Про Чемпіонат України з кросу

160

Вкотре на високому рівні змагання проводились в Херсонські області, м. Цюрупинськ

Вкотре на високому рівні змагання проводились в Херсонські області, м. Цюрупинськ. Крім того, як показує практика, такі змагання можуть дати країні справжніх зірок – минулорічна переможниця Тетяна Головченко того ж 2006-го року стала чемпіонкою Європи.

Як свідчить статистика, цього року в змаганнях, що проходили в два останні дні березня,  прийняла участь рекордна кількість учасників. Першого дня змагались на дистанціях 2-х, 3-х, 4-х та 6-ти кілометрових дистанціях.

Цікаву тактику бігу показали юніорки Анна Мігель та Людмила Коваленко на дистанції 4 км. Інтрига зберігалась до самого фінішу, де перемогу виборола Людмила Коваленко (Житомирська обл.). В чоловічому забігу на 4 км професіонально виступив Дмитро Барановський з Київської області. Від самого початку він випередив решту спортсменів. На відрізку 2 км він показав час 6 хв (!), що значить дуже багато, враховуючи складність пісчаної траси з численними підйомами. 

Після першого дня командний залік очолила Київська обл., на друге місце – м. Київ, на третє – Харківська область.

Другого дня змагались чоловіки та жінки на довгій дистанції в 10 км. Зі значною перевагою у жінок фінішувала Катерина Стеценко (Київська обл.). На перших шести кілометрах чоловічих змагань важко було роботи прогнози про лідера, проте приблизно за 4 км до фінішу показувати кращий час почав Сергій Зачепа (теж з Київської області), що і здобув перемогу.

Вперше було проведено естафету 4*1000 м у молодших вікових групах: юнак, дівчина, юніор, юніорка. Саме цей вид змагань виявився вирішальним у командному протистоянні.  Претенденти на командну першість і треті у командному заліку після першого дня, команда Харківської області, другого дня повернулась додому і в наступних змаганнях участі не брала. Автоматично на третє командне претендували команди Херсонської та Вінницької областей. Емоції спортсменів підігрівались перенесеним з технічних причин стартом. Команда Київської області весь час лідирувала, а за друге і третє місце боролись спортсмени Херсонської та Донецької областей. В результаті друге місце в естафеті дало змогу команді області господарів змагань зайняти третє загальнокомандне місце.

На нараді представників команд, всі висловились за ініціативу проведення першості країни з кросу саме в Цюрупинську.

Фінальні протоколи та фотографії змагань можна знайти в розділах «Статистика» та «Фотогалерея» відповідно.

Федерація висловлює вдячність Олександру Доманчуку, учаснику змагань, за надані коментарі