Роман Авраменко: «Сьогодні я не випустив дракона на волю»

235

Фінішували фінальні змагання в секторі для метання спису серед чоловіків, де стартував Роман Авраменко. Одразу з першої спроби Роман послав снаряд на позначку 82м51см і деякий час навіть тримався у трійці лідерів. Але до шостої спроби більш титуловані й досвідчені суперники обійшли українського метальника, а Авраменко, на жаль, не зміг вже  додати до свого результату. У підсумку українець сенсаційно фінішував у шістці найсильніших списометальників світу. Цікаво, що третю позицію в цьому секторі виборов кубинець Гільєрмо Мартінез з показником 84м30см, що точнісінько відповідає особистому рекордові Романа. Доволі несподівано і сенсаційно чемпіоном світу з метання спису серед чоловіків став німець Маттіас де Зордо зі своїм найкращим показником нинішнього сезону 86.27м. Дворазовий Олімпійський чемпіон Андреас Торкільдсен склав свої повноваження чинного чемпіона світу, фінішувавши другим зі скромним, як для себе, результатом 84м78см.

 

 

«Романе, а щастя було так близько? – зустрічаю питанням володаря шостого місця на чемпіонаті світу в мікст-зоні.

Ви навіть уявити не можете, наскільки я задоволений сьогоднішнім власним виступом. Насамперед через те, що потрапив до цього фіналу чемпіонату світу, а по-друге, тим як складалися для мене ці змагання. Відверто кажучи, у фіналі я просто розслабився й отримував задоволення від змагань та боротьби. Але в будь-якому разі хотілося показати сьогодні все, на що я здатен, і метнути за особистим рекордом.

Встановити ти тут особистий рекорд, і був би в трійці призерів…

Так, сьогодні з моїм особистим рекордом кубинець здобув бронзу, тому можна сказати, що сьогодні я боровся зі своїм власним рекордом. Щиро вірю, що мої вболівальники не розчарувалися сьогоднішній виступом Романа Авраменка (сміється). Не склалося сьогодні – складеться наступного року. Я, справді, старався з усіх сил. Так, я здатен на більше і збираюся довести це вже наступного року. Будемо штурмувати олімпійський сектор Лондона.

Я хочу виказати величезну подяку своїй дівчині Марії, котра підтримувала мене більше, аніж хто-небудь інший. Щиро дякую батькам і тренерові за те, що ви в мене завжди вірили.

Відверто кажучи, дивлячись на кваліфікаційні стартові листи, ми чекали з надією, що все ж таки хтось з українців зможе пробитися до фінальних змагань серед списометальників. Ти це зробив упевнено і майстерно. Але шосте місце у твоєму виконання – це, справді, несподіваний і вкрай приємний сюрприз для нас усіх.

Дякую щиро. Мене й самого переповняють неймовірні почуття й зверх-емоції.

Ромо, свій особистий рекорд 84м30см ти встановив нинішнього року на самісінькому початку сезону. Чи не було це зарано? Чи для тебе це був лише початок, від якого ви хотіли відштовхуватися, аби розвивати форму і додавати в результаті на головному старті сезону?

Ми вважали, що 84.30 має бути лише точкою відліку для мене. Нинішнього сезону я був готовий показувати куди серйозніші результати. Були кілька нюансів, котрі мені завадили розкритися на всі сто відсотків. Приміром, зараз у мене чудова фізична форма і за усіма тренувальними показниками я можу метати ще далі, але вилізли зовні певні технічні негаразди. Все ж таки, аби виступати на такому рівні, потрібно боротися з суперниками не лише метрами і сантиметрами, а й психологічно.

Хочеш сказати, що ти ще не зовсім готовий до психологічної боротьби у фіналі чемпіонату світу з Торкільдсеном, Де Зордо, Мартінезом, Банністером?

Сьогодні я був до цього повністю готовим. Цей стадіон мені взагалі, немов рідний. Я ніби народжений був для того, аби тут виступати.(сміється). Мені якось одразу вдалося адаптуватися і пристосуватися до всього навколо мене. Але все ж таки потрібно набиратися якомога більше досвіду для виступів саме на такому, – світовому рівні. Минулого року на чемпіонаті Європи я був восьмим, підзібравши трохи досвіду для майбутнього. Нинішнього року и- шостий на чемпіонаті світу. Рух вперед очевидний. Але обіцяю, що будемо рости і надалі.

Що ти вичворив у першій своїй спробі сьогоднішнього фіналу? Не зважаючи на те, що вона була найдальшою, виконав ти її в комбінації з гімнастичними кульбідами і кувирками. Чи ти таким чином вкладаєшся у снаряд?

Ой, насправді, це технічні проріхи, над якими працювати і працювати. Коли я насправді вкладаюся у спробу, то з мене просто дракон вилітає. Я, до речі, дракон за східним календарем. І коли мені вдається випустити пар із себе разом з цим драконом, тоді я потрапляю у спис, і летить він справді далеко. Сьогодні дракон мені так і не вдалося випустити цього дракона на волю (сміється).

Ромо, мало хто знає про ситуацію, яка склалася у тебе під час кваліфікації. В другій спробі ти метнув спис під позначку кваліфікаційного нормативу, але трохи заступив за вуса. В усякому разі так вважали судді. Але ти не погодився з їхнім рішенням й змусив заміряти ту спробу про всяк випадок, аби потім мати нагоду відстояти свій результат. Цікаво, аби результат 81.46м, показаний тобою у третій спробі кваліфікації не дав тобі можливість вийти до фіналу, як би ти відстоював свою правду надалі?

Навіть не знаю, що б я робив далі, але те, що я відстоював її в секторі і вимагав заміру, думаю, це цілком правильно. Адже боротьба в секторі проявляється навіть у таких аспектах. Але я вирішив не чекати суддівського вердикту після кваліфікації чи перегляду відео, якого могло не біти в наявності. В третій кваліфікаційній спробі я максимально сконцентрувався й виконав свою справу, метнувши на 81м46см й вийшовши до фіналу без подання апеляції. А у фіналі…. Я лише підтвердив своє реноме людини першої спроби. Я розраховував на цю першу спробу, ось вона й вийшла найкращою…»

Попередня статтяЧемпіонат світу. Результати українців впродовж восьмого дня змагань.
Наступна статтяПигида, Ярощук, Рабченюк та Єфремова про фінал естафети 4х400м