Новий рекорд України в жіночому марафоні

296

В неділю, 29 січня на осакському марафоні, який входить до серії IAAF Silver Label Road Race, Тетяна Гамера-Шмирко встановила особистий та новий національний рекорд України з марафонського бігу серед жінок.  Своє попереднє досягнення українка поліпшила на 3 з половиною хвилини, фінішувавши на японській трасі за 2 години 24 хвилини 46 секунд. Попередній національний рекорд України належав Тетяні Гладирь і був встановлений 26 березня 2006 року в Римі.

Забіг в Осаці протікав досить цікаво. Японка Юко Шимізу бездоганно виконала роль пейсмейкера, долаючи кожен кілометр за 3хв20сек. До 15-ого км шість атлеток, включаючи пейсмейкерів, тримали групою, але згодом атлетки почали відсіюватися. Переможниця Різа Шигетомо відірвалася від переслідувачок вже на 28-ому кілометрі, пробігши у підсумку 42 км 195 м за 2:23.23. З доволі високим темпом бігу по дистанції українці вдалося показати особисті рекорди на позначці півмарафону, 25км та 30км з наступними результатами:

півмарафон – 1:12:29

25 км – 1:26:11

30 км – 1:43:26

Нагадаємо, що за збірну команду України на марафонській дистанції Тетяна Гамера-Шмирко виступала вперше на минулорічному чемпіонаті світу в Тегу, де посіла високе п’ятнадцяте місце з результатом 2:31:58, фінішувавши третьою із європейських марафонок. Результат українки перевищує норматив «А» відбору на Олімпійські Ігри в Лондоні, і сьогодні Тетяна серед елітної групи наших легкоатлетів, котрі готуються до майбутньої Олімпіади.