Шевченко і Повх перемогли у Дюссельдорфі

223

У німецькому Дюссельдорфі закінчився традиційний міжнародний легкоатлетичний турнір, де українки здобули чотири нагороди на п’ятьох.

 

Чималий і дуже приємний сюрприз подарувала українським вболівальникам Анжела Шевченко, котра стала першою на дистанції 1500 метрів серед жінок з новим найкращим результатом сезону в світі. Донеччанка подолала дистанцію за 4:07.55сек. Слідом за нею фінішувала бронзова призерка пекінської Олімпіади Наталя Тобіас – 4:09.32сек.

 

Чемпіонка Європи в закритих приміщеннях з бігу на 60м Олеся Повх підтверджує своє реноме найсильнішої спринтерки Старого Світу.  Запоріжанка стала переможницею німецького старту зі своїм найкращим результатом нинішнього сезону 7.13сек. Нагадаємо, що з цим показником Олеся продовжує очолювати європейський топ-лист і перебувати на третій сходинці світового топ-листа. До того ж, результат Повх є повторенням її особистого рекорду і переможного результату минулорічного зимового чемпіонату Європи в Парижі. А ось Марія Рємєнь цього разу не змогла пробитися до фіналу жіночої шістдетятиметрівки, фінішувавши п’ятою у своєму забігові за 7.46сек.

 

Saladuha_flag_DaeguЧинна чемпіонка світу з потрійного стрибка Ольга Саладуха посіла у Дюссельдорфі друге місце, приземлившись у своїй найкращій спробі на позначці 14м17см. Лише п’ятьма сантиметрами донеччанка поступилася екс-чемпіонці світу Яргеліс Савіньє з Куби. Втім, Ольга зробила дуже стабільну серію стрибків, 5 із яких були за позначку 14-ти метрів, і це при тому, що нинішнього зимового сезону Оля виступає на міжнародних змаганнях у тренувальному режимі.

«Нинішньої зими ми не готуватимемося до чемпіонату світу в закритих приміщеннях, який буде в березні у Стамбулі, – сказала Ольга після свого виступу. – Вже на початку березня ми вже плануємо з тренером поїхати на збори, аби почати останній великий етап підготовки до чемпіонату Європи в Гельсінкі і до Олімпійських Ігор в Лондоні. У грудні ми відпрацювали чудовий збір в Португалії. Та на жаль, після повернення звідти я захворіла і протягом двох тижнів була змушена більше приділяти увагу власному здоров’ю. Саме тому ми навіть не могли планувати бодай якісь виступи на змаганнях в манежах. Рішення про поїздку до Дюссельдорфа ми прийняли за три дні до старту. Найближчим часом, я, швидше за все, ще стрибатиму у Франції і, можливо, у Стокгольмі. Але будь-який старт цієї зими ми розцінюємо з тренером, як гарне технічне тренування у змагальних умовах, до якого не робимо жодної спеціальної підготовки. То ж зважаючи на цей факт, я цілком задоволена показаним сьогодні результатом.»

Крім Анжели Шевченко ще четверо легкоатлетів показали у Дюссельдорфі найкращі результати світового сезону. Так поляк Адам Кшот виграв чоловічий біг на 800 метрів з результатом 1:45.44сек. цей результат став і новим рекордом змагань, і дев’ятим за всю історію чоловічого бігу на 800 метрів під дахом в Європі. Кенієць Ніксон Чепседа оновив світовий топ-лист на дистанції 1500 м – 3:35.53сек. Його співвітчизник Томас Лонгосіва виграв біг на 5000м – 12:58.67сек. Але однією із найбільш вражаючих подій стала перемога француза Джиммі Вікаута на чоловічій шістдесяти метрівці. Минулорічний чемпіон Європи серед юніорів красномовно продемонстрував, що французький спринт – уособлює в собі не лише Крістофа Лєметра. Юний атлет виграв турнір з показником 6.53сек і став лідером світового сезону.