Бази Днiпропетровська потребують реконструкцiї вже понад 25 рокiв

223

Днями, перший вiце-президент Федерацiї легкої атлетики України Валерiй Александров та старший тренер з резерву Валерiй Ємєл’янцев вiдвiдали Днiпропетровськ. Цей вiзит було здiйснено у рамках програми розвитку легкої атлетики в областях

Днями, перший вiце-президент Федерацiї легкої атлетики України Валерiй Александров та старший тренер з резерву Валерiй Ємєл’янцев  вiдвiдали Днiпропетровськ. Цей вiзит було здiйснено у рамках програми розвитку легкої атлетики в областях, для ознайомлення зi станом легкоатлетичних споруд, спортивних шкiл та тренувальних баз у мiстi та областi.
 
Програма розвитку спочатку передбачала розвиток найбiльш слабких областей, але за пiдсумками сезону було вирiшено змiнити стратегiю та у першу чергу вiдвiдати найсильнiшi областi.
 
Незважаючи на вiдсутнiсть лiтньої тренувальної бази, Днiпропетровська область спромоглася виграти Юнiорськi iгри, це при тому, що стадiону з синтетичним покриттям дорiжок у Днiпропетровську немає взагалi. Мiсцева влада робить вiдчайдушнi спроби зробити покриття на стадiонi “Метеор”, але не вистачає мiсцевих бюджетiв. За пiдсумками зустрiчей, клуб “Метеор” пообiцяв посприяти у вирiшеннi питання з покриттям.
 
Легкоатлетичний манеж iнституту фiзкультури мiста Днiпропетровська не вiдповiдає стандартам – довжина дорiжок по колу лише 150 метрiв. База СДЮШОР МОН потребує повної замiни вже 25-30 рокiв. Єдина бiльш-менш придатна для тренувань спортивна школа ДЮСШ №3 м. Днiпропетровська знаходиться на базi ДСТ “Локомотив”, але стадiон також не має покриття.
 
Хоча тренувальнi бази знаходяться у незадовiльному станi та потребують реконструкцiї вже 25 рокiв, є деякi переваги у їх розташуваннi мiстом. Бази розташованi у безпосереднiй близькостi до жилих масивiв, що досить добре вiдображається на вiдборi талановитої молодi.
 
За останнi роки у Днiпропетровську на базi водно-спортивної ШВСМ було органiзовано мiнi центр Олiмпiйської пiдготовки, який пропонує доволi гарнi умови для проживання, харчування та тренування спортсменiв.
 
На зустрiчах з тренерами спортивних шкiл була запропонована стратегiя короткострокового розвитку на 2006 рiк, яка передбачає, що тренери будуть продовжувати вести селекцiйну та тренувальну роботу для пiдготовки спортсменiв до змагань, а ФЛАУ, у свою чергу, гарантує органiзацiю та проведення усiх запланованих Всеукраїнських змагань у 2006-му роцi. Пропозицiя була пiдтримана тренерами та представниками спортивних шкiл одноголосно.
 
Протягом вiзиту Держтренер та тренер з резерву вiдвiдали Нiкополь та Новомосковськ.
 
8 рокiв тому були спроби освоїти тренувальну базу в Нiкополi як лiтнiй центр пiдготовки. Хоча на стадiонi покриття знаходиться у дуже поганому станi, але є добре обладнанi тренувальнi дорiжки у пiд трибунному примiщеннi, тренувальний зал, поле для метань – два сектори з огорожею. Стадiон знаходиться на балансi Нiкопольського заводу феросплавiв, але у свiтлi реприватизацiйної полiтики уряду невiдомо, чи буде новий власник пiдприємства утримувати базу.
 
На думку директора спортивного комплексу Семена Яковича Рохлiна, база зможе вижити за умови збереження її у цiлiсному станi навiть без фiнансування. Легкоатлетичному спорту країни необхiдно мати другу лiтню спортивну базу для пiдготовки резерву, тому найближчим часом будуть вирiшуватись питання реконструкцiї бази.
 
Найближчим часом у планах Держтренера Валерiя Александрова вiдвiдати Харкiв, Донецьк та Луганськ. На прикладi Днiпропетровська та малих мiст областi керiвництво легкоатлетичним спортом ще раз переконалося у великiй рiзницi мiж мiстами, шляхах вирiшення проблем та пiдходах до них.

Попередня статтяЧемпiонат свiту з легкої атлетики в Москвi пройде на дорiжцi за 740 тисяч євро
Наступна статтяМожна позмагатися з Великобританiєю за перемогу