Перевтілення Асафи

10

Екс-рекордсмен світу з бігу на 100 метрів Асафа Пауелл повністю змінив свій графік тренувань і навіть режим дня заради успішного виступу на майбутній Олімпіаді. 29-річний ямайський спринтер завершив минулий сезон достроково через травму паху. Напередодні чемпіонату світу в Тегу Пауелл заявив, що не готовий стартувати в Кореї в індивідуальній дисципліні й сфокусується на виступу в естафеті 4х100м. Але новий рекорд світу в короткій естафеті фіналу світової першості ямайський квартет встановив також без допомоги Асафи.

 

 

 

Після такого завершення літнього сезону 2011 тренер Стефан Френсіс ледь було не відмовився від подальшої роботи з одним зі своїх найкращих спринтерів, пояснюючи це тим, що Асафа ніяк не може сконцентруватися виключно на легкій атлетиці. Звісно, є чимало спеціалістів, котрі б залюбки «підібрали» Пауелла на шляху олімпійської підготовки, але Асафа не зрадив своєму наставникові, кардинально переглянувши власний підхід до роботи.

 

 

 

«Зараз Пауелл вчасно лягає спати і не відвідує вечоринки та усілякі тусовки. Він сильно змінився,» – констатує менеджер спринтера Пол Дойль. – «Асафа має вражаючий вигляд на тренуваннях. Це найкраща його спортивна форма за всю кар’єру. Більш того, він планує виступати взимку не лише на міжнародних турнірах, а й на чемпіонаті світу в закритих приміщеннях. Саме тому Пауелл зараз працює, немов заведений.»

 

 

 

Powell_Bolt_Gay_TelegraphАсафа виступатиме в закритих приміщеннях вперше з 2004 року. Поки що його змагальний графік не улагоджений. 8 років тому Пауелл показав на шістдесяти метрівці свій найкращий результат 6.56сек. Показник не в розряду занадто вражаючих, але влітку того ж року ямайчанин вперше розміняв 10-ти секундний рубіж на стометрівці. Пізніше спринтерський талант Асафи приніс йому титули рекордсмена світу, призера чемпіонату світу та чемпіона світу й Олімпійських Ігор в естафеті 4х100м. Саме йому належить рекорд забігів, в яких він розмінював гросмейстерські 10 секунд.

 

 

 

 

Фахівці вважають, якщо Пауелл серйозно підійде до зимової підготовки, то рекорд світу на шістдесятиметрівці Моріса Гріна (6.39сек) цілком може бути поліпшений. Приміром, у фіналі берлінського чемпіонату світу на стометрівці Асафа на позначці 60м показав результат рівно 6.39сек. До речі, такий самий показник на цьому відрізку має й американець Тайсон Гей. А ось Усейн Болт віртуально вже перевершив світовий рекорд на найкоротшій офіційній спринтерській дистанції. У тому ж берлінському фіналі результат Болта на позначці 60м становив 6.31сек.