Тетяна Філонюк може стати призером чемпіонату Європи

313

Литовська Федерація легкої атлетики оголосила про дворічну дискваліфікацію переможниці барселонського чемпіонату Європи з легкої атлетики в марафонському бігові. Це рішення федерація Литви оприлюднила після засідання дисциплінарної комісії, на якій і було винесено вердикт. Нагадаємо, що марафон на чемпіонаті Європи в Барселоні Зівілє Балчюнайте виграла з результатом 2:31.14, який тепер буде дискваліфіковано, а золоту медаль Барселони литовці доведеться повернути.

 

Достовірної інформації про наявність в аналізах Балчюнайте заборонених препаратів не обнародували, але світові агенції повідомляють, що у допінг пробі литовської бігунки на довгі дистанції є відхилення від розширених співвідношень чоловічого гормону тестостерону та епітестостерону.

 

Зівілє Балчюнайте вже тимчасово було відсторонено від участі в змаганнях наприкінці минулого року. Тепер її дискваліфікація продовжиться до 6 вересня 2012 року. А це означає, що литовка не стартуватиме на лондонській Олімпіаді.

 

Filonyuk_LjubljanaВтім, юристи Балчюнайте заявляють, що будуть подавати апеляцію до міжнародного спортивного суду в Лозанні (CAS).

 

Підтвердити дискваліфікацію Балюнайте ще має Міжнародна легкоатлетична асоціація. В разі, якщо в ІААФ не виникне ніяких заперечень проти рішення литовської легкоатлетичної федерації золота медаль чемпіонату Європи в Барселоні з жіночого марафонського бігу перейде до росіянки Наїлі Юламанової, срібло – до італійки Анни Інсерті, а бронзу отримає українка Тетяна Філонюк.