Чемпіонат Європи з кросу. Ходаківська – у вісімці найсильніших, Лебідь – у двадцятці

259
          У той час, коли більшість легкоатлетів відновлюються після складного сезону, починають готуватися до наступного і думають про новорічні та різдвяні подарунки для близьких та друзів, майстри кросу зосереджені на одному з головних стартів у їхньому календарі – чемпіонаті Європи з кросу. Цього року континентальну першість довірили приймати Угорщині.
          Організатори обрали для проведення змагань надзвичайно живописну місцевість. Трасу проклали неподалік Будапешта, в Сентендре, територією музею просто неба. Синоптики обіцяли у неділю відсутність дощу і снігу. Та жоден з них не міг передбачити того, що сталося 7 грудня в аеропорту Ференца Ліста.
          П’ятницю у якості дня приїзду обрала більшість команд-учасниць чемпіонату. Були серед них і українці. Вони мали вилетіти з аеропорту «Бориспіль» о 20:00. Однак через проблеми з електрообладнанням на контрольно-диспетчерському пункті аеропорт Будапешта протягом доби не міг приймати рейси. Збірна Азербайджану, яка прибула до столиці Угорщини зранку, стала чи не єдиною, хто випередив неполадки.
           Організатори змагань, дізнавшись про проблему, відразу сповістили національні федерації. Командам запропонували летіти до Братислави чи Відня, де б їх зустріли автобусами. Українці відправилися в Австрію у суботу о сьомій ранку. Помилувавшись краєвидами дорогою з Відня, після обіду вони нарешті дісталися Будапешта.
 
   ЮНІОРИ
          На чемпіонаті Європи з кросу змагання проходять у трьох вікових категоріях – серед юніорів, молоді та дорослих. Медалі розігруються як в індивідуальному, так і у командному заліках.
          Першими на старт вийшли юніорки. Серед них і переможниця минулорічної першості континенту британка Емілія Горека. «Я б хотіла знову перемогти і захистити свій титул. Я у хорошій формі, мені подобається місце проведення змагань і я насолоджуюся тим, що приїхала сюди захищати своє звання чемпіонки Європи і всі погляди спрямовані на мене», – зазначила Горека напередодні на прес-конференції.
          Проте захист титулу – завдання не з легких. Особливо коли на старт окрім тебе виходить ще 93 учасниці з 15 країн. У складі команди Великої Британії Горека перемогла. А от в індивідуальному заліку Емілію обійшла бронзова призерка минулорічної першості сербка Амела Терзіч. Третьою фінішувала Майя Реберг з Німеччини.
          Не пасла задніх українка Марія Ходаківська. Минулого року вона вже брала участь у чемпіонаті Європи і тоді стала 12-ю. У Будапешті українка зробила кілька кроків уперед і зуміла увійти до вісімки найсильніших.
   Юніорки (4000 м)
Індивідуальний залік
1. Амела Терзіч (Сербія) – 13.29
2. Емілія Горека (Велика Британія) – 13.37
3. Майя Реберг (Німеччина) – 13.43
…7. Марія Ходаківська (Україна) – 14.00
…32. Наталія Прищепа (Україна) – 14.39
…56. Тетяна Хоптяна (Україна) – 15.08
…92. Ганна Дункан (Україна) – 17.23
 
Командний залік
1. Велика Британія
2. Німеччина
3. Росія
…10. Україна
 
          Українські юніори на чемпіонаті Європи-2011 посіли четверте місце у командному заліку. У Будапешт приїхали інші спортсмени. Повторити минулорічний високий результат їм не вдалося. Серед 21 команди вони стали 13-ми, а найкращий у їхньому складі сьогодні, Владислав Гончаренко, фінішував 22-м.
   Юніори
Індивідуальний залік (6025 м)
1. Шимон Кулька (Польща) – 18.43
2. Мітко Руменов Ценов (Болгарія) – 18.47
3. Кайрен Клементс (Велика Британія) – 18.57
…22. Владислав Гончаренко (Україна) – 19.26
…30. Максим Якимчук (Україна) – 19.32
…88. Владислав Марчук (Україна) – 20.27
…91. Юрій Дацько (Україна) – 20.35
 
