Чемпіонат України: у кроці від визначення складу команди на чемпіонат Європи

235
Чемпіонат України з легкої атлетики наближається до завершення. Вже зовсім скоро дізнаємося склад команди на чемпіонат Європи у Гетеборзі. Сьогодні за право потрапити на континентальну першість велася не менш запекла боротьба, ніж у попередні дні.
Одна з дисциплін витривалості, у якій ми можемо розраховувати на високі місця на міжнародній арені, 800 метрів серед жінок. Та на момент проведення чемпіонату України норматив для участі у континентальній першості мала лише Ольга Ляхова. Здавалося, що високого результату у фіналі не уникнути, а суперниці в особі Олени Жушман, Наталії Лупу та Тетяни Петлюк з перших метрів почнуть  задавати високий темп. Забіг ще до його початку охрестили як мінімум фіналом рівня чемпіонату Європи.

Та зі стартовим вистрілом стало зрозуміло, що атлетки не поспішають нарощувати темп. У цій ситуації вперед довелося вийти Ляховій. Лупу і Петлюк трималися поряд, хоча Тетяні було й не просто. Бігти їй довелося на обезболюючих. Але, як справжній боєць, та змагалася до самого фінішу. Хоча на останньому колі головна боротьба за «золото» велася між Ольгою та Наталею.

На передостанньому віражі Лупу все ж обійшла Ляхову і здобула чемпіонство. Проте володаркою найкращого результату сезону в Україні залишилася Ольга (2.02,25 хв).

800 метрів, фінал А, жінки
1. Наталія Лупу (Чернівецька) – 2.05,54
2. Ольга Ляхова (Полтавська, Донецька) – 2.05,68
3. Тетяна Петлюк (Вінницька, м. Київ) – 2.06,81

Не менш цікавою була боротьба і у змаганнях з бігу на 800 метрів серед чоловіків. Протягом усієї дистанції фаворити трималися разом, а очолював цю групу Ігор Давидов. На фінішній прямій Олександр Осмолович збільшив оберти, та обігнати Давидова йому не вдалося. Натомість 20-річний Тарас Бибик обійшов і Давидова, і Осмоловича і здобув «золото» з особистим рекордом. Зі свого попереднього найкращого досягнення він скинув майже секунду. Поряд з п’єдесталом розташувався В’ячеслав Олішевський. До бронзової медалі йому не вистачило восьми сотих секунди.

800 метрів, фінал А, чоловіки
1. Тарас Бибик (АР Крим, Чернівецька) – 1.48,93
2. Ігор Давидов (м. Київ, Чернівецька) – 1.49,22
3. Олександр Осмолович (Житомирська) – 1.49,37

Наталія Погребняк упевнено пройшла усі кола змагань з бігу на 60 метрів і відсвяткувала не менш упевнену перемогу у фіналі. Підтвердила статус одного з лідерів українського спринту і Вікторія П’ятаченко. А замкнула призову трійку Марія Шмідова. Нагадаємо, що Марії Рємєнь дозволили пропустити національну першість. Її результат (7,12 с) – другий у світовому топ-листі сезону і найкращий у Європі.

60 метрів, фінал, жінки
1. Наталія Погребняк (Харківська) – 7,31
2. Вікторія П’ятаченко (Донецька, Сумська) – 7,39
3. Марія Шмідова (Донецька) – 7,42

Переможцями з бігу на 3000 метрів стали Юлія Кутах та Олександр Борисюк.

3. Станіслав Маслов (Київська) – 8.05,93

Захоплюючу боротьбу подарували дівчата у секторі для стрибків у висоту. Глядачі отримали чудову нагоду насолоджуватися стрибками одного з лідерів світового сезону Олени Холоші. Усі висоти крім 1,89 м вона долала з першої спроби. Так само впевнено Олена перелетіла планку на висоті 1,92. Але цю висоту і теж з першого разу подолала юна Ірина Геращенко. Для 17-річної атлетки цей стрибок став найкращим у кар’єрі і радості атлетки не було меж.

Здобувши перемогу над собою, сил на виграш у суперниці Ірині вже не вистачило. 1,95 їй не підкорилися. Натомість Холоша повторила свій найкращий результат сезону без зайвих проблем, а от покращити його (1,98) цього разу не змогла.

Стрибки у висоту, фінал
1. Олена Холоша (Миколаївська, Черкаська) – 1,95
2. Ірина Геращенко (м. Київ) – 1,92
3. Вікторія Добринська (Вінницька) – 1,89

Багатоборець Олексій Касьянов у цьому зимовому сезоні виступає в окремих видах. У Сумах він уже переміг з бігу на 60 метрів з бар’єрами. Тепер настав час вигравати стрибок у довжину. У найближчого переслідувача, Артема Шпитька, він виграв майже 30 сантиметрів. При цьому Олексій навіть не виходив на три заключні спроби.

Стрибки у довжину, фінал, чоловіки
1. Олексій Касьянов (Запорізька) – 7,81
2. Артем Шпитько (Хмельницька) – 7,53
3. Тарас Поліщук (Черкаська) – 7,48

Ользі Голодній для перемоги у секторі для штовхання ядра вистачило 17,57 м. Позаду залишилася одна з її головних суперниць на внутрішній арені Галина Облещук. Олександр Корчмід виграв змагання зі стрибків з жердиною. Руслана Цихоцька була поза конкуренцією у секторі для потрійного стрибка.