«Різдвяні старти»: повернення Лобанової та далекий політ Мохнюк

225

Легкоатлетичний сезон в Україні можна вважати офіційно відкритим. Першим стартом року стали традиційні «Різдвяні старти» у Києві.

Участь у змаганнях брали атлети з усіх куточків України. Право перевірити свої сили на початку сезону отримали як визнані майстри легкої атлетики, так і ті, хто ще не встиг досягти олімпійських вершин, але прагне успіху.
     На 60-метрівці цікава боротьба розгорнулася між Ксенією Карандюк і Христиною Стуй, переможницею з якої вийшла Карандюк. Час Ксенії – 7,41 с, Христини – 7,44.
     Карандюк перемогла і на 400-метрівці – 54,32 с. Ольга Земляк подолала дистанцію за 55,19 с, а Анна Тітімець – за 56,09. Усі три спортсменки потрапили до різних забігів.
     Упевненою перемогою повернення на доріжку відсвяткувала Лілія Лобанова. З перших метрів дистанції вихованка Олега Лобанова вирвалася вперед і на фініші 800-метрівки зупинила секундомір на позначці 2.10,10 хв.
     Ще один учень Олега Лобанова, молодий, але перспективний Тарас Бибик, у перший день змагань став автором сюрпризу, перемігши на дистанції 400 метрів з досить непоганим для себе часом – 49,37 с. Тарас став єдиним, хто вибіг з 50 секунд.
     Наступного дня Бибик тактично грамотно провів біг на своїй коронній 800-метрівці, прискорився на останньому колі і на фініші також був першим – 1.51,76 хв.
     З часом рівня майстра спорту 1500 метрів пробіг Володимир Киц (3.47,90 хв). Він і став переможцем у цій дисципліні.
     Рекордсменка України серед юніорів зі спортивної ходьби на 5000 метрів Людмила Оляновська впевнено перемогла на дистанції 3000 метрів (12.38,43 хв). Наталія Жорняк була другою (13.17,41).
     Та цікаво було спостерігати не лише за боротьбою на доріжках, а й у секторах. Багатоборка Анастасія Мохнюк цього разу вирішила спробувати свої сили в окремих видах і зробила це більш ніж успішно. З результатом 6,62 м вона стала найкращою у секторі для стрибків у довжину. Срібна медалістка змагань Марина Бех показала 6,34, а володарка бронзової нагороди Наталія Ястребова – 6,09.
     У своїй коронній дисципліні, потрійному стрибку, Ястребова пропустила вперед лише Руслану Цихоцьку. Руслана настрибала 13,69 м, а Наталя – 13,27.
     У чоловіків переможцем зі стрибків у довжину став Тарас Неледва (7,61 м). У потрійному досвідчений Микола Саволайнен (15,75 м) пропустив уперед Олега Даниша (16,09).
     У секторі для стрибків у висоту перемогли Віктор Шаповал (2,20 м) і Валентина Ляшенко (1,86 м). Владислав Ревенко став переможцем зі стрибків з жердиною (5,40 м).
     У секторі для штовхання ядра переможцями стали Микола Багач (16,64 м) та Ольга Голодна (18,18 м).