У ранковій програмі першого дня чемпіонату світу з легкої атлетики відбулися попередні забіги у жіночому стипль-чезі. Світлана Шмідт на дистанції 3000 метрів з перешкодами фінішувала десятою у своєму третьому забігові з результатом 10:14.16. Свій особитий рекорд (9:46.91) у стипль-чезі Світлана встановила наприкінці серпня на чемпіонаті України в Донецьку.
«Я була налаштована сьогодні якщо не покращити власний рекорд, то фінішувати з результатом близьким до нього, – сказала Світлана після фінішу.
Що завадило?
Складно сказати. Перед забігом я почувалася абсолютно спокійно, можливо, навіть занадто. Не нервувалася, не зважаючи на те, що це мій перший чемпіонат світу. Та й стипль-чезом я займаюся менше, аніж півроку. На чемпіонаті України я бігла цю дистанцію вперше. Очевидно, досвіду у мене дуже бракує, але це справа наживна. Досить незвично було долати тут яму з водою. На стадіоні вона розташована зовсім не так, як на нашому, тому я ніяк не могла збагнути, з якою швидкістю проходжу той чи інший відрізок дистанції. Та й перешкоди я долаю ще зовсім по-дилетантськи. Їх потрібно пробігати, а я ще перестрибую. Зупиняюся перед бумом, збиваюся з темпу, витрачаючи на це дорогоцінні секунди.
Техніка – справа наживна. За півроку тренувань її складно поставити на найвищому рівні.
Ми і так чимало встигли зробити за цей рік. Підготовку до бігу на 3000 метрів з перешкодами почали ще взимку, коли я перейшла на дистанцію 3000м. А весною почали вже вчитися долати буми (перешкоди). В травні і червні травма трохи вибила мене з тренувального графіку, так що надолужували згаяне в пожежному режимі перед національним чемпіонатом. Я розуміла вже тоді що можу бігти десь на 9хв50сек, але щоб 9:46 одразу – навіть не очікувала. Тим паче, що в Донецьку я бігла, як кажуть, сама. Від старту до фінішу – власним темпом далеко попереду суперниць. До речі, це також важливий факт. Адже тут довелося одразу осунутися у натовп. І якщо для бігу по дистанції – це нормально, то для подолання перешкод ще дуже страшнувато, принаймні для мене.
Яке завдання ставив тренер перед сьогоднішнім стартом?
Найголовніше – показати свій результат. Звісно ми розраховували, що темп попереднього забігу буде не занадто високий. Мені б це зіграло на руку. В такій ситуації можна було б навіть спробувати поборотися за вихід до наступного кола. Та не так склалося, як гадалося. Я стартувала в останньому забігові, а його учасниці вже знали результати попередніх забігів і підняли темп, для того, аби можна було до півфіналів добиратися за результатом. Зарез цей темп мені ще під силу.
Ти вже вирішила, якій дистанції надаватимеш перевагу: 1500М ЧИ СТИПЛЬ-ЧЕЗ?
Подивимося. Як для півроку тренувань у мене непогані показники у стиплі. Та й подобається він мені. Зараз головне – набігати цю дистанцію, а далі буде видно.»
Найкращий результат у попередніх забігах показала турченя Бінназ Услу, кора фінішувала з національним рекордом 9:24.06