Гран-прі меморіалу О. Дем’янюка поїхав до Вітебська

346

Переможцями восьмого Меморіалу Олексія Дем’янюка, який в суботу завершився у Львові, стали білоруси Олександр Верютін та Марія Нестерчук     

  Причому Олександр Верютін здобув головний приз змагань вже вдруге поспіль. Головна боротьба у змаганнях чоловічого Гран-прі розгорнулась на висотах 215-220 см. Спершу зійшов з турнірної дистанції учасник Олімпіади-1996 одесит Руслан Гливінський. Висоту 2 м 15 см підкорили четверо атлетів: білорус Олександр Верютін, Андрій Кармелюк з Тернополя, Едуард Щавинський з Бердичева (разом з чемпіоном світу Юрієм Кримаренком він тренується в одного тренера Володимира Журавльова) та одесит Віталій Самійленко. Проте всі зусилля атлетів підкорити планку на 220-сантиметровій висоті були марними. Близький до успіху був Щавинський, але примхлива планка, похитавшись кілька секунд, все ж впала і арбітр підняв червоний прапорець – спробу було не зараховано. А от Верютіну все таки вдалося ціною неймовірних зусиль взяти 220. Щоправда від подальшої боротьби в секторі він відмовився, зіславшись на травму пахвини.
  Відразу три атлетки – білоруски Марія Нестерчук і Олеся Герасимова та одеситка Вікторія Добринська (сестра відомої української семиборки, дружина Р. Гливінського) взяли 183 см, але за додатковими показниками перше місце дісталося Нестерчук.
  У юніорських змаганнях не було рівних Наталії Гапчук з Бердичева – 175 см, хоча тиждень тому на Міжнародному юніорському матчі Польща-Білорусь-Україна у Спалі (Польща) вона стрибнула значно вище – на 184 см.
  Переможцем Меморіалу Дем’янюка в юніорських змаганнях став ще один молодий стрибун з “висотної столиці України” -Бердичева – Антон Саєвич – 2 м 10 см. Призерами змагань стали Віталій Димитріаді та львів’янин Стас Судов – по 2 метри.
  На жаль, цього року у змаганнях не брали участі провідні львівські стрибуни – Дмитро Дем’янюк та Віктор Шаповал. Дем’янюку дошкуляє травма коліна, тому він цілеспрямовано готується до літнього сезону, а Шаповал у ці дні непогано виступив на турнірі у Чехії, взявши 2 м 24 см.
  Почесним гостем Меморіалу Дем’янюка був відомий львівський десятиборець, призер чемпіонату світу-1991, учасник Олімпіади-1988  Павло Тарновецький. А от легендарний Ігор Тер-Ованесян до Львова не приїхав, позаяк був зайнятий роботою в оціночній комісії ІААФ по проведенню ЧС-2011 у Москві. Але Ігор Арамович дотримався своєї обіцянки – встановити іменну відзнаку для найкращого легкоатлета Львівщини: першу грошову премію у розмірі 1000 у.о. отримав стаєр Андрій Хрусь.
  У планах організаторів Меморіалу Олексія Дем’янюка провести турнір зі стрибків у висоту у центрі Львова – як це робиться у тому ж Бердичеві.
 
Михайло Романяк, м. Львів