Чемпіонат України серед юніорів. Результат Регеди – у п’ятірці світового топ-листа

314

В Ялті стартував чемпіонат України серед юніорів. У перший день змагань нагороди розгрували у 16-ти дисциплінах.

Результати чемпіонату України серед юнаків та юніорів прийнято проектувати на останню світову першість, адже багато в чому саме від цього залежить, чи потрапить спортсмен до збірної. Якщо його виступ на відбірковому старті міг принести місце у фіналі останнього чемпіонату світу, то такий атлет майже на сто відсотків у складі команди.

Цього року в Ялті легкоатлети борються за можливість потрапити на чемпіонат світу серед юніорів, який у липні прийматиме Барселона. Два роки тому з Монктона, а саме там проходили змагання у 2010-му, українці повернулися з двома бронзовими нагородами. Їх володарками стали дискоболка Юлія Курило та стрибунка у довжину Маргарита Твердохліб.

Бронзовий призер юнацького чемпіонату світу-2011 з метання молоту Сергій Регеда має усі шанси на п’єдестал і в Барселоні. Сергій виграв чемпіонат України серед юніорів з результатом, з яким у Монктоні міг бути не те що в фіналі, а навіть у призовій трійці – 77,02 м. Що показово, усі спроби Регеди були за 70-метрову позначку.

Далі Сергія цього сезону метали лише два юніори – Ашраф Амкад Елсейфі з Катару (79,67 та 78,62) і росіянин Валерій Пронкін (79,39 і 77,51). Такий самий показник, як у Регеди, має угорець Бенсе Пастор. Саме результати українця та угорця ділять п’ятий рядок у світовому топ-листі сезону.

 

Срібну нагороду з результатом 67,75 м виграв Артем Полешко.

Дві учасниці чемпіонату світу серед юнаків у Ліллі, Марина Бех та Богдана Мельник, виграли чемпіонат України у стрибках у довжину. Бех у своїй найкращій спробі приземлилася на позначці 6,36 м, а Мельник срібну медаль принесли 6,24 м. У Монктоні Маргарита Твердохліб виграла бронзову нагороду з результатом 6,20 метрів.

Хлопці на чемпіонаті світу-2010 вели боротьбу за перемогу на позначках 7,90 метрів, а кваліфікаційний норматив для виходу в основне коло змагань був 7,70 метрів. Звичайно, виконали його не всі. Бразилець Лоурівал Алмейда Нето замкнув 12-ку найсильніших зі стрибком на 7,47 м. В Ялті результати українців були нижчими. Михайлу Білобородову, щоб виграти чемпіонат, вистачило 7,36 м.

Справжній сюрприз зі знаком мінус піднесли змагання у секторі для стрибків з жердиною. Фаворит чемпіонату Георгій Биков не зумів взяти стартову висоту (4,70 м). Перемогу відсяткував Владислав Мандич (5,00). Срібний та бронзовий призери змагань Ростислав Халецький і Дмитро Бороденко настрибали 4,50 м. Нагадаємо, що особистий рекорд Бикова дорівнює 5,35 м, а Ендрю Ірвін зі США 13 травня перелетів планку на висоті 5,72 м. На юніорському чемпіонаті світу-2010 перемогу з результатом 5,50 м відсвяткував росіянин Антон Івакін, а наш Віталій Цепілов зі стрибком на 5,00 метрів був сьомим.

У метанні диска два роки тому Юлія Курило була третьою з результатом 53,96 м. Перемогу тоді відсвяткувала кубинка Яіме Перес (56,01). Диск переможниці чемпіонату України серед юніорів цього року Тетяни Юр’євої двічі перелітав за позначку 53 метрів. У найкращій зі спроб судді зафіксували результат 53,55 м. Минулого року саме Юр’єву вважали однією з головних претенденток на поїздку на світову першість серед юнаків, проте тоді багатьох здивувала Вікторія Савицька. Вони з Тетяною Марковою і представляли Україну у Ліллі. Савицька тоді увійшла до числа 12-ти найсильніших, але пробитися до вісімки найкращих не змогла. Сьогодні у Ялті Вікторія стала другою з результатом 47,89 м. Маркова третя – 47,72.

Українці і досі можуть пишатися цією дисципліною у змаганнях чоловіків, адже світовий рекорд серед юніорів належить нашому Микиті Нестеренку – 70,13 м. Саме він представляв нашу країну у Монктоні. Щоправда тоді Микиті довелося несолодко, адже лише незадовго до чемпіонату він відновився від травми. До призової трійки Нестернку не вистачило лише кроку: з результатом 60,54 м він був четвертим. А перемогу відсвяткував литовець Андріус Гуджіус (63,78). Вісімку найкращих замкнув німець Міхаель Зальцер (59,51 м). Чемпіон України серед юніорів-2012 Владислав Іваненко у найкращій спробі метнув диск на 52,75 м.

