Засідання Виконкому ФЛАУ: дієвість замість формальності

291
28 січня, напередодні командного чемпіонату України з легкої атлетики та Кубка України з багатоборств, у Запоріжжі відбулося чергове засідання Виконкому ФЛАУ. Його лейтмотивом стали слова президента Федерації легкої атлетики України Ігоря Гоцула про те, що усі рішення та призначення не повинні перетворитися на формальність.

 
У першу чергу, це стосувалося комітетів і комісій. «Комітети та комісії ФЛАУ – одна з важливих складових успіху у діяльності федерації. Вони можуть бути майданчиком для напрацювання ідей, проектів та пошуку шляхів розвитку, але лише за умови серйозного ставлення членів комітетів і комісій до своїх обов’язків. Ми готові максимально сприяти у вирішенні цих питань, виділяти частину бюджету. Проте це вулиця з двостороннім рухом. Ініціатива повинна бути від людей, які входять у комітети і комісії. Членство у них не повинно перетворюватися на формальність», – зазначив Ігор Євгенович.
 
Склади деяких з комітетів і комісій були затверджені на засіданні Виконкому ФЛАУ у грудні. Щоправда в одному з них – у комітеті розвитку – відбулися певні зміни. Заступник керівника Андрій Комаров виявив бажання вийти з комітету. Члени Виконкому задовольнили його прохання і вирішили залишити комітет розвитку у складі 10 осіб, а на місце заступника керівника призначити президента ФЛА Львівської області та члена Виконкому ФЛАУ Олега Немчінова.
 
Якби серед комітетів та комісій проводилися змагання, то серед головних фаворитів був би саме комітет розвитку. За той місяць, який пройшов з дати проведення останнього засідання Виконкому ФЛАУ, комітетом та керівником департаменту розвитку ФЛАУ Тетяною Фоміною було обговорено і намічено ряд напрямків та питань, які потребують першочергової уваги. Аби слова не залишалися лише словами, комітет розвитку вирішив якомога швидше зібратися і провести засідання, на якому вже будуть знайдені шляхи вирішення більшості з них. Засідання відбудеться 16-17 лютого у Сумах.
 
Неабияку увагу на засіданні Виконкому у Запоріжжі приділили тренерській раді та юридичній комісії.
Тренерська рада – це дорадчий орган ФЛАУ. Вона ні в якому разі не повинна дублювати склад та функції людей, які керують штатною збірною командою України.
 
Склад тренерської ради Федерації легкої атлетики України
 
 
п/п
ПІБ
Посада
 
1
Величко О.І.
член Виконкому
голова тренерської ради
 
2
Бобровник В.І.
заступник голови тренерської ради,
зав. Кафедри легкої атлетики НУФВСУ
 
3
Кринін В.В.
керівник Департаменту сервісів секретаріату ФЛАУ
 
4
Державний тренер
працівник держслужби
 
5
Козирєва Т.С.
працівник держслужби
 
6
Ольховникова І.В.
член Виконкому ФЛАУ
 
7
Смелаш Л.Й.
член Виконкому ФЛАУ
 
8
Бабакова І.А.
член Виконкому ФЛАУ
 
9
Тамм Ю.А.
заступник голови тренерської ради
 
10
Добринська Н.В.
спортсменка, член Національної збірної команди України
 
 
 
До юридичної комісії поки що увійшло чотири особи, та ще одне місце залишається вакантним для кандидата від комісії атлетів.
 
Склад юридичної комісії Федерації легкої атлетики України
 
 
п/п
ПІБ
Посада
 
1
Тимченко Ф.І.
член Виконкому
 
2
Філенко І.М.
Президент Сумської ФЛА
 
3
Задорожній Д.В.
Начальник юридичного відділу НОК України
 
 
4
Нагайченко Т.С.
фахівець з договірних відносин ФЛАУ
 
 
 
Не встигли члени Виконкому затвердити юридичну комісію, як вона вже отримала завдання – перевірити діяльність регіональних федерацій. А саме, звернути увагу на відповідність їхніх статутів статутові ФЛАУ, наявність легітимних керівних органів, своєчасне проведення звітно-виборних конференцій та перевірку і впорядкування КВЕДів.
 
Сюрприз у вигляді несподіваної перевірки найближчими днями регіональним ФЛА не загрожує. Виконком надасть їм два місяці для упорядкування вищезазначених питань – до 31 березня 2013 року.
 
Бути найкращим – природне прагнення не лише спортсменів, а й спортивних організацій. І регіональні ФЛА не повинні бути винятком. Та навіть визнаним у світі легкої атлетики лідерам для підкорення вершин потрібний стимул. Для українських регіональних федерацій ним може стати фінансова підтримка з боку ФЛАУ. Наразі її, у розмірі 2000 грн, вирішено надати усім регіональним ФЛА, які відповідатимуть статутним вимогам Федерації легкої атлетики України. Та надалі підтримувати будуть лише найдостойніших. «Допомагати потрібно не тим, хто голосно кричить, а тим, хто працює, – наголосив Ігор Гоцул. – Допомога сильнішим – найкраща стратегія розвитку».
 
Розвиватися, а не стояти на місці – одне з головних прагнень президента ФЛАУ. З цією метою було ініційовано участь у міжнародних семінарах під егідою Європейської асоціації легкої атлетики та Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій. Ігор Гоцул візьме участь у семінарі для нових президентів, а Андрій Ревуцький вирушить на семінар-практикум для нових генеральних секретарів. Обидва семінари відбудуться у квітні у Скоп’є. Голову жіночого комітету ФЛАУ, віце-президента ФЛАУ та члена Виконкому ФЛАУ Ольгу Бризгіну було вирішено делегувати у Велику Британію на семінар під назвою «Жіноче лідерство». Вже зараз Ігор Гоцул закликав усіх обдумувати імена кандидатів на участь у подальших семінарах.
 
Важливий аспект розвитку легкої атлетики в Україні – проведення на території нашої країни міжнародних змагань. Нормою для нас повинно стати проведення як мінімум одного такого турніру на рік. 2013-го Донецьк прийматиме юнацький чемпіонат світу. Наступного року ФЛА Донецької області запропоновано замахнутися щонайменше на проведення Кубку Європи з багатоборства. А у 2015-му Івано-Франківськ сповнений бажання і оптимізму прийняти у себе Кубок Європи зі спортивної ходьби. Прийом заявок на ці змагання ще триває. Виконком ФЛАУ підтримав ініціативу ФЛА Івано-Франківської області і найближчим часом в ЕАА буде відправлено пакет документів і заявку на проведення континентального Кубку.
 
Неабияка увага сьогодні приділяється юнацькому чемпіонату світу. Власне, нічого дивного у цьому немає, адже вже у липні до столиці Донбасу будуть прикуті погляди з усього світу. Для України змагання стануть справжнім випробуванням на міцність, адже ми ще ніколи не приймали настільки масштабних турнірів такого високого рівня. Проте робота з підготовки ведеться. Залишаються і проблемні питання, але вони взяті під контроль Агенції з підготовки та проведення юнацького чемпіонату світу та ФЛАУ.
 
Наступне засідання Виконкому ФЛАУ відбудеться у Сумах по закінченню чемпіонату України.
Попередня статтяВасиль Архипенко і Леонід Литвиненко святкують Дні народження!
Наступна статтяВизначилися перші переможці командного чемпіонату України з легкої атлетики та Кубка України з багатоборств