Діамантова Ліга. Брюссель. Ель-Шериф – другий. Міщенко – з особистим рекордом.

306

Брюссельським фіналом завершилася найпрестижніша легкоатлетична серія Діамантова Ліга, де брали участь 8 українців.

 

 

Переможниця командного чемпіонату Європи Катерина Карсак виступала в секторі для метання диску серед жінок. Свій найкращий результат на чинному турнірі одеситка показала у четвертій спробі, пославши снаряд на позначку 58м24см і посівши з цим показником восьме місце. Тріумфувала ж у цій дисципліні китаянка Лі Янфенг з показником 66м27см. Але переможницею Діамантових перегонів у жіночому метанні диску стала Яреліс Барріос, котра назбирала на етапах Ліги 14 очок. В Брюсселі кубинка фінішувала другою з результатом 65м33см.

 

 

Ryemyen_Maria_Lausanne2011Ще одна переможниця командного чемпіонату Європи, але вже на дистанції 200м, Марія Рємєнь стартувала в Брюсселі на вдвічі коротшій дистанції. У компанії темношкірих спринтерок запоріжанка була єдиною білою. Не зважаючи на пізнє закінчення сезону Маші вдалося показати досить високий результат 11.33сек, фінішувавши восьмою. Норвежці Езіне Окрараебо українка поступилася лише однією сотою і кілька тисячних програла американці Мікелі Барбер, котрі фінішували на шостій та сьомій позиції відповідно. Перемогла ж у цьому забігові чинна чемпіонка світу Кармеліта Джетер – 10.78сек. Американка виграла і Дімантову Лігу в жіночому бігові на 100 метрів із загальною сумою 22 очки. Ще дві атлетки чинна чемпіонка свiту на 200 метрів Вероніка Кемпбелл-Браун із Імайки та Келлі-Енн Баптіст з Тринідаду та Тобаго розміняли на брюссельській доріжці 11 секунд, посівши друге та третє місця з показниками 10.85 та 10.90 відповідно.

 

 

Юна Оксана Окунєва, котрій не вдалося реалізуватися на чемпіонаті світу в Тегу, змагалася в Брюсселі в секторі для стрибків у висоту серед жінок. В Брюсселі українка з першої спроби подолала висоту 1м90см і також посіла восьме місце. Перемогла серед висотниць чинна чемпіонка світу Анна Чічерова з pезультатом 2м05см, однак тріумфаторкою жіночих стрибків у висоту в загальному заліку Діамантової Ліги стала Бланка Влашич з сумою 18 очок. В Брюсселі хорватка подолала лише 1м93см і фінішувала п’ятою. А Чічерова, впівмавши кураж, намагалася подолати висоту світового рекорду 2.10м. Найцікавіше, що в усіх трьох спробах росіянка була вкрай близькою до того, аби побити рекорд болгарки Стефки Костадінової, який наступного року має всі шанси відсвяткувати 25-річний ювілей. 

 

Півфіналістка чемпіонату світу Анна Міщенко вдруге поспіль під завісу сезону встановлює особистий рекорд на дистанції 1500 метрів. На Меморіалі Ван Дамме харків’янка провела забіг у притаманному їй стилі і фінішувала четвертою з результатом 4:01.73сек. Бронзовій призерці турніру Маріам Юсуф Джамаль з Бахрейну Анна поступилася 33 сотих секунди. А перемогла у цьому виді програми американка Морган Юсені з найкращим результатом сезону в світі 4:00.06. Вона ж і стала переможницею Діамантової Ліги в жіночому бігові на 1500 метрів, маючи в активі 19 очок. Анна Міщенко фінішувала третьою у загальному заліку, назбиравши на етапах Ліги 6 очок. Другою в цій дисципліні стала Маріам Юсуф Джамаль (11 очок).

Mishchenko_Anna_Doha_2011«Аню, нарешті тобі вдається реалізовувати свою спортивну форму і довести ще раз, що й на чемпіонаті світу ти була готова боротися за найвищі місця…

В Брюсселі біг був швидким. Не зважаючи на те, що нас стартувало 20 осіб, забіг одразу розтягнувся і штовханини не було. Тим паче, що я не прагнула одразу наближатися до лідерів, а трималася, як кажуть, «у хвостику», розраховуючи на свій швидкий фініш. Тут це спрацювало на всі 100 відсотків. На цьому турнірі я провела забіг повністю своїм темпом. Мені було цілком комфортно.

Сьогодні у забігові ти проявляла справжню спортивну нахабність, якої тобі так не вистачило на чемпіонаті світу, аби пробитися до фіналу. Це прийшло з досвідом чи на таких турнірах ти просто почуваєшся більш розкуто?

Думаю, це надбане. Знаєте, я коли дивилася фінал бігу на 1500 метрів серед жінок на чемпіонаті світу, у мене в душі така злість вирувала!!! Я все не могла заспокоїтися, мовляв, як це у фіналі повно дівчат, які на нього навіть не розраховували, а мене там нема… По ходу дистанції я ніколи не звертаю увагу на те, хто біжить поруч. Але сьогодні на фінішній прямій побачила попереду британку, і де тільки сили взялися від нестримного бажання обійти її! Потім замаячила спина Маріам Джамаль. Хотілося й її дістати, але трохи не вистачило дистанції.