 

Першими на фініші 100-метрівки в Ялті були учасники чемпіонату світу серед юнаків-2011 Володимир Супрун та Олег Половиця. У Ліллі ми раділи, коли Володимир розміняв 11 секунд, а у Ялті він уже переміг з результатом 10,61 с. На сьогодні світовий топ-лист сезону окупували американці, хоча найкращий час не у них, а у нігерійця Есеоса Десалу (10,18 с). У Барселоні згідно з регламентом змагань представників США, як і будь-якої іншої країни, буде не більше двох. Але тішить не лише це. Два роки тому у Монктоні вісімку найсильніших замкнув австралієць Патрік Фейкайе і його результат був 10,62 с. Переміг тоді Декстер Лі з Ямайки (10,21 с).

Безумовно, порадіти результату може і Половиця. Минулого року він не вибігав з 11 секунд, а у Ялті фінішував з часом 10,81 с. Зазначимо також, що хлопці у всіх трьох колах показали результати з 11 секунд.

У дівчат показники скромніші. Дар’я Лунякіна виграла з результатом 12,19 с. Щоб боротися за фінал на чемпіонаті світу, потрібно вибігати з 12 секунд.

У Монктоні до дистанції 400 метрів було прикуто чи не найбільше уваги, адже на старт виходив чемпіон світу серед юнаків і призер юніорської першості Кірані Джеймс з Гренади. Вже через рік після цього він став чемпіоном світу серед дорослих, але перед цим завойував титул найсильнішого серед юніорів. Перемогу у Канаді йому принесли 45,89 с.

Українець Олексій Поздняков поки що не завойував такої слави, проте намагається рухатися у цьому напрямку. Олексій вже відчув на собі суперництво з боку найсильніших бігунів на юнацькій першості і тепер зробив крок, аби позмагатися з ними і на юніорському рівні у Барселоні. В Ялті за відсутності серйозної конкуренції Поздняков переміг з результатом 47,75 с. Нагадаємо, що тиждень тому він був найкращим на міжнародній матчевій зустрічі серед юнаків (47,82 с).

До чемпіонату світу залишається більше місяця. За цей час Поздняков може ще більше покращити свої показники, а у компанії сильних бігунів і взагалі показати боискучий час. Склад команди буде затверджено вже після завершення чемпіонату України, але з результатом з 48 секунд Поздняков потрапляв би до фіналу у Монктоні.

Час рівня вісімки найсильніших зразка-2010 у цій дисципліні показала Вікторія Ткачук. У Ялті вона перемогла з результатом 53,76 с. У Анастасії Ткачук 53,93 с і «срібло». У Монктоні остання з фіналісток пробігла 400 метрів за 53,91 с.

Якщо Наталія Прищепа у разі потрапляння в команду в Барселоні пробіжить дистанцію 1500 метрів так, як вона це зробила у Ялті (4.22,63 хв), то і вона може сподіватися на біг у вирішальному колі змагань. У срібної призерки чемпіонату України Наталії Солтан – 4.31,57 хв.

У хлопців переміг Іван-Богдан Городський (3.57,65 хв).

Фіналіст юнацького чемпіонату світу-2011 з бігу на 110 метрів з барєрами Вячеслав Швидкий виграв свій забіг у Ялті, але на старт фіналу не вийшов. Нагадаємо, що роком раніше у Ліллі Швидкий встановив рекорд України серед юнаків – 13,86 с. Також не варто забувати про те, що висота бар’єрів у змаганнях юнаків і юніорів відрізняється. Якщо минулого року В’ячеслав долав бар’єри висотою 91,4 см, то тепер це 99 см.

Боротьби у фіналі не вийшло. Максим Лябін упевнено виграв дистанцію, фінішувавши з часом 14,35 с. Для порівнянн, 2010-го у Монктоні усі фіналісти вибігли з 14 секунд, а переможець чемпіонату світу у Канаді француз Паскаль Мартіно-Лягард (13,52 с) у березні був третім на 60-метрівці з бар’єрами на зимовому чемпіонаті світу-2012 серед дорослих.

У змаганнях юніорок 100 метрівку з барєрами виграла Юлія Должкова (13,81 с). У Монктоні з національним рекордом Норвегії (13,30 с) перемогла Изабелле Педерсен. Вісімку найсильніших з часом 13,72 с замкнула Гайятрі Говіндарай з Індії.

Програму першого дня чемпіонату України серед юніорів замикали змагання з бігу на 5000 метрів. У дівчат перемогла Олександра Олійник (17.07,70 хв), а у хлопців найшвидшим на фініші був Владислав Гончаренко (14.34,37 хв).

Результати чемпіонату України серед юніорів можна подивитися за посиланням: http://flau.org.ua/calendar/2012/05/31-02/index.html

Ольга Ніколаєнко{jcomments off}

Попередня статтяТернер, Хеллебаут, Питтман, Ричардс-Росс.
Наступна статтяЧемпіонат України серед юніорів. Колесниченко вийшла в лідери світового сезону