Перший семінар “Nestle Kid’s Athletics” відбувся у Донецьку

202

Лише наприкінці січня Міжнародна Асоціація легкоатлетичних федерацій оголосила про підписання 5-річного контракту зі всесвітньовідомою компанією Nestle, яка будує свою діяльність на принципах здорового способу життя та раціонального харчування. В рамках програми “Створення спільних цінностей для суспільства” швейцарська компанія стала головним спонсором проекту “IAAF Kid’s Athletics”.  А вже 9-11лютого в Донецьку в рамках проведення міжнародного легкоатлетичного турніру «Samsung Зірки жердини» відбувся спеціалізований курс для інструкторів «Дитяча легка атлетика» на теренах України.

Дитячий проект Міжнародної федерації існує вже з 2005 року. За цей час в ньому було задіяні півтора мільйони дітей зі ста територій світу. У нинішньому році ІААФ обрала 12 країн, в яких семінар проводитиметься за фінансової підтримки Nestle.  І ми пишаємося тим, що саме Україна стала першою у цьому переліку.

 

Malek_KidsAthletics_Donetsk2012На курс “Nestle Kid’s Athletics” до Донецька приїхали 24 представники різних регіонів нашої країни. Це звичайні вчителі фізичної культури, тренери дитячо-юнацьких шкіл та методисти молодших класів загальноосвітніх шкіл, котрі прослухали триденний курс лекцій від одного із засновників проекту – старшого менеджера ІААФ Абделя Малєка ель Хабіла із Марокко.

 

Після 24-ьох годин лекцій було проведено практичне заняття – дитячий відкритий урок. Проводили його слухачі міжнародного курсу, а учасниками стали донецькі школярі 9-10-річного віку. Дитячий урок відкрив 35-разовий рекордсмен світу, багаторазовий чемпіон світу, Олімпійський чемпіон зі стрибків з жердиною, віце-президент ІААФ, президент НОК, Герой України Сергій Бубка.

Boy_Hurdles_Donetsk2012Під час відкритого уроку було застосовано спеціалізований інвентар, розроблений спеціально для проекту “Nestle Kid’s Athletics”. Увесь інвентар для дитячих занять – різноплановий і яскравий, але розроблений таким чином, аби його можна було змайструвати власноруч або ж замінити підручними засобами. Користуватися таким легкоатлетичним обладнанням дітям і легко, і цікаво. Освоювати його – суцільне задоволення.

Усі практичні заняття по програмі “Nestle Kid’s Athletics” побудовані на найпростіших принципах Королеви Спорту. Діти без особливих зусиль в ігровій формі засвоюють елементарні, а головне правильні навички, необхідні для головних легкоатлетичних вправ: бігу, стрибків та метань. Усі вправи націлені на розвиток фізичних якостей: швидкості, витривалості, координації.

Boy_Relay_Donetsk2012Чимало уваги під час навчання інструкторів приділяється психологічному контактові наставників та учнів, оскільки покоління Y (‘Why?’ ) або «чомучок» суттєво відрізняється своїм характером від усіх передніх поколінь, насамперед тим, що не має і не хоче знати жодних меж у спілкуванні. Це покоління не сприймає авторитаризму, але має дуже розвинене почуття колективізму. Навіть не намагайтеся змусити їх признати і прийняти культуру своїх нащадків, – це не має жодного сенсу. Тому побудова легкоатлетичних занять з цими дітьми базується насамперед на зворотному зв’язку і на трохи незвичних для сучасних вчителів принципах дітей:

  1. Будь-хто може стати зіркою…
  2. Кожен заслуговує право на свою думку
  3. Для дітей не лише важливо, а й природно, щоб їх не лише слухали, а щоб вони виказували свою точку зору.

Children_Diploms_Donetsk2012Дітей, котрі зараз починають займатися легкою атлетикою вряди-годи називають поколінням «призів». У них ніхто не мусить програвати і кожен повинен отримувати «подяку за участь». Саме за таким принципом кожен учасник відкритого уроку в Донецьку отримав диплом, підписаний власноруч Сергієм Бубкою, а також солодощі для здорового харчування та правильного фізичного розвитку від торговельної марки Nestle.

Інструктори, котрі пройшли курс “Nestle Kid’s Athletics”, можуть продовжувати свою роботу вже в регіонах України. Федерація легкої атлетики України щиро сподівається, що невдовзі сертифіковані інструктори зможуть проводити навчання викладачів молодших класів, вчителів фізичної культури та дитячих тренерів вже на місцях, аби глибше і ширше впроваджувати проект «Дитяча легка атлетика» в життя юних українців.

Попередня статтяАбсолютний рекорд України від Ганни Шелех
Наступна статтяФайетвилль