. Права та обов’язки Комісії
4.1. Комісія з етики та доброчесності зобов’язана:
4.1.1. захищати інтереси легкої атлетики на території України: виконуючи будь-якої роботу пов’язану з Комісією з етики та доброчесності, кожен член Комісії повинен діяти на благо та в інтересах легкої атлетики України.
4.1.2. співпрацювати з Офіцером Політики захисту в питаннях розслідування порушень Кодексу етики ФЛАУ;
4.1.3. розпочинати провадження за наявності достатніх підстав для відкриття такого з метою розгляду порушень Кодексу етики ФЛАУ;
4.1.4. приймати рішення щодо того, чи було скоєно порушення Кодексу етики ФЛАУ;
4.1.5. надавати керівним органам ФЛАУ пропозиції про накладення санкцій в рамках та/або результаті провадження;
4.1.6.надавати консультативні висновки щодо будь-якої потенційної проблеми, пов’язаної з Кодексом етики ФЛАУ;
4.1.7. давати рекомендації ФЛАУ, включаючи рекомендації поправок до Кодексу етики ФЛАУ;
4.1.8. виконувати будь-які інші завдання, пов’язані з Кодексом етики ФЛАУ, розробкою та дотриманням етичних принципів у легкоатлетичному спорті.
4.2. Конфіденційність: усі засідання комісії та робота Комісії є конфіденційними. Жодні документи, інформація, обговорення та рішення, прийняті на засіданні Комісії або такі які виникли іншим чином у зв’язку з роботою Комісії, не повинні передаватись будь-якій іншій особі (крім Президента, членів Ради), окрім як:
4.2.1. Президент або Голова Комісії дозволяють таке розкриття інформації;
4.2.2. Справа знаходиться у відкритому доступі;
4.2.3. Таке розголошення вимагається законом або будь-яким відповідним органом, відповідно до Конституції та законів України.
4.3. Комісія з етики та доброчесності не має права нести будь-які витрати або пов’язувати ФЛАУ будь-якими фінансовими або іншими зобов’язаннями.
4.4. Члени комісії не повинні робити публічні заяви щодо Комісії чи будь-якого аспекту її роботи, окрім як:
4.4.1. Член Комісії робить це в якості Президента чи Голови Комісії, або члена Ради;
4.4.2. Така публічна заява є попередньо затверджена Радою.
5. Звітність
5.1. Комісія з етики та доброчесності щорічно здійснює підготовку та надає Раді ФЛАУ звіти своєї діяльності.
5.2. Звітність Комісії включає наступні основні елементи:
5.2.1. кількість та види розглянутих скарг і справ;
5.2.2. результати розгляду скарг і справ, включаючи прийняті рішення та заходи, вжиті Комісією;
5.2.3. пропозиції щодо вдосконалення етичних норм ФЛАУ, які базуються на вивченні виявлених в процесі розгляду справ аспектів та практичних висновках.
5.4. Додаткові матеріали, які супроводжують звіти, можуть бути надані на запит членів Ради ФЛАУ.