Чемпіонат України серед юніорів. Колесниченко вийшла в лідери світового сезону

216

У Ялті триває чемпіонат України серед юніорів. Для легкоатлетів цей старт надзвичайно важливий, адже за його підсумками сформують склад команди на світову першість у Барселоні. Вчора відразу кілька легкоатлетів показали високі результати. Сьогоднішній день, певно, теж дав привід для радості головному тренеру резерву Валерію Ємельянцеву.

Програму другого змагального дня відкривала ходьба на 10000 метрів у чоловіків. З Ігорем Лященком Україна пов’язує у цьому виді неабиякі надії. Ігор переміг на юнацьких Олімпійських іграх у Сингапурі, вигравав Кубок Європи серед юніорів, тому не дивно, що вдалого виступу ми від нього чекаємо і в Іспанії. На національній першості Лященко прогнозовано першим перетнув фінішну лінію з часом 42.30,68 хв. Два роки тому на юніорському чемпіонаті світу у Монктоні уся перша трійка вийшла з 41 хвилини. Проте не варто забувати про те, що в Ялті у Ігоря не було настільки серйозної конкуренції. Срібного призера Андрія Гречковського він обійшов майже на 37 секунд.

Бронзова медалістка юнацької Олімпіади Олена Колесниченко перемогла на дистанції 400 метрів з бар’єрами з часом, з яким може претендувати не лише на вихід у фінал чемпіонату світу, а й на дуже високі місця у ньому. Її 57,46 секунди наразі найкращий результат у світі серед юніорок.

Хороший час показали також Анастасія Лебідь (58,22 с) та Катерина Слюсаренко (58,39 с), які фінішували на другій та третій позиціях відповідно.

Переможцем у цій дисципліні у чоловіків був Дмитро Безпам’ятний – 52,36 с. Його секунди гірші від першої вісімки юніорського чемпіонату світу-2010. Щоправда, якщо українец у сильній компанії не знітиться, а навпаки, додасть, то й у нього можуть з’явитися непогані шанси на вихід хоча б до півфіналу.

 

Біг на 3000 метрів у дівчат нагадував чемпіонат світу, коли африканські спортсменки залишають далеко позаду європейок. В Ялті в ролі такої “африканки” виступила учаснция юнацького чемпіонату світу-2011 Марія Ходаківська. Свою найближчу переслідувачку, Анастасію Горбачову, вона обігнала більше, ніж на 30 секунд – 9.17,64 хв. У хлопців перемогу святкував Владислав Гончаренко (8.19,26 хв).

У дівчат відмінні шанси на потрапляння у фінал чемпіонату світу в метанні молота має Альона Шамотіна. Минулого року українка була восьмою на юнацькій першості світу. У Ялті в найкращій спробі вона відправила снаряд на 62,35 м. З таким результатом у Монктоні вона була б четвертою.

Срібну медаль виграла Валерія Семененко – 56,42 м.

Стрибки у висоту у дівчат принесли “золото” Тамарі Бірюк (1,83 м). У Катерини Табашник 1,75 м і друга сходинка. У хлопців у цьому секторі перша трійка стрибнула на 2,05 м. Проте лише Павло Жаріков взяв цю висоту з першої спроби і завойував титул чемпіона України серед юніорів.

Ганні Шелех для перемоги в секторі для стрибків з жердиною вистачило 4,20 м. Їх вона взяла з другої спроби, після чого припинила змагання. У срібної медалістки Ольги Зюзіної – 3,95 м. Нагадаємо, що Шелех є абсолютною рекордсменкою України серед дорослих (4,60 м) і однією з претенденток на високі місця не лише у Барселоні, а й на Олімпіаді у Лондоні.

Також у другий день змагань завершили боротьбу багатоборці. У дівчат Україну у Монктоні представляла Анастасія Мохнюк. У семи видах вона набрала 5252 пункти і стала 11-ю. У переможниці цьогорічної першості України серед юніорів, Наталії Башли, 5171 очко.

Переможцем у десятиборстві став Антон Варава (6769).

У заключний день змагань нас очікує надзвичайно цікава боротьба на 200-метрівці у чоловіків, де зійдуттся Володимир Супрун, Олег Половиця та Олексій Поздняков, а також у секторі для штовхання ядра, де Владиславу Чернікову та Дмитру Островському протистоятиме Микола Багач. У метанні списа виступить переможець Європейського юнацького олімпійського фестивалю Юрій Кушнірук, а у жінок Катерині Дерун протистоятимуть Тетяна Фетіскіна та Тамара Євдокимова. У потрійному стрибку знову спробує усіх порадувати далекими спробами Анна Красуцька. У ходьбі на 10000 метрів у дівчат на старт вийде Аліна Гальченко. Оксана Ралько і Вікторія Ткачук можуть задати непоганий темп на дистанції 200 метрів, який решта атлетів спробують підтримати на 800-метрівці, бігу на 3000 метрів з перешкодами та в естафетах, якими й завершиться чемпіонат України серед юніорів-2012.

Повін результати змагань можна переглянути за посиланням: http://flau.org.ua/calendar/2012/05/31-02/index.html{jcomments off}

Попередня статтяЧемпіонат України серед юніорів. Результат Регеди – у п’ятірці світового топ-листа
Наступна статтяС миру по нитке