Повх і Рємєнь з особистими рекордами в Дюссельдорфі

250

В німецькому Дюссельдорфі фінішував турнір Серії ЕАА Indoor Permit Meetingде українки здобули повний комплект нагород.

У фіналі бігу на 60 метрів серед жінок з особистим рекордом та новим найкращим результатом сезону в Європі перемогу здобула Олеся Повх. Запоріжанка покращила своє попереднє досягнення ще на одну соту секунди. Тепер в активі чемпіонки Європи в естафеті 4х100 на найкоротшій спринтерській дистанції результат 7.13сек. Слідом за Олесею фінішувала американка Глорія Асумну  – 7.14сек. Бронза турніру в активі ще однієї запорізької спринтери Марії Рємєнь, котра спершу в забігові встановила свій особистий рекорд 7.17сек, а потім повторила цей результат у фіналі, щоправда при цьому добряче засидівшись на старті.

Доповнила комплект нагород на німецькому старті чемпіонка Європи з потрійного стрибка Ольга Саладуха. В секторі Дюссельдорфа донеччанка фінішувала другою зі своїм найкращим результатом сезону, другим результатом сезону в світі – 14м45см. Переможниці турніру Оля поступилася лише двома сантиметрами. А тріумфувала в рідних стінах Катя Демут, котра зі стрибком на 14м47см оновила світовий топ-лист і таблицю національних рекордів Німеччини.

На дистанції 800 метрів серед жінок стартувала ще одна представниця шахтарського краю Юлія Кревсун. Втім, на самому початку бігу донеччанка потрапила у штовханину і, вочевидь, одразу збилася з ритму. У підсумку Юлія фінішувала шостою з результатом 2:05.92сек, а першою фінішну лінію перетнула латишка Егле Балчунайте – 2:01.23.

Крім цього, в секторах та на доріжках дюссельдорфського манежу було показано ще чотири найкращий результати сезону в світі.

Насамперед відзначимо приголомшливий біг вісімнадцятирічного кенійця, котрий переміг своїх титулованих та знаних суперників на дистанції 5000 метрів. Ісіах Кіплангат Коеч подолав дистанцію за 12:53.29сек, що лише на 4 секунди гірше рекорду світу ефіопа Кененіси Бекеле. Показник юного кенійського дарування став не лише найкращим нинішньої зими в усьому світі, а й новим рекордом світу серед юніорів для закритих приміщень. 

Чемпіон світу 2003 року з бігу на 100 метрів Кім Коллінз виграв чоловічу шістдесятиметрівку, повторивши найкращий результат сезону в світі – 6.52сек. Втім, цей результат для 34-річного атлета, котрий оголосив про те, що нинішній рік стане останнім у його спортивній кар’єрі, показник 6.52сек є особистим рекордом і новим національним рекордом Сент Кітс енд Девіс.

Кенієць Ніксон Чепсеба покращив власний найкращий результат сезону в світі на дистанції 1500 метрів серед чоловіків. Показник переможця дюссельдорфського старту – 3:34.63сек. Лише 3 сотих поступився йому Августін Кіпроно Чоге.

У фіналі жіночого бігу на 60 метрів з бар’єрами не було рівних американці Келлі Веллс, котра фінішувала з результатом 7.89сек. Втім, у попередньому забігові Келлі зуміла показати найкращий результат сезону в світі – 7.84сек.

Новий рекорд турніру і власне досягнення для залів показав переможець чоловічих стрибків з жердиною Мальте Мор, котрий з третьої спроби взяв висоту 5м85см.

Чоловічий біг на 60 метрів з бар’єрами відзначився відмовою від старту олімпійського чемпіона Пекіна та рекордсмена світу з бігу на 110 метрів з бар’єрами кубинця Дайрона Роблеса і поверненням на змагальну доріжку після тривалих травм олімпійського чемпіона Афін та екс-рекордсмена світу Лю Сьяня. Втім, у фіналі китайський бар’єрист був лише третім з результатом 7.60сек. Перемогу ж на цій дистанції відсвяткував рекордсмен Чехії Петр Свобода – 7.57сек. З таким самим результатом американець Кевін Креддон посів друге місце на турнірі.

Ральф Бартельх показав досить високий результат в секторі для штовхання ядра, здобувши перемогу з показником 20м91см. Американка Фанмі Джимо виграла жіночі стрибки у довжину – 6.60м.