Мені здається, аби ти трималася бодай на 2-3 метри поближче до чільної групи під час бігу, то своїм фінішним спуртом могла б і Джамаль обійти…

Ви абсолютно праві. Але це все уроки бігу, які на кожному турнірові проявляються з різних боків та аспектів. І я так вчуся. Відверто, я розраховувала на те, що тут буде швидкий біг і налаштовувалася на те, що зможу показати досить високий результат. Щоправда, хотілося пробігти ще краще. От 4 хвилини – було б в самий раз!

Аню, твої показники і твоя фізична готовність цілком заслуговують на те, аби виступати на етапах Діамантової Ліги. Але на чемпіонатах світу й Олімпійських Іграх на вашій дистанції зазвичай йде тактична боротьба у дуже повільних забігах. Такий темп для тебе абсолютно некомфортний. Можливо, потрібно повчитися на якихось і менш престижних стартах, де не виходять на доріжку пейсмейкери, де потрібно поштовхатися у натовпі й повчитися повилазити із цієї каші.

Я б і не проти зробити побільше стартів, але у моїй ситуації вряди-годи доводиться вибирати мінімум. Ось за кілька днів завершуватиму сезон на змаганнях у марокканському Танжирі. Там як раз і повчимося такому повільному бігові.

Ти задоволена сьогоднішнім результатом і особистим рекордом такого рівня?

Звісно, я рада. Але я точно знаю, що вже зараз можу розмінювати 4 хвилини. Нинішнього сезону мені це зробити не вдалося. Так що нехай це буде завданням на літо 2012 року. Кілька днів тому перед вильотом до Італії  я говорила телефоном з Ольгою Завгородньою і пообіцяла їй, що на швидкій доріжці Рієті точно вибіжу з 4:02.00. Але там я розміняла тільки 4:03. Тоді Оля жартома мене пожурила, мовляв, обіцянки потрібно виконувати, – не пробіжиш в Брюсселі 4:01 – додому можеш не повертатися. Тепер я можу повертатися в Україну з чистою совістю (сміється)…»

 

 

 

Sherif_El-SherifВ секторі для стрибків потрійним серед чоловіків стартував чинний чемпіон Європи серед молоді Шериф Ель Шериф. В останній спробі українець приземлився на позначці 16м93см і здобув у підсумку друге місце Меморіалу Ван Дамме. Переміг в Брюсселі француз Бенджамін Компаре з особистим рекордом 17м31см. З чотирма очками у загальному заліку Діамантових перегонів Шериф Ель Шериф посів четверте місце. Виграв Лігу в цій дисципліні срібний призер чемпіонату світу Філліпс Айдоу. В активі британця 18 балів. Та попри загальну перемогу Айдоу фінішував у брюссельському секторі лише на п’ятій позиції з показником 16м29см.

 

 

Антоніна Єфремова з результатом 52.26сек фінішувала сьомою в забігові на 400 метрів серед жінок. Ботсванка Аманте Монтшо ще раз довела свою беззаперечну перевагу над суперницями, подолавши одне коло стадіоном за 50.16сек. Чинна чемпіонка світу стала і переможницею загального заліку Діамантової Ліги серед жінок з бігу на 400 метрів, маючи в активі 28 очок.

 

 

Avramenko_Roman_Barcelona2010Фіналіст чемпіонату світу Роман Авраменко знову послав спис за 80-метрову позначку, закінчивши змагання в Брюсселі з результатом 80м52см на шостій сходинці. Дворазовому Олімпійському чемпіонові з метання спису серед чоловіків, котрий на Меморіалі Ван Дамме фінішував п’ятим, Анреасу Торкільдсену кримчанин програв 1м33см. А переміг у цьому секторі чинний чемпіон світу Маттіас Де Зордо. Найкраща спроба німця стала його особистим рекордом – 88м36см. Набравши у підсумку 17 очок, Маттіас переміг і в загальному заліку Діамантових перегонів.

 

 

Фінал Діамантової Ліги в Брюсселі ознаменувався тріумфальним поверненням на бігову доріжку Кененіси Бекеле. Ефіопський стаєр, котрий вже встиг стати легендою світової легкої атлетики, після тривалих травм виграв забіг на 10000 метрів серед чоловіків з найкращим результатом сезону в світі – 26:43.16. Сюрпризом в ефіопсько-кенійській компанії стало третє місце американця Галена Раппа, котрий покращив свій особистий рекорд на 22 секунди і встановив новий рекорд Америки – 26:48.00.

 

 

Біг на 100 метрів серед чоловіків прогнозовано закінчився черговою перемогою чинного рекордсмена світу Усейна Болта. Ямайський спринтер, взявши невластивий для нього досить повільний старт, все ж таки нагнав своє навіть на найкоротшій спринтерській дистанції і фінішував першим з новим рекордом змагань 9.76сек. Показник Болта став і найкращим результатом сезону в світі.

Але найбiльшою сенсацieю всього вечора в Брюсселi став виступ чинного чемпiона cвiту на стометрiвцi Йохана Блейка, де ямайський спринтер виступав на дистанцiъ 200м, де показав другий за всю iсторiю результат – 19.26сек з попутним вiтром +0.7м/с. Краще бiг тiльки чинний рекорсмен свiту Усейн Болт на свiтовый першостi в Берлiнi – 19.19сек. 

 

Попередня статтяОльга Саладуха стала переможницею Діамантової Ліги в жіночому потрійному
Наступна статтяСергій Бубка: «Україна планує подавати заявку на проведення офіційних міжнародних змагань з легкої атлетики на НСК «Олімпійський»