Антидопінговий рух набирає обертів

161

Завершилась робота 3-ї Конференції Світової антидопінгової агенції (WADA). Для доопрацювання змін офіційного документу ще потрібен час, проте вже зараз обговорюють можливі зміни

    Найбільше розмов викликає збільшення вдвічі терміну відсторонення від змагань у разі, коли спортсмена визнають винним у «погіршуючих обставинах». Мається на увазі  наявність/ вживання/ володіння заборонених препаратів та(або) заборонених методів, ухилення від проходження процедури допінг-контролю, втручання/ намагання втрутитись в процес допінг-контролю, перешкоджання розслідуванню справи антидопінгового проступку.

    Пропонується у всіх видах спорту застосовувати правила, що до цього часу застосовувались в атлетиці: відсторонення у разі пропущення трьох позазмагальних тестів та негайне відхилення від змагань у разі позитивного тесту А.

    Президент ІААФ Ламіне Діак та Генеральний директор ЄАА Крістіан Мілз зробили наголос на правовому аспекті. По-перше, логічно в структурі Конвенції ЮНЕСКО буде об’єднано і Міжнародні Правила, і Анти-Допінговий Код. Для того, щоб чіткіше випрацювати процедури виявлення, розслідування та покарання. З 2010-го року ІААФ прийматиме заявки на змагання тільки від тих країн, що ратифікують та приєднаються до оновленої Конвенції ЮНЕСКО. Крім того, на національному рівні необхідно передбачити суворіші покарання для осіб, чию причетність було доведено до порушення антидопінгових правил спортсменом. «І в той час, коли атлет на кілька років позбавлений участі у змаганнях, лікар чи менеджер, що були учасниками провини спортсмена, продовжують займатись своєю діяльністю», – наголосив президент Діак. 

    У своїй промові Крістіан Мілз додав, що надалі розширюватиметься робота освітніх та інших програм, спрямованих на популяризацію антидопінгового руху та боротьбу за чистий спорт

   

    По матеріалам ІААФ, ЄАА