Чемпіонат України: сумські атлетки оформили «золотий» дубль зі спортивної ходьби

281
У Сумах стартував чемпіонат України з легкої атлетики. Змагання надзвичайно важливі з точки зору відбору на чемпіонат Європи, який 1-3 березня пройде у Гетеборзі. Більшість атлетів, які бажають виступити у Швеції, у Сумах повинні виконати або підтвердити необхідні для цього нормативи.

Перші нагороди чемпіонату України розіграли у змаганнях зі спортивної ходьби. Представниці Сумської області у рідному манежі оформили «золотий» дубль. Інна Кашина лідирувала протягом майже усієї дистанції 5000 метрів і першою перетнула фінішну лінію (21.48,28 хв). Досвідчена Людмила Шелест фінішувала слідом (22.01,95). Трійку призерів замкнула представниця Житомирської області Галина Яковчук (22.02,67).

Дистанцію 10000 метрів найшвидше подолав Олександр Венгловський з Житомирської області – 40.01,51 хв. Представник Закарпатської області Костянтин Пузанов фінішував слідом (40.58,22). Замкнув трійку призерів Олександр Романенко з Вінницької області (41.05,13).

А відкрили змагальну програму багатоборки. Одна з лідерів світового сезону Ганна Мельниченко бере участь в окремих видах, а за «золото» у п’ятиборстві очікується боротьба між Аліною Фьодоровою та Анастасією Мохнюк.
Наразі пройшло три види програми. Мохнюк стала переможницею з бігу на 60 метрів з бар’єрами (8,34 с). Фьодорова фінішувала другою – 8,75 с. Невеличкий реванш Аліна взяла у секторі для стрибків у висоту, де показала результат на три сантиметри вищий, ніж у головної суперниці – 1,85 м та 1,82 м відповідно. У секторі для штовхання ядра Фьодорова і взагалі була поза конкуренцією, виконавши дві спроби за 14 метрів – 14,60 та 14,94. У Ольги Пушкіної 13,08 м, а Мохнюк з результатом 12,83 м у цій дисципліні була третьою. Попереду у дівчат стрибки у довжину та біг на 800 метрів.

Один з видів, у якому виступає Мельниченко, – стрибки у довжину. Зранку у дівчат у цій дисципліні була кваліфікація. Результат 6,06 м дозволив Ганні стати шостою і вийти до основного кола змагань. Вікторія Молчанова та Анна Корнута виграли кваліфікацію (6,24 м). Далі пройшли і ще три претендентки на нагороди і високі місця – Ксенія Курнавіна (6,20), Маргарита Твердохліб (6,18) і Анна Єрмакова (6,07).

Без зайвих проблем кваліфікаційний бар’єр подолав стрибун потрійним Віктор Кузнецов. Атлет у першій спробі показав 16,44 м і спокійно відправився готуватися до фіналу. У цьому секторі також обійшлося без несподіванок і всі фаворити вийшли в основне коло змагань.

Та якщо стрибунам доведеться чекати розіграшу медалей до завтра, то штовхальники ядра визначать найкращого вже сьогодні. Ранкову кваліфікацію виграв її фаворит – Андрій Семенов (19,60 м). З першої спроби кваліфікаційний норматив також виконали Дмитро Савицький (18,89) та Віктор Самолюк (17,70).

Ранкова частина програми не обійшлася без бігу. Спортсмени долали перше коло на 400-метрівці. Найкращий результат серед жінок показала Ольга Земляк (54,21 с), а серед чоловіків – Володимир Бураков (47,33 с). Фінали з бігу на 400 метрів пройдуть завтра, 14 лютого.
Попередня статтяТатьяна Петлюк: «Я давно не получала такого удовольствия от бега»
Наступна статтяЧемпіонат України: пристрасті багатоборок і сюрпризи від молоді