Високі польоти у Високих Татрах

196

“Королева спорту” потроху прокидається після зимової сплячки: мало не щодня легкоатлети поліпшують найвищі досягнення сезону. Особливо вдається це українським стрибунам –“висотникам”     

  Вінничанин Андрій Соколовський з рекордним для себе результатом (під дахом) виграв турнір у німецькому Вупперталі. Починаючи з позначки 228 см, всі подальші висоти українець брав з першої спроби. Це вже третя поспіль перемога Соколовського на турнірі у Вупперталі.
  Щоправда, вчора ввечері на турнірі в Москві найкращий результат сезону в світі встановив Іван Ухов – 2 м 39 см. На чотири сантиметри нижче стрибнули Ярослав Рибаков і Сергій Терьошин.
  Порадував високими результатами й львів’янин Віктор Шаповал, який виступав на серії турнірів Beskydska latka (планка) у Чехії. Спершу Шаповал з результатом 224 см посів п’яте місце у Хустопечах (переміг тут росіянин Андрій Терьошин – 233 см), потім з таким же результатом став шостим в Остраві (переможець – чех Томас Янку – 232 см). Четвертим на ціх змаганнях був чемпіон світу-2005 Юрій Кримаренко – 227 см.
  А от на заключному турнірі – у Тржинці – Шаповал розділив першість з віце-чемпіоном Європи-2006 Томасом Янку. Обидва стрибуни з другої спроби підкорили планку на висоті 2 м 28 см, а надалі безуспішно намагались штурмувати – 231-233 см. Третє місце посів призер чемпіонату світу кубинець Віктор Мойя – 225 см. Ставши переможцем, Шаповал долучив своє прізвище до олімпійських чемпіонів Юрі Тармака (СРСР) та Розмарі Аккерман (НДР), які вигравали тут у попередні роки. У жіночих змаганнях найвище досягнення сезону встановили хорватка Бланка Власіч та болгарка Венеліна Венева – по 196 см.
  У загальній класифікації серії Moravia Daylong Tour Віктор Шаповал (676 очок) поступився лише Мойї (679) та Янку (680 очок). Але найголовніше, що вихованець тренера Валерія Лебедюка виконав кваліфікаційний норматив на чемпіонат Європи 2007 року, який у березні прийматиме англійський Бірмінгем. Щоправда, для цього Шаповалу необхідно ще підтвердити свій клас на зимовому чемпіонаті України.
 
Михайло РОМАНЯК, м. Львів