Тарас Бибик: «Зимовий чемпіонат Європи ставив за мету з самого початку підготовки»

425
Цей хлопець звернув на себе увагу на юніорському чемпіонаті світу-2010. І зробив це навіть попри те, що не зміг подолати бодай перше коло змагань. Та вже тоді було помітно, що це лише початок.

 
Результат не змусив довго чекати. Тарас Бибик перейшов тренуватися до Олега Лобанова і з того часу з кожним роком лише прогресує. Початок зимового сезону-2013 не виняток. Тарас переміг на «Різдвяних стартах» на дистанціях 400 і 800 метрів і був першим у своєму забігу командного чемпіонату України на своїй коронній 800-метрівці. Щоправда, для перемоги у загальному заліку 1.51,72 хв виявилося замало. Та, як зізнався Тарас, цей старт був для нього тренувальним і він залишився задоволеним його результатом.
 
– Повністю задоволений своїм сьогоднішнім виступом. Взагалі немає до себе претензій, – зізнається Тарас Бибик. – Відчуваю, що у мене є резерв. По розкладці бігу бачу, що маю запас сил на наступні старти. Усе відбувається поступово, ми не форсуємо подій заради того, щоб швидко показати результат.
 
Головним суперником був Ігор Давидов?
 
У нас усі суперники на рівні: і Вячеслав Олішевський, і Артем Казбан, і Олег Каяфа, і Ігор Давидов. Завжди перемагає той, хто тактично грамотніше підійде до забігу і зможе краще настроїтися на змагання.
 
А яке завдання перед сьогоднішнім стартом перед вами поставив тренер?
 
Оскільки старт був тренувальним, то і завдання переді мною стояло реалізувати себе, спробувати себе у компанії лідерів, вчитися думати і розкладати біг. Це важливо, оскільки усі головні старти ще попереду.
 
Які саме старти відносите до головних?
 
Міжнародній турнір у Дюссельдорфі і, звичайно, чемпіонат України у Сумах.
 
А про чемпіонат Європи у приміщенні думали?
 
Я собі ставив його за мету з самого початку підготовки. Вважаю, що все можливо, якщо надалі процес підготовки йтиме за наміченим сценарієм.
 
На «Різдвяних стартах» ви два дні поспіль бігли фінали – спочатку на 400-метрівці, а потім на 800-метрівці…
 
Це дає більше практики, дозволяє «розбігтися», допомагає отримати більше впевненості у тому, що ти зможеш змагатися з вищою швидкістю. Так поєднуються швидкість і витривалість.
 
Як дається перехід з юніорського рівня на дорослий?
 
Це взагалі нескладно, якщо ти готовий. Усе відбувається поетапно, я поступово переходжу у дорослу категорію. Якщо ти виступаєш серед юніорів і потрапляєш на один старт з більш досвідченими спортсменами, може виникати страх. Але щоб боротися зі старшими на рівні, потрібно над цим працювати.
Попередня статтяРуслана Цихоцька: «Переді мною не ставили космічних завдань на командний чемпіонат України»
Наступна статтяОлексій Касьянов: «У зимовому сезоні виступатиму в окремих видах»