iван Гешко: “По натурi я – максималiст”

150

Найбiльшi надiй на здобуття “золота” шведської проби покладаються на 26-рiчного буковинця iвана Гешка (на фото) – лiдера європейського сезону на дистанцiї 1500 метрiв. Напередоднi вiдльоту до iетеборга з чемпiоном свiту-2006 в закритому примiщеннi поспiлкувався кореспондент “Високого Замку”.

Найбiльшi надiй на здобуття “золота” шведської проби покладаються на 26-рiчного буковинця iвана Гешка (на фото) – лiдера європейського сезону на дистанцiї 1500 метрiв. Напередоднi вiдльоту до iетеборга з чемпiоном свiту-2006 в закритому примiщеннi поспiлкувався кореспондент “Високого Замку”.

– iване, як сподiваєшся виступити в iетеборзi?

– Звичайно, буду старатись перемогти, хоча це буде непросто. Особисто менi нiхто не ставить такого завдання – перемогти за будь-яку цiну. iнша рiч, що я сам за натурою – максималiст.

– Кого вважаєш найголовнiшим суперником?

– Попри те, що на європейськiй першостi не буде африканцiв, суперникiв вистачатиме. Справдi, я поки що маю найкращий результат в Європi на 1500-метрiвцi (3 хв. 31,08 сек.), але усього одну-три секунди менi програють француз Медi Баала, iспанцi Хуан-Карлос Хiгверо, Серхiо Галлардо i Артуро Касадо та португальцi Руй Сiльва i Мануель Дамiао. Цього сезону менi вдавалось їх перемагати, але невiдомо, як складеться забiг у iетеборзi.

– Якщо тобi вдасться пробiгти на рiвнi особистого досягнення, то навряд комусь з суперникiв зумiє тебе наздогнати. Ймовiрно, вони намагатимуться переграти тебе за рахунок тактичної боротьби на дистанцiї?..

– Цього року результати моїх суперникiв дозволяють їм посiдати призовi мiсця на етапах Гран-прi iААФ. Тому швидкiсть – такий же їх козир, як i тактика. Вiдтак менi доведеться налаштовуватися тiльки на максимальний результат. 

– Цього року в Парижi ти перемiг на етапi найпрестижнiших комерцiйних змагань в свiту – “Золотої лiги”. Яка рiзниця мiж цими змаганнями i чемпiонатом Європи?

– У змаганнях “Золотої лiги” беруть участь кенiйцi, тому виступати там дуже складно. Проте для мене найважливiшим стартом все-таки залишається чемпiонат Європи – це офiцiйний старт, де я представлятиму збiрну України. Попри те, що на комерцiйних стартах можна заробити чималу суму призових…

– Тебе iнодi називають “Бiлою надiєю”. Чи складно бiлошкiрому бiгуну суперничати на стаєрських дистанцiях з темношкiрими атлетами?

– Дуже складно, але iнодi менi вдається перемагати за рахунок наполегливостi i працездатностi.

– Ти переважно бiгаєш i виступаєш на прес-конференцiї в окулярах. Подейкують, таким чином вiдпрацьовувати рекламнi зобов’язання перед спонсорами?

– Якщо ви стежите за змаганнями, то бачите, що не завжди бiжу в окулярах. Бiжу так, як менi комфортнiше. А окуляри допомагають абстрагуватися вiд зайвого на дистанцiї.

– Чув, що у твоїй рiднiй Кiцманi збиралися поставити пам’ятник чи то назвати вулицю iменем Гешка?..

– Наразi такого нiчого не було. Та я за цим i не гонюсь…

– А чи маєш досвiд виступiв у iетеборзi?

– Так, у 1999 роцi посiв там четверте мiсце на молодiжнiй першостi  Європи. Програв якраз французу Баала та португальцю Сiльвi. Тож, маю шанс поквитатись з суперниками.

 

Розмовляв Михайло РОМАНЯК.