Стьопіна та Окунєва про кваліфікацію жіночих стрибків у висоту

190

Закінчилися кваліфікаційні змагання чемпіонату світу з легкої атлетики в секторі для стрибків у висоту серед жінок. Обидві українські представниці у цій дисципліні не просіялися крізь кваліфікаційне сито. Норматив проходження до фінальних змагань становив 1м95см і його показали рівно 12 атлеток. Так що добору за результатами в цьому секторі не сталося. Віта Стьопіна у кваліфікації взяла висоту 1м92см з третьої спроби, хоча до цього всі висоти долала з першого заходу. Юна дебютантка чемпіонату світу Оксана Окунєва подолала планку на позначці 189см.

 

«Не можу сказати, що стрибалося мені сьогодні важко. З фізичним станом у мене як раз все гаразд, – аналізує у мікст-зоні Віта Стьопіна. –  Однак, у мене була двомісячна перерва у змаганнях. Справа в тому, що у липні я мала виступати на чемпіонаті світу серед військовослужбовців у Ріо де Жанейро. Але по прильоту в Бразилію ми з’ясували, що жіночі стрибки у висоту відмінили через недостатню кількість учасниць. Довелося там пробігти стометрівку з бар’єрами. Після повернення в Україну була нагода виступити на внутрішньому чемпіонаті у Донецьку, але старт припадав саме на час гострої акліматизації й ми змушені були відмовитися від стрибків, аби ненароком не травмуватися у такому стані. І ось через два місяці з дня останнього змагання я виступала на чемпіонаті світу. То ж як для першого старту після двох місяців одних тренувань я цілком задоволена сьогоднішніми стрибками. Але «настрибаності», яка у мене почала з’являтися на третьому-четвертому старті нинішнього сезону, її й не вистачило. Я почала збиватися саме на максимальних висотах. Кожна спроба виходила абсолютно несхожою на попередню. То я хотіла побігти більш потужно, – вийшло, що я тільки «зажалася». Потім я хотіла побігти більш розслаблено, а вийшло, що зовсім не змогла набігти на планку.

А за відчуттями саме спортивної форми, як думаєш, могла подолати сьогодні 1м95см?

Фізична форма у мене зараз чудова, так що долати 195см я могла. Але не вистачило змагальної впевненості та настрибаності. У мене в середині сезону стрибки вже стабілізувалися. Нехай деякі з них і на 1.90, але я почувалася тоді дуже впевнено в секторі. Тут я себе впевнено почувала тільки до висоти 1м95см. А потім моє бажання подолати кваліфікаційну висоту ніби зламало техніку самого стрибка. Шкода дуже, що не було поруч тренера. Звісно, мені дуже допомагав у секторі наш старший тренер на виді, але особистий наставник знає такі тонкощі й родзинки моєї техніки й моєї психології, які інші тренери ніколи не зможуть побачити.»

“Стрибати мені було цілком комфортно. За внутрішніми відчуттями сьогодні могла подолати планку на висоті 195см і виконати кваліфікацію, – оцінює свій виступ Оксана Окунєва. – Мене абсолютно не знічувало те, що кваліфікаційний норматив вище мого ососбистого рекорду. Я давно до нього готова, і мої стрибки на минулому чемпіонаті України це красномовно продемострували. А зараз моя спортивна форма набагато вище тієї, яка була місяць тому. Я вже три тижні тренуюся без ососбистого наставника, а досвіду, щоб такий тривалий час утримувати напрацьоване в техніці стрибка, я ще не маю. Тому сьогодні я уважно дослухалася до порад і підказок старшого тренера. Та на жаль, наші погляди на техніку моїх стрибків мають певні розбіжності. Зміни в розбігу особливо далися взнаки на висоті 192см. Я вже настільки розтягувала кроки, що була просто не в змозі пройти крізь махову ногу і звалювалася на планку. Звісно, я дуже засмучена тим, що не пройшла сьогодні кваліфікацію, але з іншого боку цей виступ – це величезний досвід, який дасть мені можливість розкритися у майбутньому. Впевнена, що я можу стрибати не лише 195см, а й набагато вище.”