Командний залік
1. Росія
2. Франція
3. Велика Британія
…13. Україна
 
   МОЛОДЬ (U23)
   Приємні спогади у українців були пов’язані і зі змаганнями серед жінок у категорії U23. 2011-го у Португалії Вікторія Погорєльська фінішувала шостою. Увійшла вона до складу команди і цього разу, і знову потрапила до десятки найсильніших.
   Вікторія протягом усієї дистанції трималася серед найсильніших. На середині дистанції вона йшла в шістці, та висока щільність результатів не дозволила їй там утриматися. Погорєльська фінішувала дев’ятою, лише чотирма секундами поступившись шостій сходинці.
   Жінки. Молодь, U23 (6025)
Індивідуальний залік
1. Джесс Коулсон (Велика Британія) – 20.40
2. Людмила Лебедєва (Росія) – 20.49
3. Клеменс Кальвін (Франція) – 20.52
…9. Вікторія Погорєльська (Україна) – 21.08
…38. Вікторія Хапіліна (Україна) – 22.39
…57. Валентина Кілярська (Україна) – 23.40
…59. Ольга Яроцька (Україна) – 23.43
 
Командний залік
1. Росія
2. Велика Британія
3. Німеччина
…8. Україна
 
   Чоловіки у цій віковій категорії минулого року були восьмими, а Іван Стребков та Дмитро Сірук потрапили до першої двадцятки. Найкращими у складі української команди вони були і у Будапешті, проте у загальному заліку посіли дещо нижчі позиції.
 
   Чоловіки. Молодь, U23
Індивідуальний залік
1. Хенрік Інгебрігтсен (Норвегія) – 24.30
2. Суф’ян Бушіхі (Бельгія) – 24.40
3. Джеймс Вілкінсон (Велика Британія) – 24.43
…26. Дмитро Сірук (Україна) – 25.26
…40. Іван Стребков (Україна) – 25.41
…55. Андрій Старжинський(Україна) – 26.09
…77. Ігор Олефіренко (Україна) – 26.48
…81. Юрій Вихопень (Україна) – 27.04
 
Командний залік
1. Франція
2. Іспанія
3. Велика Британія
…10. Україна
 
   ЧОЛОВІКИ
          Чи не найбільша інтрига обіцяла розігратися у змаганнях серед чоловіків. Сьогодні Сергій Лебідь міг встановити небачене раніше досягнення – виграти десятий титул чемпіона Європи з кросу. Українець не пропустив жодної першості континенту і майже з кожної з них повертався з нагородами.
          Лебідь, як досвідчений боєць, вирішив не форсувати ходу подій. Тримаючись неподалік лідерів, він усе ж не поспішав очолювати групу. Та чим ближче було завершення дистанції, тим більше зростало відставання Сергія від першої трійки.
          Майже за півтора кілометри до фінішу Лебідь програвав італійцю Андреа Лаллі 38 секунд і йшов 21-м. В одній секунді попереду біг ще один наш співвітчизник Ігор Гелетій. Дістати лідерів Сергію не вдалося, та покращити позицію він зумів. У підсумку Лебідь і Гелетій фінішували у першій двадцятці, що допомогло українській команді стати п’ятою.
          Лаллі так і не поступився своїм лідерством до самого фінішу і став першим італійцем, який виграв чемпіонат Європи з кросу. Нещодавно він говорив про свої плани на весняний марафон. Та хто знає, можливо, після такого успіху, Лаллі спробує свої сили на чемпіонаті світу з кросу у Бидгощі.
   Чоловіки (9880 м)
Індивідуальний залік
1. Андреа Лаллі (Італія) – 30.01
2. Хассан Шаді (Франція) – 30.11
3. Даніеле Меуччі (Італія) – 30.13
…15. Сергій Лебідь (Україна) – 30.36
…19. Ігор Гелетій (Україна) – 30.40
…32. Богдан Семенович (Україна) – 31.10
…53. Дмитро Лашин (Україна) – 31.36
 
Командний залік
1. Іспанія
2. Велика Британія
3. Італія
4. Франція
5. Україна
 
          У змаганнях жінок українки участі не брали. Перемогу у цій дисципліні відсвяткувала Фіоннуала Бріттон з Ірландії (27.45 хв). Дві секунди їй програла португалка Фелікс Дульсе. Третьою фінішувала Адрієнне Герцог з Нідерландів (27.48). У командному заліку першими стали ірландки. Франція і Велика Британія розташувалися на другій та третій сходинках відповідно.
Попередня статтяДо уваги журналістів! Повернення збірної України з кросу
Наступна статтяПрезидент ФЛАУ зустрів збірну України з кросу